18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

WhyMe?

2011-02-22, 02:14
j***ny znowu zmartwychwstał

Chezi

2011-02-22, 12:32
Tylko wtedy 50 sztuk srebra było warte tyle, że w dzisiejszych czasach ten ojciec to by dorzucił za to jeszcze swoją żonę ;)

ss666

2011-02-23, 03:06
(nie znam kontekstu)
ale, jak chcesz rozmawiac o fragmentach bibli,o wyjetych z kontekstu, bez pokrycia z reszta tekstu fragmentach (co jest bardzo wazne ! ).
pogadaj z świadkami jechowymi ( a moze jehowymi, jeden *uj),

nic ich nie przegada w tych sprawach :)


gracz

2011-02-23, 07:21
@ss666
Świadkami jehowy ;-)

Duli

2011-02-23, 08:07
28 Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, 29 odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

manipulacja, w kontekscie tekst wyglada juz inaczej

SzalonyNeptyk

2011-02-23, 12:06
@up dokładnie, manipulacja ale o to komuś chodziło

oryginał:
Cytat:

Deuteronomy 22

22:28 If a man find a damsel that is a virgin, which is not betrothed, and lay hold on her, and lie with her, and they be found;
22:29 Then the man that lay with her shall give unto the damsel's father fifty shekels of silver, and she shall be his wife; because he hath humbled her, he may not put her away all his days.




@ss666
ee tam nie przegada, z ciekawości zapytaj gdy przyjdą: np. jak nazywa się symbol na którym umarł Jezus? ŚJ nie odpowiedzą krzyż ;> albo to - oni uznają się za chrześcijan - na początek rozmowy wykonajmy znak krzyża, myślisz, że się zgodzą? ;>
a gdy powiedziałem, że oddaję krew bo jestem honorowym krwiopijcą - nie było tematu...
:idzwch*j: z takimi jechowcami :kupa:


a teraz mnie zjedźcie za to co napisałem wielcy krytycy

ko...........qq

2011-02-23, 13:45
nie no raczej oryginał to :

SzalonyNeptyk

2011-02-23, 16:42
@kokosiqqq
hahh tym tekstem sprytnie wyklarowałeś tu sytuację! ;)

Ae110

2011-02-24, 07:05
żydy mają jednak zryte prawo...
Ja tam lubię księgę Enocha... i temu podobny Star Trek.

JanJankowski

2022-07-15, 21:51
j***ć śj. Always
SzalonyNeptyk napisał/a:

@up dokładnie, manipulacja ale o to komuś chodziło
oryginał:


@ss666
ee tam nie przegada, z ciekawości zapytaj gdy przyjdą: np. jak nazywa się symbol na którym umarł Jezus? ŚJ nie odpowiedzą krzyż ;> albo to - oni uznają się za chrześcijan - na początek rozmowy wykonajmy znak krzyża, myślisz, że się zgodzą? ;>
a gdy powiedziałem, że oddaję krew bo jestem honorowym krwiopijcą - nie było tematu...
z takimi jechowcami