18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

List do Sułtana al-Donka.

monika942 • 2013-12-01, 03:10
Sułtan Lechistanu, al-Don al-Ksut zabawiał sie oglądaniem turnieju. Dwie drużyny janczarów uganiały sie za skórzaną kulą.
-Le-chi-stan ! -Le-chis-tan ! - dopingował sułtan, wymach*jąc biało-zieloną chorągwią Proroka.

Dobrą zabawe przerwał mu wielki wezyr Kopacz-pasza, padając na twarz i ogłaszając :
- Wasza Wysokość, czetnicy z gór Bałkańskich naruszyli spokój. Wyszli na bazary, coś krzyczą o wolnym rynku i dostępnych rzemiosłach. Rakije nieprzystojnie żłopią.
- O nędzne gady - naburmuszył sie sułtan - stanowczymi słowami przywiode ich do posłuchu.

I to mówiąc, podyktował wezyrowi pismo :
"Ja sułtan Lechistanu, władca Trójmiasta świętego, pan Zielonej Wyspy, lord Drugiej Irlandii, słońce Peru i cień Boga na Ziemi.
Nakazuje czetnikom bałkańskim, by uderzyli w pokore, i swymi napadami przestali mnie niepokoić.
Pospisano - sułtan al-Don ręką własną".

Pismo to odczytano na targach i bazarach całego Imperium.
Po dwóch tygodniach sułtan ryczał wściekle, a wielki wezyr i pałacowe eunuchy kryły sie po kątach.
Odpowiedź na pismo brzmiała bowiem tak :

"Do sułtana Lechistanu, czetnicy z gór.
Bucu ty gdański, ćwoku bałtycki, jełopie pomorski, szamanie peruwiański i pachołku jerozolimski.
Jaki z ciebie władca, jeśli palonego kota pogonić nie umiesz ?

Ot tak ci wolno-rynkowcy odpowiadają, gamoniu. Nie będziesz ty ani świń naszych pasał. Czort wysra, a wojsko twoje zjada. Teraz kończymy, i śmiejemy ci sie w twarz, za co możesz w dupe pocałować nas.
Podpisano - ataman Gowinow i jego drużyna".

Kriski

2013-12-01, 11:32
Kozakom Zaporoskim jakoś śmieszniej wyszło odpisanie do sułtana Mehmeda IV:

Oferta Mehmeda IV

Ja, sułtan, syn Mehmeda, brat Słońca i Księżyca, wnuk i namiestnik Boga, Pan królestw Macedonii, Babilonu, Jerozolimy, Wielkiego i Małego Egiptu, Król nad Królami, Pan nad Panami, znamienity rycerz, niezwyciężony dowódca, niepokonany obrońca miasta Pańskiego, wypełniający wolę samego Boga, nadzieja i uspokojenie dla muzułmanów, budzący przestrach, ale i wielki obrońca chrześcijan — nakazuję wam, zaporoskim Kozakom, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu i nie kazać mi się więcej waszymi napaściami przejmować.

Sułtan turecki Mehmed IV[5]

Odpowiedź Kozaków

Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!

Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, k***a twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i ch*ju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, k***a twoja mać.

O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas!

Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami


Hrodgar

2013-12-01, 11:52
W piśmie Kozak :jezdziec: , a w życiu Francuz :gilotyna: .

Enzo_Gorlomi

2013-12-02, 11:48
nie wiem k***a czy wiecie, ale Lechistan to określenie Polski - ciapate kozojebcy i potomkowie jezusa nadal używają tej nazwy

Blezzer

2013-12-02, 17:52
Turcy używają określenia Lechistan z szacunku do nas.

mordaler

2013-12-03, 17:34
A ten Gowin pod koniec to jak wół pasuje...

PanMarian

2013-12-03, 17:35
Enzo_Gorlomi napisał/a:

nie wiem k***a czy wiecie, ale Lechistan to określenie Polski


O k***a! To żeś ciekawostkę doj***ł!

Pozdrawiam

Jack Daniel's

2013-12-03, 18:15
Kriski, gdyby to jeszcze nie był fake ;)

Galin

2013-12-03, 18:33
@up

Do końca nie wiadomo czy to był fake, niemniej historyjka pocieszna.

Extraordinary_Gentleman

2013-12-03, 18:43
k***a, chciał bym odebrać za to swjoe piwo, postawiłem "tematowi" zamiast najlepszemu komentowi.

PanMarian

2013-12-03, 22:55
Galin napisał/a:

Do końca nie wiadomo czy to był fake, niemniej historyjka pocieszna.

Jack Daniel's napisał/a:

Kriski, gdyby to jeszcze nie był fake


Nie wiem czy dobrze pamietam, ale o ile mi sie cos nie pomieszalo, to tresc prawdziwego listu nie jest do konca znana, bo sultan jak to przeczytal to go porwal i kazal zjesc poslancowi czy cos w tym stylu, niemniej jednak, wiadomo ze byl wulgarny, obrazliwy, i napisany mniej wiecej w takim stylu, a wersja dzisiaj nam znana, to pozniejsza proba odtworzenia go, a raczej rosyjska wersja, ktora jakis kniaziu sobie wymyslil na podstawie tego co slyszal od kozakow, i ktora zabawial gosci podczas bankietow itd.

Pozdrawiam

Enzo_Gorlomi

2013-12-04, 10:44
PanMarian napisał/a:


O k***a! To żeś ciekawostkę doj***ł!

Pozdrawiam


szczym ryj
ciemna gimbaza zapewne szukałaby tego państwa na mapie gdzieś między Uzbekistanem a Kirgistanem

PanMarian

2013-12-04, 13:17
Enzo_Gorlomi napisał/a:

szczym ryj
ciemna gimbaza zapewne szukałaby tego państwa na mapie gdzieś między Uzbekistanem a Kirgistanem

Tak, bo nikt nie ma tak porazajacej wiedzy historycznej jak ty, a takie info mozna znalezc tylko w bibliotece zamoyskich, tylko po lacinie, i tylko gdy sie wie gdzie szukac...
Poza tym, to o "lechistanie" wyklada sie chyba przy okazji wojen tureckich, gdzies w podstawowce.

Pozdrawiam

Enzo_Gorlomi

2013-12-04, 13:35
@up
napinasz się jak plandeka na żuku
mam w dupie Twoje wypociny :mikolaj:

PanMarian

2013-12-04, 20:26
Enzo_Gorlomi napisał/a:

napinasz się jak plandeka na żuku
mam w dupie Twoje wypociny


Po pierwsze nie wiem czemu uwazasz, ze sie napinam, po drugie nie uwazam tego za wypociny, tylko zwrocilem ci uwage, ze dodajesz informacje poziomu szkoly podstawowej, tak jakby byly to ostatnie odkrycia naukowe.

Takze zycze wesolych swiat.