18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Laserowa operacja oka

bomba245 • 2015-04-29, 22:32


Materiał dla tych , którzy cierpią na zaćmę lub na astygmatyzm.
Warto wiedzieć jak wygląda taka operacja laserowa ;)





Po Tagach nie znalazłem

run_run

2015-04-30, 16:45
tak to wyglądało 15 lat temu!! teraz na dobrą sprawę lekarz nie dotyka ręką oka, wszystko robi maszyna dzięki czemu zabieg jest dużo mniej inwazyjny,

Ms.Hellsing

2015-04-30, 16:45
kamuha napisał/a:



płakał?



Nie. W przeciwieństwie do Ciebie to prawdziwy facet a nie p*zda w rurkach napinajaca sie w necie :D

HatakeIV

2015-04-30, 16:56
może mi wiercić zęba bez znieczulenia, nastawiać ręke bark czy tam ch*j wie co ale oka nigdy ale to k***a nigdy nie dam sobie robić moge być ślepy ale nie dam i chu

mleko0

2015-04-30, 17:14
Ja przeszedłem tą operacje i w końcu mogę popatrzeć bez okularów.... na zj***nie umysłowe tego świata :D

maxximal

2015-04-30, 18:25
Znajomy też miał. Jakiś czas po zabiegu istnieje ryzyko, że wada powróci. Dla tych co mieli, jest to w jakiś sposób odczuwalne jak ci kroją oko ? Sam się zastanawiam nad czymś takim

mucha86

2015-04-30, 18:29
@maxximal
nieduży ból się pojawia, ale idzie wytrzymać. gorsza jest świadomość że to twoje oko i zapach palonego mięsa.

ellsworth

2015-04-30, 19:25
Gdyby to było takie wspaniałe, to nie byłoby na świecie okulisty, który nosi okulary lub soczewki. Taka laserowa korekcja może skończyć się bardzo źle, nieodwracalnym uszkodzeniem wzroku, a nawet w przypadku sukcesu, oko jest bardziej delikatne, bardziej podatne na różnego rodzaju choroby, czy zwyczajnie szybciej się przemęcza np. od komputera. Ja na pewno się na taki zabieg nie zdecyduje. Wada wzroku to nie jest brak ręki czy nogi. Można w okularach normalnie żyć!

khaman

2015-04-30, 19:35
To co tu na filmie to już przestarzała metoda. U mnie odcinanie wierchu rogówki już wykonywane było przez maszynę automatycznie. A i metoda, którą robiłem jest już pewnie przestarzała ;) Tu piszą o jakichś okularach, a teraz na drugi dzień budzisz się po prostu z dobrym wzrokiem. Co najlepsze NIC nie boli, ani w trakcie ani po (tu niestety nic sadystycznego). Jakby ktoś się zastanawiał to zachęcam do poczytania mojego AMA na wykopie. Pozdro dla sadoli.

T0B1

2015-04-30, 21:10
Pytanie do eksperta - czy ta klapka, co ją wycinają, nie odpadnie/nie odlepi się? No i czy się zrasta z resztą oka w końcu?

So...........th

2015-04-30, 21:30
@UP, powiedzieli że podciśnienie powstające dociska część rogówki...

Shurickk, Michallwoj


kamuha

2015-04-30, 22:50
Ms.Hellsing napisał/a:


Ms.Hellsing napisał/a:
Moj ojciec to dzisiaj mial....koszmar!


płakał?

Ms.Hellsing napisał/a:



Nie. W przeciwieństwie do Ciebie to prawdziwy facet a nie p*zda w rurkach napinajaca sie w necie :D




Na co liczyłeś wstawiasz tekst o swoim ojcu z dopiskiem "koszmar" ? Na oklaski? Ja tu grzecznie zapytałem jak bardzo traumatyczne to było przeżycie, a ty strzelasz z dupy. Wyzywanie bez powodu kogoś, bo nie napisał pochlebnego komentarza, bo liczyłeś/łaś na szacunek to właśnie jest zachowanie prawdziwej internetowej królewny p*zdoliny ( internetowej, bo na ulicy dostałbyś w ryj) .

żeby była jasność. Nie zamierzam obrażać członków twojej rodziny, ale Biedronia i Grodzkiej też nigdy zapłakanych nie widziałem. Chcesz mi wmówić, że to prawdziwi mężczyźni?

mateo2012

2015-05-01, 00:17
Czytam tutaj komentarza odnośnie tego "że psuje wzrok, że jest ryzyko i tak dalej" Powiem wam, że gówno wiecie i w dupe byliscie. Wasze informacje opierają się od okulistów. Zgadnijcie dlaczego wam jej odradzają.. Tak samo przy zakupie soczewek NIKT CI nie powie, że są soczewki które możesz nosić 2 miesiące bez ściągania i zdejmowania ich, przez noc i dzień. "Taki produkt tylko na specjalne zamówienie" Są różne metody laserowe, wszystko zależy od $$$$.
W Stanach takie operacje to codzienność, ale wy śmieszne buce łykacie te bzdury od różnych pseudo specjalistów okulistów, którzy wkręcają wam KIT.

Neryl

2015-05-01, 00:40
Miałem taki zabieg 6 lat temu. Początkowo lekarz nie był zbyt przychylny, ponieważ byłem za młody :) . Faktycznie nie wyglądało to aż tak drastycznie jak na tym filmie, jednakże ścinanie tej wierzchniej warstwy rogówki było mega hmm niekomfortowe... :P . Zabieg faktycznie trwał kilkanaście minut także chwila moment i po sprawie:), najgorsze były 2 dni po tym zabiegu oczy bolały jakbym spawał elektrodówą bez maski ;p. Po 4-5 dniach widziałem już świat w fullHD xD. Dodam jeszcze ze miałem -5 na lewym oku (astygmatyzm) i -3,5 na prawym oku, także bez okularów ciężko. Podsumowując nie żałuję ale gdybym drugi raz miał robić ten zabieg to bym się zastanowił :D