18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Litewska kontrola Polskiego Nieba

Vof • 2013-06-14, 06:49
Absurdalne tłumaczenia ministerstwa transportu ws. litewskiej kontroli nad polskim niebem.

"Nie oddajemy Litwinom kontroli nad jedną piątą polskiego nieba, my tylko wprowadzamy taką możliwość" :shock: - w tak absurdalny sposób wiceminister transportu tłumaczył konieczność ratyfikowania umowy między Warszawą a Wilnem o tak zwanych strefach transgranicznych. Zastępca Sławomira Nowaka przyznał, że planowany był wariant oddania naszym litewskim sąsiadom kontroli nad naszą przestrzenią powietrzną.



Resort transportu nie był w stanie za bardzo wskazać na jakiekolwiek korzyści płynące z umowy dla Polski. Najlepiej obrazuje to wypowiedź wiceministra: Pytanie, w jaki sposób ten blok ma wspierać obsługę ruchu lotniczego, jest oczywiście pytaniem bardzo zasadnym. Trudno powiedzieć, w jaki sposób ma wspierać...

Z taką samą rozbrajającą szczerością wiceminister Maciej Jankowski mówił o tym, że umowę podpisaliśmy, bo "Unia kazała nam coś z kimś podpisać, a nikt inny oprócz Litwy nie chciał." Posłowie dwóch komisji, również ci z PO z niedowierzaniem słuchali tłumaczenia zastępcy Nowaka. Jednak gdy przyszedł czas na głosowanie, karnie podnieśli rękę za ratyfikacją umowy.
"To inicjatywa polskiego rządu. To brak profesjonalizmu"

Przypomnijmy, że Bruksela chce zmniejszyć liczbę kontrolowanych obszarów przestrzeni powietrznej, by można było łatwiej koordynować ruch powietrzny. Po zmianach ruch lotniczy miałby funkcjonować sprawniej i bezpieczniej. Kilka tygodni temu, przytaczaliśmy jednak opinię europosła Bogusława Liberadzkiego, który podkreślił, że Polska mogłaby zrealizować koncepcję Brukseli nie przez dzielenie naszej przestrzeni powietrznej, ale przez uznanie jej za jeden obszar do kontrolowania. Polska jest wystarczająco dużym krajem - tłumaczy europoseł. Nie tak należy realizować europejską koncepcję. To brak profesjonalizmu rządzących - skomentował sprawę Liberadzki.

żródło: rmf24.pl

cerastes

2013-06-14, 16:13
już za niedługo na polskim niebie


sn...........r9

2013-06-14, 16:21
Szerokikarq napisał/a:

Może zaproponujmy i zbierzmy podpisy nad ustawą, przewidującą możliwość podporządkowania 1/3 kraju państwom sąsiadującym. Myślę, że byłaby to bardzo dobra ustawa, na pewno nowoczesna i pro unijna.


Już kiedyś rząd sprzedał po "około" 1/3 kraju każdemu z sąsiadów (oprócz, wyimaginujcie sobie, Turcji). Teraz idzie ku temu samemu.

oc...........an

2013-06-14, 16:21
Polskie F-16 "bronią" Litewską przestrzeń powietrzną i mają pełny dostęp do ichniej przestrzeni, więc nie widzę problemu ;)

Na dodatek to Litwini się bardziej Polsce sprzedali, bo Jarosław Niewierowicz jest na Litwie ministrem energetyki. To tak jakby u nas ministrem gospodarki był Rosjanin :P

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Niewierowicz


Nie płaczcie, Litwini mają gorzej, szczególnie, że siedzi tam mnóstwo Polaków i domaga się praw. Wyobrażacie sobie rosyjskie nazwy ulic w Warszawie? Nie? A w Wilnie Litwini muszą cierpieć Polskie nazwy, mimo, że kogo jak kogo, ale Polaków to tam raczej średnio lubią ;)

bujaszaka

2013-06-14, 16:23
Ciekawe, za ile zimnioków sprzedali nasze niebo. Takie jest życie.

zmysl0wy

2013-06-14, 16:35
Wiele chalasu o nic. Dajecie robic sobie wode z mozgow bo to "oddanie" polaga tylko i wylaczne na oddaniu naszej czesci pracy naszych kontrolerow z atc do leniwych Litwinow. Poza tym chodzi tu tylko o przestrzen kategorii C bo prawnie innej oddac nie mozna. Jako pilot amator jedynie z licencja szybowcowa krew sie we mnie gotuje jak czytam ze unia zabrala nam kolejny kawalek polskosci. GAMONIE I TLUMOKI bo inaczej o niektorych napisac nie mozna, doedukujcie sie a nie
sypiecie tutaj populistyczne haselka

Zbior wszystkich przepisow lotniczych obowiazujacych na terenie Polski. http://www.ais.pata.pl/aip/
Trzymajcie sie gamonie zasady ze jak nie macie pojecia to sie nie wypowiadajcie albo jezeli chcecie wtracac swoj
mysli to najpierw chociasz liznijcie temat populistyczne tepe konskie prącia :/

madejson

2013-06-14, 16:45
zmysl0wy napisał/a:

Wiele chalasu o nic.



Podczas latania ortografii nie uczą?

zmysl0wy

2013-06-14, 17:14
madejson napisał/a:



Podczas latania ortografii nie uczą?



wybacz nie zauwazylem panie idealny. Czepianie sie ortografii pokazuje ze nie zrozumiales kwintesencji. Wiedza a inteligencja to dwie rozne kwestie. Gratuluje wiedzy nt ortografii był bys idealnym nauczycielem.
Tak na koniec, czyzby ruszylo cie co napisalem? Widze ze tak, czyli zrozumiales ze jestes odbiorca tego posta wiec z bledem czy bez osiagnalem to po co go napisalem i nie nie mam autokorekty na tablecie mistrzu.

socjalmmv

2013-06-14, 19:18
@cys23
Dokładnie tak jak mówisz, zabierają nam wszystko z tym że pokojowo. Przez amatorszczyznę polityków jest jak jest, do kradnięcia to każdy sk***ysyn jest chętny ale gdy trzeba coś załatwić to wtedy wszyscy chowają dupe w piach. Są to j***ne świnie bez honoru, zasad oraz patriotyzmu do swojego kraju byle mordę mieć pełną.

Sorry, k***a wk***iłem się.

ellsworth

2013-06-14, 20:08
kamilkawka napisał/a:

nie chciało mi sie czytać - nie ma piwa


To teraz już wiem skąd się biorą takie oszołomy, które głosują na PO i czemu ta partia ma nadal poparcie 25% zamiast 25 promili.

Gl0BaL

2013-06-14, 20:30
Te Litewskie k***y już sobie u mnie nagrabiły. (Jestem z Suwałk, blisko granica).
Ostatnio koło godz. 1 w nocy jakiś pojeb w myśliwcu przebił barierę dźwięku na małej wysokości. Moja rodzinka mało co na zawał nie padła bo nikt nie spał jeszcze. Poszukałem info w necie i znalazłem właśnie o tej kontroli dlatego przeszło mi przez myśl że to jakiś po***y Litwin bo nigdy za czasów normalnej kontroli powietrznej takich bajerów jak huk na pół miasta nie było.

kenzol

2013-06-14, 21:04
Ale jak taka Litwa ma w ogóle kontrolować polskie niebo. Przecież jaką oni mają flotę??? Parę samolocików szkoleniowych i kilka z czasów chyba I wojny światowej. A my z bogatą flotą MIG-ów, SU i F16 oddajemy swoje niebo żeby taki kraj je kontrolował?? O co kaman?????

przecież oni nie mają samolotów... o co kaman??

OjciecTadeusz

2013-06-14, 21:24
Vof napisał/a:

konieczność ratyfikowania umowy między Warszawą a Wilnem o tak zwanych strefach transgranicznych.



Jedyne zdanie w którym występują naraz nazwy tych dwóch miast powinno brzmieć: "Warszawa ogłosiła powrót Wilna do macierzy".

pi...........ja

2013-06-14, 21:49
Czym będą to kontrolować? Polskimi samolotami pilnującymi ich nieba w podzięce za rasizm antypolski?

Gl0BaL

2013-06-15, 17:36
Mają kilka ruskich MIG'ów, ale tych starszych xD....