18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół vs knajpa

BongMan • 2015-04-19, 14:19
Był sobie kościół i był sobie bar po drugiej stronie ulicy. Proboszcz od dawna zabiegał o to, by bar zamknąć, lecz właścicielowi wciąż udawało się jakoś swój interes bez szkody dla zysku prowadzić. Ksiądz groził karą boską, wyklinał, przeklinał i wzywał wiernych do modlitwy, aby niewygodnego przedsiębiorcę z pomocą bożą usunąć. Bez efektu. Aż kiedyś przydarzyła się burza, pioruny waliły gdzie popadnie, a jeden rzeczywiście trafił w knajpkę, która niewiele myśląc wzięła się i spaliła do imentu. Właściciel także się nie zastanawiał, tylko wziął i z miejsca podał proboszcza do sądu, za to, iż to z jego przyczyny szkodę on sam jako człowiek interesu poniósł. Proboszcz oczywiście zaprzeczył: "To jakiś absurd!", a po jego stronie opowiedziała się większość wiernych z parafii. Rzecz jasna wkrótce spotkali się wszyscy w sądzie.
Na rozprawie sędzia rozłożył przed sobą akta, przewertował, potoczył wzrokiem po sali i powiedział:
- Nie wiem, co się tu kurde dzieje, ale z tego, co widzę w tych papierach, to mamy tu jednego szynkarza, który wierzy w potęgę sił boskich i setkę parafian wraz z księdzem, którzy temu stanowczo zaprzeczają...

cholok

2015-04-19, 23:28
a ja powiem tak, problem ma kościół z barem po drugiej stronie... a w Amsterdamie na dzielnicy czerwonych latarni stoi oude kerk. stary zabytowy kosciół. i ani k***om ani kiecolom to nie przeszkadza. za kosciołem kilka barów i oczywiscie okna. akurat w tym zakrecie stoja stare i brzydkie k***y człowiek przechodzi i tak straszą ze nie wie czy nie uciekac do tego koscioła.

ceteth

2015-04-20, 00:22
Lekcje religii opłacane z budżetu Państwa to już jest w ogóle jakaś patologia. Żeby brać od nas kasę żeby KK mógł szerzyć swoją propagandę. Dlaczego ludzie nie mogą po prostu zrezygnować z dawania na kościół i choćby przeznaczyć to jak 1% podatku na dowolny cel charytatywny... A jak katolicy chcieliby aby ich fantastyka działa się dalej to niech łożą z własnej kieszeni, a nie zaglądają do cudzej. Najzabawniejsze jest to, że pewnie gdyby taka sytuacja jak w dowcipie miała miejsce, ksiądz zachowałby się dokładnie tak samo. Do religii nic nie mam, każdy wierzy w co chce, ale kościół katolicki to jest jest z najgorszych legalnych sekt.

adrianczesio

2015-04-20, 00:42
nie zawiodlem sie wchodza w komentarze :mrgreen:

wheresally

2015-04-20, 01:31
jerryA napisał/a:

heh na wstępie powiem iż byłem wierzącym, unikającym kościoła jak ognia.

Ksiądz nie wyklina i nie przeklina. Ponieważ koliduje to z wiarą.
Wiele razy modliłem się w kościele o swoich wrogów. Padały słowa typu "Panie proszę spraw, aby ten człowiek odzyskał w życiu drogę którą mu powierzyłeś. Opiekuj się nim i przebacz mu wszystkie złe uczynki"
Nigdy w kościele nie spotkałem się z nienawiścią, a wręcz odwrotnie, do czego proboszcz nawiązuje.

Teraz przedstawie podstawowe założenia filozoficzne w kościele:

ofiara ( kasa ) :
Większość strasznie narzeka, że musi płacić w kościele daniny itp rzeczy.
- drogi przyjacielu... daniny w kościele są dobrowolne i w zasadzie nikt nie musi ich płacić.
- 80% z tego co dajesz na tace jest przeznaczane na szczytny cel. Często na szkoły, domy dziecka, misje itp
- dałeś chociaż raz na tacę ?

księża cudzołożnicy :
Tak to prawda, wielu księży w kościele ma żony i dzieci. Ale dlaczego patrzycie na nich zamiast na siebie ?
Czy wy nigdy nie kochaliście się z kobietą przed ślubem ? ( cudzołóstwo ). Czy nigdy nie waliliście konia rozmyślając o danej kobiecie, lub oglądając jej zdjęcia na komputerze ? ( cudzołóstwo ).
Nie oskarżajcie jeśli sami nie jesteście bez grzechu !..

księża mają fajne fury :
Oczywiście są w kościele ludzie, którzy przyszli po święcenia dla osiągnięcia własnych korzyści materialnych.
Ale są też księża z powołania którzy chcą pomóc ludziom swoja posługą.
Nie oceniajcie, bo sami nie jesteście święci, pragniecie pławić się w luksusach, sięgacie coraz wyżej i wyżej często zaniedbując rodziny, własne duchowe życie....

księża gwałcą dzieci :
Na 20.000.000 księży w europie statystycznie znajdzie się 20-tu pedofilów i 5000 takich którzy służą dla kasy.
To jest statystyka i z tym nic nie zrobisz. Wyliczyłem 15 rozpraw o pedofilie od 1989 roku. A ile takich rozpraw było wśród celebrytów ?
nie wszyscy księża to pedofile. To, że poświęcają się Bogu i nie potrzebują w życiu uciech cielesnych to powód by mieć do nich szacunek.
Kto z was by się odważył ?


Przejdź się do kościoła, poznaj dobrze tych wszystkich ludzi którzy tam są a nie oceniaj ich po tym jak są przedstawiani przez kłamliwe media.
Media zrobią wszystko by ludzie odeszli od wiary. W taki sposób sa w stanie burzyć rodziny i ich moralność.
Wszystkie uczucia powoli wymierają, zaczyna się liczyc tylko kasa, sex, kasa sex....

Co to za świat, gdzie da się kupić miłość ?

Czas aby sięgnąć w głąb duszy i dać sobie szansę na lepsze życie. Nie to materialne ale duchowe i uczuciowe o którym uczy kościół.
Ja który niegdyś drwiłem z niego mam niesamowite szczęście, że udało mi się spotkać wielu życzliwych i wyrozumiałych katolików na mojej drodze. Bardzo im dziękuję, że zawrócili mnie z tego pustego życia, bez końca do śmierci.

Dajcie sobie pomóc. Schowajcie dumę do kieszeni, a nowoczesny świat z kłamliwymi mediami wyrzućcie za siebie..





Nie zgodzę się z tobą kompletnie.


1. Kasa idzie do kurii a nie do dzieci. Tam jest mielona przez aparat biurokracji ala nasz świecki ZUS a potem ochłapy są wypluwane na jakiś szczytny cel.
Ludzie nie narzekają na daniny , Tylko na ciągłe sugerowanie opłat, na oczekiwanie tejże oraz oczywiście za narzucony podatek
który zawsze w jakieś części idzie jednak na kościół.
Byłem na 2 pogrzebach komunalnych.

Księża tak się zachowywali że miałem ochotę dać człowiekowi w ryj (3 razy w zyciu miałem ochote tak komuś wj***ć).

Np. Śmiał się niemal że mi się kumpel zapił i mówił że to wina że chłopak odszedł na złą drogę. Straszył że inni też tak skończą bo diabeł.

Fakt jest taki że kolega był od 3 lat trzeźwym alko. Zmarł na wadę serca którą miał od urodzenia .


2. Cudzołóstwo mylisz z rozwiązłością. Zero wiedzy o Bibli i Języku polskim. Cudzołożyć= Dzielić łoże z cudzą żoną,mężęm.

Inaczej mówiąc być stroną w zdradzie małżeńskiej jako kochanek/ka.

Nie ma to nic wspólnego w seksem przed ślubem ani innymi wymysłami po XIII wieku.


3. Tak spałem z laską, tak oglądałem gołe baby tylko że różnica jest taka że ja publicznie nie przysięgałem że nie będę tego robić.



4.Temat dualizmu pomiędzy zaradnością finansową o duchowością pominę . Ale samo to że ktoś pracując 2x 45 minut dziennie ma status życia jak ktoś pracujący 8-10 godzin jest w moim odczuciu niesprawiedliwe i nie chodzi tylko o tych bogatych księzy.


5. Pedofilia itd. Ogólnie ograniczanie na siłe swoich potrzeb robi z mózgu sito. Zamknięcie się w środowisku samych facetów też szkodzi w okresie dorastania itd. Pewne rzeczy się muszą pojawiać i tyle. Jeśli nie pojawia się z koleżanką ,dziewczyną to mamy nerwicowca albo zboka. Emocje i popęd muszą znaleźć ujście. A pod ręką są dzieci i koledzy. System jest wadliwy niekoniecznie tylko ludzie.



6. Poznałem masę ludzi z kościoła. Byłem ministrantem, Ceremoniarzem i prowadziłem oazy.

Na 1 spotkaniu bez innych animatorka z oazy chciała się ze mną przespać.

90% ludzi chodzi do kościoła nawykowo ,z lęku , kompulsywnie.

Po mszy nie było z kim pogadac. Pomoc raczej była wymuszana z mojej strony .

Ksiądz miał pupilki (niunie 3 gim- 1 liceum) a chłopaki nie mieli jak i kiedy o cokolwiek zapytać (dylematy,problemy na chacie ogólnie jak człowiek z człowiekem pogadać)

Moją eks poznałem właśnie w kościele. Bardzo wierząca działaczka. Dodam tylko że robiła mnie w ch*ja 12 lat. Jest zaburzona .Do tego obecnie BI. Lata do kościoła a potem wali się z babami 2 razy starszymi. pie**oli że tęskni a potem słowem się nie odzywa. Ogólnie zakłamana strasznie im dłużej tam łazi .

Inny kumpel jak coś go spytam to leci na msze i nie ma czasu. W kółko. Nie ma czasy nie ma czasu. Albo tłucze te mantry na drewnianych kuleczkach ze strachu bo może coś znowu zrobił źle.


Ogólnie byłem bardzo zafascynowany tym środowiskiem ale z perspektywy czasu kościół to po prostu skupisko ludzi współuzależnionych . Tam nie ma żadnego boga.Jest busines i tyle .

PS: Chciałem ze znajomymi zrobić zajecia dla dzieciaków niepełnosprawnych w łodzi. prosiliśmy parafie o pomoc. Powody odmowy były tak absurdalne że od razu widać z kim miałem do czynienia.

Jeden proboszcz np stwierdził że kafelki na podłodze za bardzo wystają i nie wniesiemy wózka. (kafelek wystawał 19mm nad fuge)

Czy przeszkadzała 2 cm rurka od kaloryfera idąca po ścianie.(Cytuje , ktoś się potknie zabije a my nie chcemy problemów potem).


W całej Łodzi znalazł się wtedy jeden ksiądz co chciał coś robić za free dla młodzieży. I tyle w temacie.

Nikodem_Szulcc

2015-04-20, 02:35
k***A !!!! Co to za "najlepszy komentarz" ??? Jak go czytałem to raz ze k***a wszystko mija sie z przeznaczeniem bo gosc stwierdził ze uwierzy w Boga bo spotkał dobrych ludzi a dwa To k***a JERRY -> jesteś katolikiem, wierzącym, chodzącym do koscioła tylko dla tego ze spotkałeś ludzi dobrych? Ja jestem w ch*j ateistą. Przeprowadze babcie przez przejscie dla pieszych i podniose Ci paczke fajek jak Ci upadnie a ja to zauważe i Ci ją podam. Jest cos takiego jak SUMIENIE I MORALNOSC, a nie jakies chrystusy wszystko mogące tylko dla zajawki dopuszczające zło na świecie itd.... !!!!!! NIE wierze w to całe pie**olenie o tym że "trzeba w to wierzyc a nie doszukiwac sie naukowych wyjaśnień"

Zresztą k***a tego sie nie tłumaczy, to powinno byc leczone !!!!! A tu k***a na SADOLU jako najlepszy koment !!!!!


Co sie tu k***a zaczęło dziać???


SADOLU co z Tobą???? i z urzytkownikami tu ?????

k***a



voidinfinity

2015-04-20, 12:22
charakternik napisał/a:

Jestem rozumnym człowiekiem (zaraz może się zacząć o to ból dupy) i wiem, że te historie z pedofilią to zwykłe pie**olenie.



Sam jesteś wynikiem pie**olenia debila z cymbałem :krejzi:

link

Według ciebie przepraszali dla picu?

Mają za co przepraszać - i nawet nie za to że konkretny kapłan zamoczył w odbyt jakiegoś chłopca czy dziewczynki.

Przełożeni tych sp***olin ukrywali to k***a!!!
Nawet watykan wydawał instrukcje by się wypierać, przenosić dzieciojebców na inne parafie itd.

"Prawda was wyzwoli" - Jasne k***a. Chyba że o hajsy z wiernych chodzi - wtedy prawda niech sp***ala :krejzi:

I trafia się taki bydlak jak ty - co każde sk***ysyństwo usprawiedliwi - bo mu do wizji świata pasuje.

charakternik napisał/a:


Kiedyś czytałem dokument stworzony przez GUS jakie grupy społeczne popełniają najwięcej przestępstw seksualnych.
Na pierwszym miejscu plasowały się pedały, około 40% z nich ma skłonności pedofilskie podczas gdy u księży to było tylko 0,001%.



Tak k***a - GUS :krejzi:

link

Chciałbym poznać metodologię/źródło tego badania - bo jakoś kłamczuszkom na słowo nie wierzę.

charakternik napisał/a:

Gdyby jeszcze uwzględnić poprzedni ustrój gdzie UB, SB wciskało swoich agentów do seminariów to się nie dziwię, że niektórzy księża uganiają się za babami i dziećmi. Przypomnijmy, że Anna Grodzka też była agentem, a pewnie kilkudziesięciu takich zwyroli jest dzisiaj proboszczami lub biskupami w naszym pięknym kraju.



Tak k***a - agenci UB/SB po 20-25 lat ściągają sutanny i jadą do okolicznych miejscowości na balety :krejzi:

charakternik napisał/a:

Ja tam się cieszę, że Kościół jest obecny w naszym kraju. Dzięki niemu mogliśmy zachować swoją tożsamość narodową podczas zaborów. Trzeba też pamiętać, że to Kościół był iskrą do obalenia poprzedniego ustroju.



Tak zaszczepił w nas też martyrologię dzięki której tak pięknie dajemy się mordować jako naród raz po raz - warto było :krejzi:

A co do obalenia komuny - to niestety - nie bóg a ekonomia.
Chociaż może źle rozumuje - dla katosp***olin to jedno i to samo.

booolooo

2015-04-20, 22:33
Czasem z przymusu muszę uczestniczyć w religijnych obrzędach - taka tradycja w naszym kraju. Czy to ślub, pogrzeb, chrzciny. Ale jak słyszę te powtarzane przez ludzi słowa, które dla większości nie mają żadnego znaczenia to śmiać mi się chce. Jak takie owieczki mówią, bo tak wypada. A za plecami, jak nikt nie widzi Ci z pierwszej ławki w kościele często najwięksi "grzesznicy".
Zaczęli by ludzie postępować wg kodeksu moralnego to by było lepiej. Bóg wybaczy. Kodeks nie wybacza nigdy.