18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krótko o ZUS

QwerTaj • 2013-08-16, 21:25
Kolejna dawka informacji od Najzera.


~Vuko

2013-08-16, 21:42
Wiedziałem że ZUS w ogóle jest poj***ny i jest z nim przej***nie źle, ale jeśli ten koleś ma chociaż w połowie rację to ja pie**ole. Rozj***ła mnie ta akcja z tym przetargiem - po prostu :facepalm:

Hereticus

2013-08-16, 22:09
U nas panuje taki bezsensowny wyzysk w kraju, że nie chce mi się wierzyć, że jeszcze nie było jakichś większych zamieszek i protestów w tej sprawie...

Opłacane przez władze media publiczne widocznie spisują się doskonale :( .

kroplowa

2013-08-16, 22:09
Czyli, żeby wyjść na czysto ze składek, trzeba dożyć 90.. Ja pie**ole.. Tylko komuchy tylu dobijają..
Lewaczki i tak będą gadać, że taki system jest niezbędny..

668686

2013-08-16, 22:14
to jest k***a złodzieje ubezpieczenie społecznych ^^

scofi16

2013-08-16, 22:24
Ale ciśnie z kartki

miszcz310

2013-08-16, 22:51
No dobra, ale on tutaj porusza tylko same gołe pensje. A przecież zus mając związki zawodowe "wypracował" sobie np. obowiązkowe kwartalne premie dla każdego pracownika, a to jest tylko jeden z wielu przywilejów. Poza tym oni już biorą pożyczki z banków a nie tylko od skarbu państwa. Dziwię się tym pożyczko-dawcom, ale pewnie wiedzą, że gwarantem jest państwo.

W ogóle nie poruszył przetargu na nową flotę samochodów. Nie wpomniał też, że zus ma najdroższy sytetm informatyczny w historii całego świata, a cały system oparty jest o dyskietki. Dyskietki przepłacone za ciężkie pieniądze, bo sprowadzili jedne z ostatnich zalegających w Chinach kontenerów. Chińczycy pozbyli się śmieci i jeszcze niesamowicie na tym zarobili.

Znaczy ja nie mam do gościa o nic pretensji, ale tutaj widzę pojawiają się ludzie, którzy nie wierzą w to co on powiedział. Ja mogę powiedzieć, że jak się trochę człowiek zagłębi w temat to co on tutaj mówi to jest wierzchołek góry lodowej.

lechu161

2013-08-16, 23:25
Wam też tak ku**a od jakiegoś czasu filmiki się wolno wczytują ?

dorodnykurczak

2013-08-16, 23:38
typek ma okulary i koszule w kratę nie obejrze tego bo nie chce sie z nim identyfikowac jesli nasze ideały by się pokryły

MarcinPL

2013-08-17, 00:20
Zaufaj , ubezpiecz , sp***alaj ! :-D

PanMarian

2013-08-17, 02:10
Tak samo dziala nfz, publiczne szkolnictwo, komunikacja miejska, budowa drog, cala biurokracja i administracja, we wszystkich socjalistycznych krajach europy i swiata, a przede wszystkim w postkomunistycznych, w ktorych stare klasy rzadzace rozdaly sobie cieple i dobrze platne posadki, w nikomu nie potrzebnych urzedach.
Gosc gada to co kazdy czlowiek interesujacy sie choc troche polityka, ekonomia, czy historia wie, ale i tak nalezy mu sie krata browarow za oswiecanie mas. No i ciesze sie, ze knp widocznie zaczelo budowac struktury i wysuwac kandydatow, ktorzy w przyszlosci maja szanse zamienic Janusza.

miszcz310

2013-08-17, 08:53
PanMarian napisał/a:

Tak samo dziala nfz, publiczne szkolnictwo, komunikacja miejska, budowa drog, cala biurokracja i administracja,



No, ale dlaczego tak jest? Bo większość z tych instytucji nie ma żadnej konkurencji. Dlatego widzą, że mogą mieć wyj***ne, bo im pieniędzy nikt nie zabierze. Wystarczy popatrzyć jaki burdel jest w pkp i jak teraz portkami trzęsą, na samą myśl o konkurencji. Natomiast zus wie, że może mieć kompletnie wyj***ne bo i tak hajs wpłynie. Jak ze składek nie wystarczy to państwo poratuje. :D

Inna sprawa, że niektóre w zasadzie nie mogą mieć konkurencji np. urzędy państwowe, bo co by to było państwo w państwie? No ale mimo wszystko ich pensje powinny zależeć od wyników w pracy. A w Polsce jest tak, że jak ktoś rozjebie kasę z jakiegoś funduszu to k***a nikt nie jest winny, tylko system "okazał się wadliwy prawnie". Dlatego komplikuje się prawo, winnego się przenosi na inne stanowisko i wszystko cacy do następnego. Naszym problemem jest to, że nie umiemy wyciągać wniosków i się uczyć na błędach.
(Jako przykład, jeden z wielu, afera hazardowa. Przecież to prawo już było ze 20 razy poprawiane i jest teraz tak dziwne, że matko bosko kochano. Ogólnie mówiąc zrobili tak, że rozj***li hazard internetowy jako nielegalny i w zasadzie sprzątnęli konkurencje dla kasyn i wielkich operatorów w "realnym świecie")

Dlatego mi się wydaje, że jeżeli pomimo tej całej ch*jozy jeszcze żeśmy nie padli, to znaczy, że Polska to jest jeden z najbogatszych krajów na świecie. Pytanie jaka by była nasza pozycja przy dobrym zarządzaniu...

PanMarian

2013-08-17, 13:14
miszcz310 napisał/a:

No, ale dlaczego tak jest? Bo większość z tych instytucji nie ma żadnej konkurencji. Dlatego widzą, że mogą mieć wyj***ne, bo im pieniędzy nikt nie zabierze. Wystarczy popatrzyć jaki burdel jest w pkp i jak teraz portkami trzęsą, na samą myśl o konkurencji. Natomiast zus wie, że może mieć kompletnie wyj***ne bo i tak hajs wpłynie. Jak ze składek nie wystarczy to państwo poratuje.

To jest wlasnie wada, wszystkiego co panstwowe, musisz za to tak czy inaczej placic, wiec oni maja wyj***ne, a jak ktos chce wypowiedziec umowe, to przyklad Pana Sowy pieknie pokazuje, ze tak latwo nie puszcza. Najlepszy bylby teraz zbiorowy protest, w postaci masowego wypowiadania umowy, tylko, ze wlasnie przez ta nieuczciwa konkurencje, nie mamy sie potem do kogo przeniesc.