18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Komora próżniowa

maksymilian45 • 2014-11-09, 18:59
Sadistic uczy i bawi 8-)

KR_SN

2014-11-10, 01:43
Ogarnijcie co czlowiek moze zdolac zrobic w tym stuleciu, wyobrazcie sobie jak przyszlosc moglaby byc niezalezna od praw natury i wszystkich zasad ktore musisz przestrzegac, ale nie stety nie martw sie ty i tak nie do zyjesz tygo przelomu :D

dashadow

2014-11-10, 03:57
Jureg napisał/a:



Widać, ktoś tu ma problemy z odróżnieniem próżni od stanu nieważkości... :homer:



tu nie chodzi o to, że on pomylił próżnię ze stanem nieważkości, tylko akurat najzwyczajniej w świecie poduszka nie waży tyle co worek kamieni, znafffco :homer:

St...........us

2014-11-10, 04:26
@JADoktor
Wyobrażam sobie... Stara dobra zmyłka. :D

Gnatogryz

2014-11-10, 08:59
raper900 napisał/a:

Nie wiem czy wiecie, ale gdyby ktoś był tam w środku podczas rozprężania to wysrałby tyle flaków, że za ostre byłoby to nawet na harda.

Nope. Amerykańskie filmy S-F nie mają dużo wspólnego z rzeczywistością, nie radzę się nimi zbytnio sugerować.

http://en.wikipedia.org/wiki/Space_exposure

fenyloetyloamina

2014-11-10, 13:29
Jureg napisał/a:



Widać, ktoś tu ma problemy z odróżnieniem próżni od stanu nieważkości... :homer:



Cóż kolega raczej nie ma problemów, aczkolwiek popełnił błąd w rozumowaniu znaczenia próżni, a ty nieważkości, ponieważ wszystko spada z tą samą siłą bo z tą samą siłą przyciąga ziemie i na odwrót co widać na filmie, ale taki debil jak ty i tak przyczepi się kogoś o błąd i sam go popełnisz komentując kolege.

Parzo

2014-11-10, 18:02
Tylko ze nie ma czegos takiego jak próżnia całkowita... bo światło w czymś jednak się "porusza" a co to jest światło, to chyba wiemy...

Gnatogryz

2014-11-10, 23:31
Parzo napisał/a:

Tylko ze nie ma czegos takiego jak próżnia całkowita... bo światło w czymś jednak się "porusza" a co to jest światło, to chyba wiemy...



Chcesz powiedzieć, że do przenoszenia pola magnetycznego lub elektrycznego potrzebna jest materia?

killerZeWsi

2014-11-11, 02:01
Popis wiedzy w wykonaniu sadolowych debili (czyli 90% użytkowników tego jakże rozwijającego portalu). Czekam na więcej. Których jeszcze działów fizyki nie znacie?

pepon1

2014-11-11, 03:25
Fajne, jak byłem w gimbazie (tak, byłem, już nie jestem) to na fizyce szanowna pani nauczycielka zaprezentowała to zjawisko z aparaturą nieco mniej skomplikowaną.

oł je

Logiczny

2014-11-11, 11:02
jak można sp***olić efekt próżniowego upadku i zasymulować normalne warunki zwolnionym tempem? :-)

Jak trzeba mieć nasrane w głowie? :-)

ska

2014-11-11, 16:09
JADoktor napisał/a:

Dokladnie wyobrazcie sobie sytuacje gdzie kilogram pierza wazy tyle co 1kg żelaza, masakra



Pierze nie ważą tyle samo co ta kula bo to nic nie ma do grawitacji tylko pióra poprzez wypompowanie powietrza tracą siłę nośną działająca na ciała poruszające się w płynie (gazie lub cieczy).

Pz=Cz x p x S V2 łamane przez 2

Pz – wytworzona siła nośna (N)
Cz – współczynnik siły nośnej wyznaczany głównie empirycznie, zależny od kąta natarcia, ale także od kształtu ciała.
ρ – gęstość płynu
S – powierzchnia skrzydła (m²)
V – prędkość ciała względem płynu (m/s)

JA...........or

2014-11-11, 23:53
@SKA
Albo jestes jakim alienem spolecznym i nie lapiesz ironi alebo tak wysmienitym trolem.
A co do dyskusji o przechodzeniu swiatla przez proznie to uwazam ze w takiej sytuacji nie ma idalnej prozni gdyz w chwili przechodzenia znajduja sie w tej prozni fotony. Pozatym zgodnie z jakas tam teoria w idealnej nawet prozni tworza sie czastki materi i antymateri i po chwili ulegaja anichilacji, jest to zgodne z jakims tam prawem.

Sliski

2014-11-13, 11:20
Jedno mnie ciekawi. Jak do ch*ja były chłodzone układy kamer? Skoro przez 3h działały z coraz mniejszym ciśnieniem a po 3h działały niemal bez ciśnienia to nie mogły oddać ciepła w atmosferę, bez zmian konstrukcyjnych przegrzały by się w p*zdu.

Inna kwestią jest że chciałbym zobaczyć reakcję hermetycznego obiektywu na tak niskie ciśnienie (we wnętrzu mają z reguły ciśnienie takie jakie było w fabryce przed uszczelnieniem a więc około 1bar), każdy centymetr kwadratowy powierzchni dodaje ~1kg nacisku :D

Gnatogryz

2014-11-13, 13:23
Poprawa, pewnie były w uszczelnionych obudowach z własną atmosferą, coś podobnego do sprzętu używanego do nurkowania. Tak myślę :)