18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Legendy kulturystyki cz. 2

Kapsel101 • 2013-08-06, 20:49
Jako, że temat się przyjął, dodaje następną część :-D . Na wstępie proszę moderatorów o nie robienie z tego tematu zbiorczego.

Kim jest ten człowiek?



To Franco Columbu ps. „The Sardinian Strongman” ur. 7 sierpnia 1941 w Ollolai na Sardynii.



Columbu swoja karierę sportową rozpoczynał od podnoszenia ciężarów. W trójboju olimpijskim (rwanie, wyciskanie, podrzut) uzyskiwał w kategorii półciężkiej 420 kg. (140+120+160).

Oto martwy ciąg 329kg:





Franco był jednym z najsilniejszych kulturystów swoich czasów. Podnosił w przysiadzie 295 kg, a w martwym ciągu 340 kg.
Ale najlepsze jest to, że robił to będąc bardzo niskiego wzrostu 167cm (inne źródła podają 164) oraz ważąc jedynie 90 kg. Jak łatwo obliczyć podnosił ciężar 3-krotnie większy od WŁASNEJ MASY CIAŁA!!!



Franco jest przyjacielem i długoletnim partnerem treningowym Arnolda Schwarzeneggera (napiszę o nim niedługo ;-) ). Niewątpliwie treningi z Austriakiem bardzo pomogły Francowi, ale prawda jest taka, że to właśnie Franco wymuszał na Arnoldzie treningi z bardzo dużymi ciężarami.



Na tym zdj. widać dokładnie różnice wzrostu między Serge Nubretem, Franco Columbu oraz Arnoldem.

Franco Columbu jest dwukrotnym zdobywcą tytuł Mr.Olympia, a biorąc pod uwagę jego zwycięstwa w kategorii lekkiej w 1974 i 1975 roku, Franco wygrał Mr.Olympia aż 4 razy.

Wymiary Franco:

wzrost: 167 cm
waga podczas zawodów: 86 kg
waga poza sezonem: 90 kg
biceps: 47 cm
klatka piersiowa: 134 cm
udo: 63 cm

Niewątpliwym atutem Columbu były plecy (jedne z największych jakie widziałem) :-D




Muzyka Distubed-Voices


A teraz ciekawostka i wyzwanie w jednym.

A czy Ty jesteś silniejszy od 13-latki??
Wielu facetów chodzących po ziemi odpowiadając twierdząco na to pytanie, może się baaaardzo zdziwić ;-)

Maryana Naumova bo o niej mowa, to zwykła/niezwykła 13-letnia Rosyjska 8-) dziewczyna której pasją jest wyciskanie na ławeczce. O to film z bicia rekordu:



Dziewczyna wycisnęła ok. 109 kg. Jeżeli myślisz, że robi to niezgodnie z przepisami to jesteś w błędzie. Wyciskanie jest w pełni z zasadami ponieważ jej barki, tyłek dotykają ławki, a stopy są oparte na ziemi. ;-) Wykorzystuje tzw. mostkowanie. To samo robią trójboiści.


Dziękuje za uwagę. :mrgreen:

jacekmatys

2013-08-06, 20:57
Malucha tez tak przestawiałem na parkingu jak nie chciał kaszlak odpalić

nvck

2013-08-06, 21:19
robi wrażenie...
ale i tak ch*j jej w dupe za symbol na koszulce na ostatnim zdjęciu ;]

NieWiemZeWiem

2013-08-06, 21:31
no robi wrazenie ale i tak sie dojebie. Wiadomo ze soby nizsze sa silniejsze w takich typu cwiczeniach gdyz maja krotsze miesnie i ruch ktory musza wykonac jest krotszy. Pamietam(czasy gimnazjum) jak na suwnicy( na nogi- wypychmy ciezar do gory) laska 150cm-155cm wyj***la 200kg a ja mając 185cm, kolana przy uszach nie mogłem wyjebac 160kg

jacekmatys

2013-08-06, 21:33
NieWiemZeWiem napisał/a:

no robi wrazenie ale i tak sie dojebie. Wiadomo ze soby nizsze sa silniejsze w takich typu cwiczeniach gdyz maja krotsze miesnie i ruch ktory musza wykonac jest krotszy. Pamietam(czasy gimnazjum) jak na suwnicy( na nogi- wypychmy ciezar do gory) laska 150cm-155cm wyj***la 200kg a ja mając 185cm, kolana przy uszach nie mogłem wyjebac 160kg


Nie mam się do czego przyj***ć więc główna nagroda spadła na ciebie.
SJP k***a

bonszejd

2013-08-06, 22:00
Franco jeden z najlepszych.

takija

2013-08-06, 22:04
NieWiemZeWiem napisał/a:

no robi wrazenie ale i tak sie dojebie. Wiadomo ze soby nizsze sa silniejsze w takich typu cwiczeniach gdyz maja krotsze miesnie i ruch ktory musza wykonac jest krotszy. Pamietam(czasy gimnazjum) jak na suwnicy( na nogi- wypychmy ciezar do gory) laska 150cm-155cm wyj***la 200kg a ja mając 185cm, kolana przy uszach nie mogłem wyjebac 160kg



Jak byk tonie to wola że woda rzadka ;)

Kapsel101

2013-08-06, 22:35
nvck napisał/a:

robi wrażenie...
ale i tak ch*j jej w dupe za symbol na koszulce na ostatnim zdjęciu ;]



Musisz jeszcze poczekać ze 3 latka. :lozko:

NieWiemZeWiem

2013-08-06, 22:43
hehe domyslam sie ze doj***li sie do mnie male karki :niggasmile:
No juz tak nie panikujcie, kobiety lubia tez karłów

zypon

2013-08-06, 22:45
kolejny gejowski temat ... znajdźcie sobie jakieś forum dla homoseksualistów ...

b00mba

2013-08-06, 22:52
k***a, tym nastolatką to zawsze odpie**ala. Jak będzie miała 17 lat , 50 cm w łapie, 2 m w barach i wąsa to zamarzy się jej bycie księżniczką :badyl: i znalezienie księcia(jak się z nią nie umówi to w ryj, ciekawe kto kogo będzie przenosił przez próg) :ok:

ripman

2013-08-06, 23:06
Arnold, Columbo, Reg Park, Lue Ferigno ( pierwsza rola hulka :) ), Sergio Oliwa, Zane to legendy prawdziwe :) potem dopiero pojawił się Dorian Yates, Gaspari i rekordzista Coleman ( sam king kong był mniejszy od niego ) potem już standard Cutler, Phil, Warren, Greene jedna liga :) ciekawostką dawnych lat był jeszcze Tom Platz który miał poj***ne nogi, w tamtych czasach miał nogi na poziomie koksiarzy z dzisiejszych MO :)

Trochę siedzę w tym, aczkolwiek pedalski motyw oglądać facetów w gaciach ;)

PS. Lee Haney miał tyle samo MO co Coleman wiec sry za opisanie go jako rekordzisty, rekordzistą był w rozmiarach :) największe plecy w dziejach kulturystyki, większe od Doriana Yatesa nawet :)

Ezoteryk

2013-08-07, 02:41
Dobra dupcia .

!Timon

2013-08-07, 02:50
kmsm1990 napisał/a:



Jak byk tonie to wola że woda rzadka ;)



On ma rację. Praca=siła*przemieszczenie. Facet z krótszymi rączkami podniesie większy ciężar bo w trakcie podnoszenia mięśnie wykonując pracę męczą się.

To tylko takie bardzo, bardzo, BARDZO uproszczone wyjaśnienie. Przydałby się jakiś biofizyk do rozwinięcia tematu. :)

takija

2013-08-07, 11:08
!Timon napisał/a:



On ma rację. Praca=siła*przemieszczenie. Facet z krótszymi rączkami podniesie większy ciężar bo w trakcie podnoszenia mięśnie wykonując pracę męczą się.

To tylko takie bardzo, bardzo, BARDZO uproszczone wyjaśnienie. Przydałby się jakiś biofizyk do rozwinięcia tematu. :)



Ale ja to rozumiem, mi tłumaczyć nie musisz ;) Sam widzę ile podnoszę na siłowni a ile podnoszą inni, mniejsi. I widzę też że zapie**alanie się opłaca bo często podnoszę więcej od nich ;) Jeśli w gimnazjum dziewczyna podnosi od niego więcej na nogi to albo dziewczyna sporo ćwiczy albo chłopak jest pipką. Proste. Mam 189cm wzrostu.