18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Legia cudzoziemska w Mali

Barnellini • 2020-06-24, 00:39
Wydaje mi się czy wyrażają emocje staropolską "k***ą"?



Tak wiem, w ich szeregach jest trochę Polaków.

Barnellini

2020-06-24, 12:15
ch*jec napisał/a:

Kapitalne nagranie. Masz trochę więcej wiedzy nt.?



Niestety nie. Poradzono mi już, że by opisywać kontekst filmu więc będę tak robił ale w tym przypadku nie było więcej info.

cr4w

2020-06-24, 12:53
Można więcej info znaleźć na Funker530:
Gao, Mali - atak samobójczy (SVBIED - czyli pojazd obładowany ładunkami wybuchowymi) - 1 lipca 2018.
4 żołnierzy 2e Régiment Étranger d’Infanterie, 2e REI rannych, 4 cywili zabitych i ok 20 rannych.

St...........on

2020-06-24, 17:16
OddajFartucha napisał/a:

Jako że sadol bawi i uczy to Ci opowiem, że pie**olisz kocopoły bo legia to część wojsk lądowych armii francuskiej (armee de terre) złożonej głównie z cudzoziemców ale i nie brakuje tam francuzów z nadanym obywatelstwem Kanady na potrzeby rekrutacji.Zycie tam wygląda jak i w kazdej innej armii: slużby, zaprawy, poligony, rozprowadzenia, czas pozasłużbowy. Najemnikami mozesz nazywac bandy niedoswiadczonych czarnych z ugandy, kongo, zimbabwe czy białasów z RPA.
Pozdro.



Jako ,że sadol uczy sadol bawi to ci powiem ,że pie**olisz kocoboły. Legia cudzoziemska nie jest armee de terre tylko Légion étrangère, to elitarna jednostka bojowa, i są najemnikami tłuką się dla kasy, soldiers of fortune. Pogadaj najpierw z rekruterem legii dopiero się wypowiadaj. ( Tak jestem ekspertem, po wyjściu z woja polski rekruter z legii próbował mnie zrekrutować). Gówno wiesz o najemnikach zatem, nie jedna grupa szturmowa jest lepiej przeszkolona i wyposażona niż polska jednostka wojskowa. Skutecznością dorównują Rangersom, delta force,Gromowi.

OddajFartucha

2020-06-24, 19:27
alexandrus napisał/a:

Jako ,że sadol uczy sadol bawi to ci powiem ,że pie**olisz kocoboły. Legia cudzoziemska nie jest armee de terre tylko Légion étrangère, to elitarna jednostka bojowa, i są najemnikami tłuką się dla kasy, soldiers of fortune. Pogadaj najpierw z rekruterem legii dopiero się wypowiadaj. ( Tak jestem ekspertem, po wyjściu z woja polski rekruter z legii próbował mnie zrekrutować). Gówno wiesz o najemnikach zatem, nie jedna grupa szturmowa jest lepiej przeszkolona i wyposażona niż polska jednostka wojskowa. Skutecznością dorównują Rangersom, delta force,Gromowi.


To wstąp i zobacz od kuchni jak to wygląda, a potem pie**ol, że gadam głupoty. A po kontekście wypowiedzi widać że nie byłeś nawet w naszej armii (albo max na przygotowawczej)
- Legia nie ma rekruterów tylko punkty rekrutacyjne,
- "polska jednostka wojskowa" ale która konkretnie bo jest ich w ch*j i ciut ciut
- Legion etrangere to po francusku legia cudzoziemska a armee de terre to wojska lądowe. byś był w armii to byś wiedział że kazde panstwo dzieli to na wojska ladowe, powietrzne, marynarke, sily specjalne, i co niektore maja swoje korpusy jak Marines WOTy itd
- legia obok specjalsów nawet nie stała a szpej mają podobny jak armee de terre
- i tak jak napisałem to nie są najemnicy tylko żołnierze zawodowi to że otrzymują wynagrodzenie w postaci euro za robote nie oznacza ze sa najemnikami.