18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Klimatyczne klatki schodowe - magia wzornictwa..

addic7ed • 2014-03-01, 12:53
Jedna z kolejnych moich inspiracji fotograficznych czyli klatki schodowe.
Zróżnicowane jeśli chodzi o kształt, wiek, zdobienia a także klimat na nich panujący.
Niektóre zadbane i czyste, inne nadgryzione zębem czasu i brudne choć posiadające elementy przypominające nam o latach ich świetności. Zdjęcia pochodzą głównie z kamienic ale znajdą się tu także klatki schodowe, na które trafiłem w dworkach/pałacach i innych obiektach, również nowoczesnych.

Więcej moich zdjęć (eksploracje/urbex, architektura, inspiracje, zabytki) znajdziecie na stronie :

https://www.facebook.com/Addic7edBros






qrczaq

2014-03-02, 17:09
Autorze jak będziesz w Krakowie to polecam zajrzeć do budynków administracyjnych huty im. T. Sędzimira projektu państwa Ingardenów (zaprojektowali zresztą wiele budynków Nowej Huty). Oba budynki są na planie kwadratu w którego rogach są właśnie takie klimatyczne "kręcone" klatki schodowe. O ile do głównej administracji (bud. "Z") mogą cię nie wpuścić, o tyle do drugiego budynku ("S") powinieneś wejść bez problemu. Jest w nim otwarta stołówka do której przychodzi wiele osób z zewnątrz, więc strażnik pewnie nawet na ciebie nie rzuci okiem.
Kiedyś miałem zdjęcie jednej z tych klatek. Ale chyba lepiej zerknąć na tą panoramę.
PANORAMA

Pozdrawiam.

radzio541

2014-03-02, 17:11
I Ciebie można nazwać fotografem a nie jakieś p*zdy, które dostały aparat od rodziców i napie**alają fleszami wszędzie i chwalą się na mordoksiążce jakie to one nie zdolne...
Dajcie mi maść bo się wkurzyłem

Radysh

2014-03-02, 19:48
Ech... Z EXIF wynika, że jeszcze długo pomarzę
o porządnym (własnym!) aparacie z jasnym obiektywem/ami.

Póki co, wszystkie luźne środki "zżerają" mi komputry.
A biedny SLT-A57 wyciągnął kopyta.

PS Czarnego kota w mroczną noc uchwycisz? ;)

PPS Już zapomniałem jak ciężko robi się foty FFP s5700.
Ale to jest "zło" nie do zabicia. No i widzi karty SDHC 16 GB!

addic7ed

2014-03-02, 19:54
qrczaq napisał/a:

Autorze jak będziesz w Krakowie to polecam zajrzeć do budynków administracyjnych huty im. T. Sędzimira projektu państwa Ingardenów (zaprojektowali zresztą wiele budynków Nowej Huty). Oba budynki są na planie kwadratu w którego rogach są właśnie takie klimatyczne "kręcone" klatki schodowe. O ile do głównej administracji (bud. "Z") mogą cię nie wpuścić, o tyle do drugiego budynku ("S") powinieneś wejść bez problemu. Jest w nim otwarta stołówka do której przychodzi wiele osób z zewnątrz, więc strażnik pewnie nawet na ciebie nie rzuci okiem.
Kiedyś miałem zdjęcie jednej z tych klatek. Ale chyba lepiej zerknąć na tą panoramę.
PANORAMA

Pozdrawiam.



Dzięki wielkie stary, odnotowałem. We Wro, Łodzi, Wawie, Toruniu i Poznaniu już ogarniałem ale w Krakowie nie dlatego dodam sobie na listę :D

siusiaczek86

2014-03-03, 10:47
Dobrze się zapowiada, dorzuć coś jeszcze :)