18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

FrasQs

2013-09-16, 14:04
"Wytrzymaj kochanie, jeszcze tylko 9 lat do wizyty"

Mannerheim1610

2013-09-16, 14:21
Szpital Kopernika w Łodzi to najbardziej skorumpowana placówka w całym kraju.

Polglish

2013-09-16, 14:24
Trochę wyolbrzymiona sytuacja, nie jest wcale tak źle a mam pół rodziny w szpitalach :)

pituzdg

2013-09-16, 14:57
Nie jest tak źle?? Co brałeś bo dobry towar, też chcę. Dwa tygodnie temu wylądowałem na neurologi z potwornym bólem głowy, po 2-3 badaniach i 2 dniach przeszedł mi ból. Mówię, że mam ważny egzamin poprawkowy na uczelni i proszę o wypisanie, ordynator na to że nie możliwe bo jeszcze jakieś badania maja mi zrobić. Dwa kolejne dni leżę zero badań, zero leków dosłownie nic. Posmarowałem 300zł i od razu wypis inna rozmowa jak z człowiekiem a nie zdawkowo... Do tego na wypisie mam zapisane badania, których nie miałem pewnie prywatnie ktoś zapłacił za badanie a oni jeszcze państwową kasę wyłudzają.

TheTriangle

2013-09-16, 15:02
Niemen kiedyś śpiewał, że niby w ludziach jest więcej dobra niż zła... ach Ci artyści, co oni biorą :)

stalowyszczur

2013-09-16, 15:32
W niesklamane zdziwienie wprawiaja mnie ludzie, ktorzy odkryli ze w Polsce korupcja istnieje na KAZDYM szczeblu panstwa, porowno w ustawodawstwie, wladzy wykonawczej i sadowniczej, w sejmie, senacie, samorzadach, gminach, urzedach, szpitalach, wszedzie tam gdzie osoba x moze podjac jakakolwiek decyzje wplywajaca na osobe y. Jedyna roznica jest w kwotach. Natomiast jak ktos mi mowi "Eeee, nie jest tak zle" to mam ochote mu wyjebac plombe, za zamiatanie pod dywan problemu, ktory POZERA ten kraj.

ch...........at

2013-09-16, 15:59
@pituzdg

A to może zawsze się gdzieś trafić taki, lekarz też człowiek, ja za to nigdy nie miałem żadnych problemów ze służbą zdrowia. Nie musiałem na nic czekać, jeżeli to było poważne, nie miałem żadnych krzywych akcji, nigdy nie musiałem dawać łapówki, k***a cud, jedyny taki chyba jestem na to wychodzi!

A lekarz może debila zwęszył, który to powinien na obserwacji leżeć po prostu parę dni (nie, wyobraź sobie, że nie trzeba robić badań codziennie, oczekuję się Twojej reakcji), a że chciał bardzo iść i jeszcze za to, do czego ma prawo, dawał kasę?(bo jak chcesz to zawsze możesz wyjść, jeżeli nie jesteś po operacji etc.) To jak wygrać z rakiem taki głąb.

rew123321

2013-09-16, 16:05
pituzdg napisał/a:

Nie jest tak źle?? Co brałeś bo dobry towar, też chcę. Dwa tygodnie temu wylądowałem na neurologi z potwornym bólem głowy, po 2-3 badaniach i 2 dniach przeszedł mi ból. Mówię, że mam ważny egzamin poprawkowy na uczelni i proszę o wypisanie, ordynator na to że nie możliwe bo jeszcze jakieś badania maja mi zrobić. Dwa kolejne dni leżę zero badań, zero leków dosłownie nic. Posmarowałem 300zł i od razu wypis inna rozmowa jak z człowiekiem a nie zdawkowo... Do tego na wypisie mam zapisane badania, których nie miałem pewnie prywatnie ktoś zapłacił za badanie a oni jeszcze państwową kasę wyłudzają.


wiesz co to jest wypis na żądnie?
nie?
to płać dalej i wspieraj system łapówkarski...

a potem skandal! bo ktoś gdzieś tam łapówki bierze!

pituzdg

2013-09-16, 17:15
Nie wiem czy wiesz ale jak wypisałbym się na żądanie to potem robią problemy z ponownym przyjęciem, znaczy przyjmą cię ale będą uprzykrzać życie. A nie chciałbym zamykać sobie drogi gdyby podobna sytuacja znowu miała miejsce. Jakoś jak posmarowałem obserwacja nie była potrzebna. No ja przepraszam ale jak mówi, iż będą kolejne badania to mam nadzieje, że nie bezczelnie kłamie. Do tego dopisuje badania, które nie były wykonywane.

pi...........ta

2013-09-16, 18:05
Jak dyrektorem jest ogarnięty gość, to nie ma problemów z usługami. Problem jest wtedy jak na stanowisku dyrektora jest burak i niedołęga.

MdF

2013-09-16, 18:34
Łapówki w dzisiejszych czasach? Cóż -ciężkie do zrealizowania.Na porządku dziennym są prowokacje ze strony CBA i NFZ'u, w tym podstawianie swoich "pacjentów".Polska służba zdrowia to niestety kpina.Lepiej dla siebie i lekarza leczyć się prywatnie(oczywiście można parę lat na wizytę poczekać).

Problem polega również na tym że dziś to nie lekarze decydują jak leczyć, czym, i ile to leczenia ma trwać.Specjalistami od tego są wybitni fachowcy po zarządzaniu i marketingu.Takie o to osoby wyliczają ile lekarz może poświęcić czasu na 1 pacjenta(!)


A będzie coraz gorzej, zrobienie dziś specki w dobrej jednostce jest uwarunkowane grubością portfela albo koneksjami, wynik z LEK/LDEK ma niewiele do rzeczy.Dlatego też wielu moich znajomych wyjechało( czy to po leku czy lek-dent).

W3bst3r

2013-09-16, 21:01
Ludzie. Jakkolwiek wk***ia mnie narzekanie na *wszystko* polaczków (nie mylić z Polakami!), tak NIE MOGĘ się zgodzić ze stwierdzeniem, że służba zdrowia "nie jest taka zła". Moi drodzy, służba zdrowia jest ch*jOWA. Cały świat narzeka na służbę zdrowia, ale to nie robi z naszej, niestety, lepszej. Osoby, które mówią, że jest inaczej, najlepiej niech się jebną czymś mocnym w głowę. Najlepiej ścianą. W Polsce czeka się parę lat na przyjęcie do służby zdrowia, a potem jest się leczonym sprzętem od Owsiaka. Coś tu jest nie halo. Pieniądze idą, ale nie docierają do NFZu.

szaman232

2013-09-17, 11:55
pituzdg napisał/a:

Nie jest tak źle?? Co brałeś bo dobry towar, też chcę. Dwa tygodnie temu wylądowałem na neurologi z potwornym bólem głowy, po 2-3 badaniach i 2 dniach przeszedł mi ból. Mówię, że mam ważny egzamin poprawkowy na uczelni i proszę o wypisanie, ordynator na to że nie możliwe bo jeszcze jakieś badania maja mi zrobić. Dwa kolejne dni leżę zero badań, zero leków dosłownie nic. Posmarowałem 300zł i od razu wypis inna rozmowa jak z człowiekiem a nie zdawkowo... Do tego na wypisie mam zapisane badania, których nie miałem pewnie prywatnie ktoś zapłacił za badanie a oni jeszcze państwową kasę wyłudzają.



Hahaha dawno sie tak juz nie uśmiałem:) wiesz co to wypis na żądanie? :) a poleżeć musialeś na obserwacji:) co do tych badań na wypisie to pewnie je miałeś ale jesteś na tyle głupi ze nawet nie wiesz:) a 300 zł wziął bo jak mu debil daje to czemu nie... każdy by wziął :) jakbyś chciał wyjść na własne żądanie to tez byś wypis dostał... bez konieczności płacenia 300 zł :) hehehe... pozdrawiam i zdrowia życzę i lecz sie na nogi albo co bo na głowę za późno:)

stalowyszczur

2013-09-19, 16:54
Cytat:

a 300 zł wziął bo jak mu debil daje to czemu nie... każdy by wziął



No wlasnie k***a nie kazdy, znam osobiscie lekarzy, ktorzy odmawiaja lapowek, prezentow itp itd. Haslo "Daja to trzeba brac" to wlasnie przyklad pok***ionej polskiej mentalnosci.