18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Korwin vs Gadzinowski

skibielec • 2013-11-12, 23:07
Polsat News, na ekranie dopala się tęcza. Gadzinowski:
- My, ludzie lewicy świętujemy głową, a nie zapałkami. Już 7 listopada zorganizowaliśmy uroczystą konferencję...
Korwin-Mikke:
- A, 7 listopada... Nic dziwnego, to rocznica rewolucji bolszewickiej.



Pan Janusz w formie jak zawsze :mrgreen:

rimogyz

2013-11-13, 09:16
Miziou, JKM i jego KNP ma tak rozbudowany program, że ja pie**olę. Podobny stworzyliśmy z kolegą ze szkolnej ławki w liceum, gdy nam się zamarzyło, że sobie partię założymy. Zbiór frazesów i ogólników.

Kod:
1.

W przekonaniu, że jedynym fundamentem, na którym można zbudować prawidłowo funkcjonujące państwo jest trwała moralność chcemy, by państwo w każdym przejawie swojego działania opierało się na tym, dzięki czemu zachodnia cywilizacja osiągnęła swoje sukcesy: na godności, honorze, prawdzie, wolności, własności prywatnej i odpowiedzialności.

Prawo obowiązujące w państwie będzie respektować wolności osobiste obywateli ograniczając działania urzędników państwa jedynie do zabezpieczenia interesów ludzi. Najpełniej wyznaczają to dwie maksymy: "Chcącemu nie dzieje się krzywda" oraz "Twarde prawo lecz prawo".
2.

Chcemy by zachowany był i ściśle przestrzegany rozdział władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej, przy czym zakres ich działania powinien być jasno określony i w żadnym razie nie mogą się na siebie nakładać ani wzajemnie przenikać. Władze Państwa dla dobra obywateli powinny wzajemnie się ograniczać i kontrolować w trosce o właściwe wypełnianie swoich zadań względem obywateli.
3.

Skuteczność działania władz zależy od ich zdolności finansowych. Budżety władz winny być konstruowane wyłącznie w oparciu o podatki.

Deficyt budżetowy będzie zakazany a zaciąganie pożyczek ograniczone do sytuacji wyjątkowych, ze wskazaniem sposobu ich sfinansowania. Podatki będą stabilne i będą mogły być nakładane tylko w celu wykonania zadań przewidzianych konstytucją i - w przypadku samorządów - dla wykonania zadań zleconych przez lokalne społeczności.

Jakakolwiek działalność gospodarcza państwa czy gminy - jako stwarzająca nieuczciwą konkurencję - będzie bezwzględnie zakazana.
4.

Działalność gospodarcza będzie prowadzona w oparciu o prywatną własność środków produkcji osób fizycznych lub ich dobrowolnych związków.

Wszelkie podatki regulujące: cła, subsydia i dotacje będą drastycznie ograniczane - aż do całkowitego zniesienia w zakreślonym terminie. Wprowadzenie jakichkolwiek nowych podatków możliwe będzie wyłącznie w drodze ustawy po znacznie wydłużonym w stosunku do teraźniejszości vacatio legis.

Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej wynikać może jedynie z powodu nieodwracalnej szkodliwości dla jej otoczenia.
5.

Armia musi być zdolna do obrony terytorium państwa dlatego budżet obronny powinien być zwiększony. Za jedynie skuteczną uważamy armię w pełni zawodową składającą się z ochotników.

Powszechny i swobodny dostęp do broni palnej (z wyłączeniem wielokrotnych przestępców i osób psychicznie chorych) przy zachęceniu obywateli do uzbrojenia się stanowić będzie dodatkowe i niebagatelne wsparcie dla armii w kryzysowej sytuacji.
6.

Szkolnictwo będzie całkowicie zdecentralizowane i sprywatyzowane. Państwo nie może uzurpować sobie żadnego prawa do narzucania rodzicom czego i jak długo należy uczyć dzieci i sposobów ich wychowania. Zlikwidujemy fikcję "bezpłatnego szkolnictwa" - to obywatele ponoszą całkowity ciężar finansowania systemu edukacji i to oni w zamian za swoje pieniądze mają prawo kształcić swoje dzieci w sposób, jaki uznają za dobry.

Państwo nie może finansować kultury - zostanie ona poddana mechanizmom rynkowym i prywatnemu mecenatowi. Działalność naukowa i kulturalna nie może być w żaden sposób ograniczana - te dziedziny powinny leżeć poza obszarem zainteresowania państwa. Niedopuszczalne będzie koncesjonowanie środków masowego przekazu i cenzura prewencyjna.
7.

Prawo stanowione będzie w oparciu o uniwersalne zasady moralne wypływające z chrześcijaństwa, natomiast wyznanie i światopogląd obywateli jest obszarem w żaden sposób nie podlegającym zainteresowaniu państwa.


O, a tu masz drugi - jeszcze k***a lepszy :D

Kod:
Do czego będziemy dążyć i co chcemy osiągnąć w przyszłym parlamencie?
1. Dość grabieży podatkowej. Obniżymy i uprościmy podatki, zniesiemy PIT i wprowadzimy dobrow- olne ubezpieczenia emerytalne oparte na skutecznym i uczciwym systemie kapitałowym.
2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.
3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację. Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje.
4. Uwolnimy energię obywateli. Zniesiemy zakazy i koncesje duszące przedsiębiorczość, zadbamy o stabilność i jednoznaczną interpretację przepisów podatkowych.
5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.
6. Wolny internet, wolne stadiony, wolny obywatel. Nie godzimy się na cenzurę sieci, zamykanie stadionów, traktowanie wszystkich jak potencjalnych przestępców. Swobodę krytyki władzy uzna- jemy za fundamentalne prawo obywateli.
7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy stosunki własnościowe.
8. W polityce zagranicznej będziemy się kierowali rachunkiem korzyści i strat a nie sympatiami i antypatiami. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem naszego kraju brukselskim biurokratom. Będziemy dążyć do przywrócenia Unii Europejskiej jej pierwotnego sensu jako obszaru wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się obywateli, bez instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.
9. Zwiększymy rolę samorządów lokalnych, zapewnimy prawdziwą autonomię wszystkich regionów, upraszczając jednocześnie strukturę samorządową. Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Wszelkie próby kwestionowania jedności państwa będą ostro zwalczane.
10. Zadbamy o bezpieczeństwo obywateli. Zracjonalizujemy system kar za przestępstwa - kary będą adekwatne do czynu, będą przede wszystkim uwzględniać interes pokrzywdzonego. Będziemy dążyć do przywrócenia kary śmierci dla morderców. Zadbamy o właściwe finansowanie policji. Służby specjalne, zamiast prześladować kibiców i krytyków władzy, będą służyły walce z terroryzmem i ochronie żywotnych interesów państwa.


Wczytaj się uważnie Miziou, bo to taka sama kiełbasa wyborcza jak każdej innej partii. Korwin-Mikke to może i ideolog, choć jak dla mnie już mocno skrzywiony, ale otaczają go młodzi ludzie łasi na władzę, blichtr i kasę. Gdyby KNP doszło do władzy, to JKM skończy jak Lenin - w gablotce w mauzoleum ;) :amused:

Miziou

2013-11-13, 09:56
rimogyz napisał/a:

Miziou, JKM i jego KNP ma tak rozbudowany program, że ja pie**olę.

Wczytaj się uważnie Miziou, bo to taka sama kiełbasa wyborcza jak każdej innej partii. Korwin-Mikke to może i ideolog, choć jak dla mnie już mocno skrzywiony, ale otaczają go młodzi ludzie łasi na władzę, blichtr i kasę. Gdyby KNP doszło do władzy, to JKM skończy jak Lenin - w gablotce w mauzoleum ;) :amused:



No widzisz - ja mam nadzieję, że nie. Świadom tego, że wiele postulatów może się rozbić o kant dupy prawnej, świadom, że część to utopia - nadal będę twierdził, że jeśli chociaż część uda mu się dopiąć, to będzie cacy. Nie uważam, żeby to była kiełbasa wyborcza - bo elektorat średnio łasy na takie bajeczki wybrał - z drugiej jednak strony, skoro coraz więcej ludzi chce JKM słuchać... Życzę mu jak najlepiej.

rimogyz

2013-11-13, 10:14
Miziou napisał/a:



No widzisz - ja mam nadzieję, że nie. Świadom tego, że wiele postulatów może się rozbić o kant dupy prawnej, świadom, że część to utopia - nadal będę twierdził, że jeśli chociaż część uda mu się dopiąć, to będzie cacy. Nie uważam, żeby to była kiełbasa wyborcza - bo elektorat średnio łasy na takie bajeczki wybrał - z drugiej jednak strony, skoro coraz więcej ludzi chce JKM słuchać... Życzę mu jak najlepiej.



Jeżeli nie jesteś pewien to jeszcze raz przeczytaj obydwie wersje programu i pokaż mi jakiś konkret. To są bzdury, które trafiają do młodych ludzi, którzy by chcieli żeby było lepiej.

I to jest akurat tragiczne. Bo chwytamy się już brzytwy byle tylko było nieco lepiej :<

JackCola

2013-11-13, 10:53
Janusz Mikke, czy to się komuś podoba czy nie, działał w aparacie władzy komunistycznej. Nie oszukujcie się, Stronnictwo Demokratyczne, ZSL, to organizacje komunistyczne państwa niedemokratycznego jakim była Polska R. Ludowa, z tą różnicą że były na nich różne etykietki.Korwin był przez długi czas marksistą. Zresztą jest to zgodne z teoriami samego Janusza, który ciągle pisze o przefarbowywaniu się socjalistów i udawaniu prawicy. Zresztą zagłosuj na Nową Prawicę JKM vel Ozjasz Golberg, ma najlepszy plan "głodni zjedzą bezrobotnych"

Jules_Winnfield

2013-11-13, 11:36
Już wole zagłosować na niego niż na Kaczora,Rudego złodzieja, czy Palikota. Trzeba wybrać mniejsze zło

Sylarr

2013-11-13, 12:05
Pan Janusz ma bardzo dobry, prosty i przejrzysty plan. Likwidacja większości podatków, żeby nie utrzymywać na socjałach nierobów i żeby nie sprowadzać ciapatych chcących na tych socjałach ciągnąć. Prywatyzacja m.in. ministerstwa oświaty i ministerstwa zdrowia co spowoduje lepsze usługi za mniejsze pieniądze. Jedynymi podatkami byłyby podatek na cele wspólne takie jak wojsko, policja czy sądy. Poza tym swobodny dostęp do narkotyków wyeliminuje gangi narkotykowe (przypominam okres prohibicji w stanach) i paradoksalnie zmniejszy % ludzi ich zażywających z prostego powodu - zakazany owoc lepiej smakuje, skoro nie będzie zakazany nie będzie do niego ciągnąć. Łatwiejszy dostęp do broni zmniejszy przestępczość, bo każdy przestępca zastanowi się dwa razy, że ktokolwiek wokół niego może mieć broń i do niego strzelić. Zniesienie płacy minimalnej spowoduje zmniejszenie bezrobocia, bo pracodawcy będą mogli zatrudniać normalnie więcej ludzi na prace nie warte nawet tych 1600 brutto (i tak z tej kwoty 1600 ostatecznie aktualnie zostaje nam około 990zł po opłaceniu wszystkich podatków i składek). Brak interwencjonizmu państwa w rynek również spowoduje, że ludzie będą bogatsi. Teraz żeby sprzedawać kanapki trzeba mieć pozwolenia i zgody. Jakaś pani chcąca dorobić sobie do emerytury w ten sposób nie może bo państwo jej tego zabrania. Ludzie będą bogatsi, będą mieć więcej pieniędzy na wspieranie organizacji non-profit, które pomagałyby tym biedniejszym.

rimogyz

2013-11-13, 13:03
Sylarr, to są wszystko pobożne życzenia. Dziwnym trafem rzeczywistość zazwyczaj działa inaczej niż to sobie politycy zaplanowali (może i lepiej?).

fdM

2013-11-13, 13:16
@rimogyz
Program KNP może i jest ogólnikowy, tak wygląda zdecydowana większość programów partyjnych. Rozwijając i tłumacząc każdy punkt doszłoby do sytuacji, gdzie program liczy 30 stron i nikt go nie przeczyta ;)
Konkretów należy szukać na wystąpieniach JKM, który potrafi na temat jednego punktu programu szczegółowo wypowiadać się przez nawet 2 godziny. Ostatnio byłem w Szczecinie na jego wykładzie o podatkach i muszę przyznać, że dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy. KNP jak najbardziej Mnie przekonuje i mam nadzieję, że się dostaną do sejmu.
Zgadzam się natomiast z tym, że ciężko im będzie cokolwiek przepchnąć, chyba, że doszłoby do koalicji.

rimogyz

2013-11-13, 14:05
fdM,
Jest jeden istotny problem - słowo mówione szybko przepada i potrafi się zmieniać z wystąpienia na wystąpienie (byłem łącznie na trzech i jakoś tak wielkiej szczegółowości nie zauważyłem, za to były małe acz istotne zmiany w każdym z przemówień).

Jeżeli JKM traktuje poważnie swój elektorat, to ja bym bardzo prosił o szczegółową wersję programu - taką którą można poddać jakiejkolwiek analizie. Chyba, że JKM i KNP traktują elektorat przedmiotowo i, nomen omen, jako statystycznego młodego gniewnego, który intelektem nie błyszczy, a zdolność czytania została przezeń zatracona.

Sorry, ale te ogólniki oraz to co wysłuchałem na spotkaniach lokalnych z JKM w ogóle mnie nie przekonują, bo nie poddają się analizie. Program polityczny to nie menu w restauracji gdzie masz wypisany:

Boeuf Strogonov - polędwica, pieczarki, pomidor, śmietana...

Programy polityczne poważnych partii miały niegdyś po 30-40 i więcej stron. To co JKM ma sprezentowane na swoich stronach to jakieś popierdółki są.

Cytat:

Rozwijając i tłumacząc każdy punkt doszłoby do sytuacji, gdzie program liczy 30 stron i nikt go nie przeczyta


Tak? To niech się ten "nikt" k***a nauczy czytać zanim zacznie iść do urn. A jak nie umie/żal mu czasu na czytanie, to niech taki "obywatel" wypie**ala w podskokach i nie przeszkadza w kształtowaniu życia politycznego w państwie.

Samudaripen

2013-11-13, 22:19
@rimogyz
ale nie od dziś wiadomo, że głupich jest więcej, dlatego ich głosy bardziej się liczą i wszystko się upraszcza, żeby do każdego dotarło. W sumie to nawet nie widzę w tym nic złego, a demokracja to i tak chyba najlepszy system jaki kiedykolwiek wymyślono :D

masmisbl

2013-11-13, 22:40
zasady JKM są proste jak budowa cepa - upraszczając - selekcja naturalna ;-) :szofer: