18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ktoś tu nie lubi Biedronki

pheterh001 • 2013-08-21, 19:19
Mieszkając na Olczy w Zakopcu i szukając taniego piwa, natknąłem się na niecodzienną nazwę i logo sklepu:



Jest to odpowiedź lokalnego przedsiębiorcy na rozwój tanich dyskontów, które "wyniszczają lokalny handel", co jest po części prawdą. M.in z tego powodu zamknięto lokalną piekarnię/cukiernię.

Niezły sposób na przyciągnięcie uwagi klienta. :mrgreen:

żółtas

2013-08-21, 19:32
Hehe byłem w pensjonacie nie daleko tego sklepu sprzedawczyni ma całkiem fajną córkę :)

Smutas

2013-08-21, 19:45
Padają przez dyskonty tylko słabe lokalne sklepy i wytwórcy.
U mnie jest piekarz, który robi tak dobre pieczywo, że mimo wyższej ceny niż dyskoncie po drugiej stronie ulicy ma zawsze kolejki przed swoją piekarnią. Niedaleko jest też prywatny sklep i masarnia. Tak samo nie są tam klienci, bo mają dobry towar.

Ra...........py

2013-08-21, 20:15
Wspierajmy lokalnych piekarzy i rzeźników ! Jedyne zjadliwe pieczywo z marketu to bagiety z lidla

tomiknn

2013-08-21, 20:25
Dobry towar na wolnym rynku się sam obroni. Otworzyli u mnie na osiedlu supermarket netto (to ten z czarnym psem w logo) dzięki temu wiele rzeczy mogę kupić dużo taniej niż wcześniej. Konsumenci są zadowoleni, a to jest najważniejsze.

abdul

2013-08-21, 20:57
jasne, ze kupie w tesco, czy lidlu, a nie u osiedlowego wyrwigrosza. kiedy on o to walczyl ja jeszcze nie moglem glosowac

Azalians

2013-08-21, 20:59
a ja osobiście będę wspierał wszelkie lokalne przedsiębiorstwa, ale muszą one oferować cenę na moją kieszeń..a, że kokosów nie zarabiam...niestety pójdę tam, gdzie jest taniej...czy właściciel sklepu pomyśli o mnie, że mogę nie mieć później pieniędzy jak kupię u niego? niee, ja tez sam świata nie zbawię i pójdę tam, gdzie taniej...niestety. A zresztą, dobry towar na bank się obroni, więc piekarze i wszelkie przetwórstwo trzymające poziom da radę na wolnym rynku.

nygas232

2013-08-21, 21:01
W tym przypadku, no błagam.... j***ć lokalny biznes. No chyba, że ktoś chce kupywać drożej w małych sklepach.


"Konsumenci są zadowoleni, a to jest najważniejsze." - O! I o to właśnie chodzi.

hogg

2013-08-21, 21:30
Nie sądzę żeby piekarnia zbankrutowała z powodu cen. Jaka może być różnica w cenie chleba takiego samego typu w TESCO a w prywatnej piekarni? Kilkadziesiąt groszy? Kto na takie duperele zwraca uwagę? No chyba, że kupujesz na raz 5 bochenków do tego 10 bułek, i 5 rogali, no to w skali roku faktycznie oszczędzisz.

Po za tym nie wiem jakie przebicie jest na samym chlebie, czy da radę się z tego utrzymać jak nie sprzedaje się prawie ilości hurtowych.

Sixsoul

2013-08-21, 21:45
Tak mówicie że towar sam się obroni i biznes i tak nie upadnie, obroni to prawda ale sprawdza się to właśnie na przykład w piekarni/cukierni , masarni ale to chodziło o te małe osiedlowe sklepy które nie mają u firm handlowych aż takich upustów jak dyskonty czy sieciówki których jest ostatnio pełno nawet na wsiach i mniejszych miastach. Biedronka np. która należy chyba do spółki z Hiszpanii nawet tam ich nie ma tylu co u nas w Polsce...

To samo jest w innych branżach Jysk Ikea i inne niszczą np. przemysł meblowy swoimi bardzo niskimi cenami a że Polacy lubią wszystko co najtańsze idą tam.

Ranger

2013-08-21, 22:13
Cytat:

a ja osobiście będę wspierał wszelkie lokalne przedsiębiorstwa, ale muszą one oferować cenę na moją kieszeń..a, że kokosów nie zarabiam...niestety pójdę tam, gdzie jest taniej...czy właściciel sklepu pomyśli o mnie, że mogę nie mieć później pieniędzy jak kupię u niego? niee, ja tez sam świata nie zbawię i pójdę tam, gdzie taniej...niestety.



Chłopie, co ty pie**olisz ? Jak myślisz, komu hurtownia sprzeda towar taniej - właścicielowi lokalnego sklepu, który kupi co najwyżej 5 palet czy marketowi, który tych palet zamówi 20 ? Właściciel sklepu też musi na tym zarobić i zapłacić pensje pracownikom, więc to jest siła wyższa, że ma wyższe ceny.

Cytat:

Dobry towar na wolnym rynku się sam obroni.



pie**olenie o Szopenie. Dobry towar jest drogi, a jeśli społeczeństwo jest biedne(jak w Polsce) to będzie szukało atrakcyjnej ceny, a nie towaru najwyższej jakości. Najlepsze polskie marki, które nie popadły w łapska koncernów żyją na granicy ubóstwa i co chwilę zmieniają właściciela(jak np. ostatnio ketchup ''włocławek'').

Unhumand

2013-08-21, 22:57
Ludzie w Polsce nie zarabiają kokosów więc wolą iść do biedronki niż do jakiegoś lokalnego sklepu Kowalskiego. Nasi rządzący są tak mili i szczodrzy dla zagranicznych koncernów, ze daje im ulgi podatkowe, jednak jeśli jesteś Polakiem to ch*ja w dupe co najwyżej możesz dostać, a nie ulge.

Hesbollah

2013-08-22, 00:14
@pheterh001
pozdro z Drogi Na Bystre 10B :D

by...........ki

2013-08-22, 00:33
O kurde też chciałem wrzucić tą fotkę (także mieszkałem w Olczy na długim weekendzie sierpniowym). Dodatkowo dodam, że jedna pani, która tam pracuje jest przezajebista sama w sobie i nadaje klimat temu sklepu ;D Na pamiątkę zachowałem "nieśmiganą" siateczke z tego sklepu gdzie znajduje się jego logo. Dodatkowo dodam, że ciężko gdziekolwiek znaleźć musztardę w wiadrze 5l i olbrzymią paczkę suszonych plastrów czosnku w niesamowicie maleńkiej cenie! Za rok też tam wracam xD

pit@

2013-08-22, 07:59
Jeżeli TE SAME parówy kosztują w "lokalnym sklepiku lokalnego przedsiębiorcy" 4,90 zaś w pieprzonym markecie 3,40 - to albo ktoś tu mnie w ch*ja robi, albo w ch*ja robi. Sorry. To jest moje 1,50.