18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krótka historia współczesnej Ameryki

xgregor • 2012-01-03, 13:09
Fragment z filmu "Zabawy z bronią"


gistlee

2012-01-03, 18:13
gumol napisał/a:

W sumie gdyby nie było Ameryki byłby spokój.



a wszyscy polacy poszli by w p*zdu za żydami w obozach zagłady, ale to tylko szczegóły, prawda?

st...........ku

2012-01-03, 18:25
@up
nie pie**ol, że amerykanie uratowali polaków z obozów zagłady...

bo jakby to Twój dziadek przeczytał toby Ci wyj***ł

Streszczu

2012-01-03, 18:29
Zapoda ktoś pełną wersję tego filmiku/dokumentu cokolwiek to jest ?

Tristan88

2012-01-03, 18:33
A prawie wszystkim sterują żydzi.

Najbardziej smutne jest że za każdym razem gdzie wprowadza się "amerykańską demokrację" giną cywile i to w strasznych ilościach.

Czytałem na jakimś forum, że jakby ameryka nie prowadziła żadnych działań zbrojnych w przeciągu 3 lat. doszło by u nich do ogromnego kryzysu gospodarczego, z którego nie byłoby co zbierać.

gistlee

2012-01-03, 18:53
steku napisał/a:

@up
nie pie**ol, że amerykanie uratowali polaków z obozów zagłady...

bo jakby to Twój dziadek przeczytał toby Ci wyj***ł



a czy napisałem że uratowali? użyj tego co masz pod kopułą i pomyśl, trochę myślenia przyczynowo-skutkowego nie zaszkodzi... Nawet jeśli nie uratowali to dzięki nim 2 wojna światowa skończyła się jak się skończyła czyż nie? Chyba że coś ominąłem i amerykanie w cale nie pomogli wygrać wojny ekonomicznie (sprzęt wojskowy i kasa dla ruskich i anglików) i to nie dzięki nim powstał front na zachodzie? Myślę że gdyby nie ich interwencja to Niemcy jeszcze długo okupowali by Europę. Oświeć mnie jeśli się mylę...

nihlus_pl

2012-01-03, 19:04
@Wstalodziany
Tego, że Chiny praktycznie kontrolują już gospodarkę światową nic nie zatrzyma, a mówienie, a wojny dla USA to zbawienie, szczególnie te większe. Po 1WŚ USA bardzo się wzbogaciło na pożyczkach dla Europy, 2WŚ to identyczna sytuacja, Zimna Wojna tylko pokazała, że dla USA nie liczy się wolność tylko pieniądze, które po prostu obecnie się im kończą, gdyż nie mają dla siebie odpowiedniego rywala. Chiny już dawno wygrały wojnę ekonomiczną z USA, głównie dzięki swojemu systemowi, który pokazuje, że dla państwa demokracja wcale nie jest taka dobra (pomijając prawa człowieka oczywiście). Rosja i USA to już przeszłe mocarstwa, teraz handel kontroluje daleki wschód, bogate Chiny i szybko rosnące gospodarczo Indie.

st...........ku

2012-01-03, 19:35
gistlee napisał/a:



a czy napisałem że uratowali? użyj tego co masz pod kopułą i pomyśl, trochę myślenia przyczynowo-skutkowego nie zaszkodzi... Nawet jeśli nie uratowali to dzięki nim 2 wojna światowa skończyła się jak się skończyła czyż nie? Chyba że coś ominąłem i amerykanie w cale nie pomogli wygrać wojny ekonomicznie (sprzęt wojskowy i kasa dla ruskich i anglików) i to nie dzięki nim powstał front na zachodzie? Myślę że gdyby nie ich interwencja to Niemcy jeszcze długo okupowali by Europę. Oświeć mnie jeśli się mylę...


No ale tak to się rozumie, skoro jesteś taki elokwentny to trzeba było od początku się rozpisać i taki dzieciak jak ja nie musiał śmiać z tego, że dziadek by Ci wyj***ł...

gistlee

2012-01-03, 19:53
@steku
wybacz, zapamiętam na przyszłość

avalanch

2012-01-03, 20:20
Streszczu napisał/a:

Zapoda ktoś pełną wersję tego filmiku/dokumentu cokolwiek to jest ?


Na torrentach szukaj :) a na pewno znajdziesz :D

gurpegi

2012-01-03, 20:23
Czysta propaganda pod sztandarem antyhamburgerowym. Amerykańce mają smykałkę do takich sponsorowanych 'dokumentów' - Zabawy z bronią, Super Size Me. Ale nie tylko oni, SOS Ziemia czy Zatoka delfinów wcale nie są lepsze.

dirty_pig

2012-01-03, 20:29
film nakręcony przez komucha to wiadomo ze bedzie plakal za zabitymi komuchami :)

kaiel

2012-01-03, 21:50
Usa to kolonia Izraela

marcinsud

2012-01-03, 23:50
@gistlee Lepiej napisz gdzie znajdowały się i do kogo należały banki, które zasponsorowały hitlerowi wojnę.

Mikuś

2012-01-04, 03:09
steku,

A kto wspomógł Hitlera w jego podbojach ? Z tego co się orientuję to Niemcy chyba nie mieli dobrej sytuacji finansowej przed wojną.

Co do calego filmu to pamiętam, że Bowling for Columbine oglądałem kiedyś na zajęciach z angielskiego i był tam wywiad z Marilynem Mansonem po którym nabrałem wielkiego szacunku do gościa.

Jedras992

2012-01-04, 15:03
Amerykusy to s wumie młody kraj, w dodatku banda Hiszpanów, Angoli i Francuzów. Nie potrafią wytrzymać bez wojny dłużej niż 40 lat, najpierw tłukli się między sobą, a później jak wybuchła IIWŚ, podpisali pakt o nie agresji, a dali się sprowokować przez Pearl Harbor i od razu puścili bomby atomowe, później wojna w Wietnamie, była niby "pokojowa" a tylko chcieli wypróbować noew wyposażenie wojskowe, później wojna koreańska, teraz w Iraku. Wszystkie "pokojowe". JEstem ciekaw gdzie te debile pojadą jak im się znudzi w Iraku...