18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Le Smok z papieru

SHEEPEK • 2014-12-03, 11:40
Koleś robi coś z niczego.

Wydaje mi się, że fejk bo za szybko rękoma macha :idzwch*j:


le...........65

2014-12-03, 12:05
A ja takiego umiem zrobić i ch*j


Pącki

2014-12-03, 13:59
Czekam na eksperta, który wyjaśni mi czy to gips czy kich*j to w czym moczy ten papier, w sumie też bym sobie takiego zrobił :D

Camel_06

2014-12-03, 19:14
@up Ekspertem nie jestem, ale obstawiam klej do papieru.

RockyWood

2014-12-03, 19:16
@Pącki

Masz tu sprawdzony przepis ze szkoły:
- szklanka mąki "uniwersalnej"
- 2 szklanki zimnej wody
- 3 duże łyżki cukru

Do naczynia wrzucamy mąkę i dokładnie mieszamy z zimną wodą.
Do garnka wlewamy 2 szklanki wody i gotujemy. Gdy już będzie wrzątek - dodajemy wcześniej wymieszane "ciasto" i znowu gotujemy. Po ugotowaniu odkładamy i dodajemy 3 duże łyżki cukru i dokładnie mieszamy, aż cukier się rozpuści. Potem czekamy aż wszystko się ochłodzi i mamy "klej" maczania w nim gazet. Konsystencję trzeba sprawdzać - musi być w miarę wodnista, żeby dobrze przywierał do gazet.

To był przepis dla "PRO". Ale po co się pie**olić jak jest prostszy sposób:
Po prostu można wymieszać wodę pół na pół z KLEJEM INTROLIGATORSKIM - są różne rodzaje. Najlepszy byłby taki używany w drukarniach - po wyschnięciu jest jak skała.

Jako materiał do obklejania może być to stara gazeta/książka telefoniczna/papier toaletowy. Im mniej farby na papierze tym lepiej. Papier trzeba nakładać warstwami - kolejno po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. Ilość warstw zależy od powierzchni/kształtu jaki chcemy osiągnąć. Chodzi o to, żeby "skorupa" się nie odkształcała pod naciskiem. Im więcej warstw tym sztywniejsza bryła - jasne. Kształt bazowy można stworzyć za pomocą pudełek, gazet obklejonych taśmą *malarską*, lub przy pomocy drucianej siatki. Chodzi o to, żeby wilgoć miała dobre warunki by "uciec" w trakcie schnięcia - dlatego nie stosujemy żadnych szarych czy przeźroczystych taśm.

Gość na filmie robi kły z najzwyklejszej modeliny do pieczenia.
Drobniejsze elementy takie jak właśnie kły przykleja klejem na gorąco (potrzebny jest specjalny pistolet i pałki kleju)

Gość jak widać wykańcza model za pomocą szmat maczanych w kleju - proste.

Każdy ma swoje sposoby. Trzeba podpatrywać sposoby mistrzów i stosować samemu/udoskonalać.
Praktyka czyni mistrza.