18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Klasyczne samochody na Kubie.

Su...........wn • 2019-01-29, 17:34
Jak tu nie mówić o kontrastach, kiedy szerokim hawańskim bulwarem Malecón pędzą obok siebie barwne amerykańskie krążowniki szos z lat 40. i 50. XX wieku, błyszczące nowoczesne toyoty, kie i chińskie geely, a pomiędzy nimi przemyka kubańska klasa średnia – przerdzewiałe lanosy, wysłużone łady, nierzadko jakiś maluch. Wyobrażenie Kuby jako jednego wielkiego muzeum motoryzacji jest prawdziwe tylko w połowie. Po wyspie nadal jeździ około sześćdziesięciu tysięcy oldtimerów sprzed rewolucji, ale na drogach pojawia się też coraz więcej nowych aut.


auta na kubie

















































Maras76

2019-01-29, 19:26
jak ktoś ruszy głową to zbije na nich majątek

skywalker75

2019-01-30, 09:08
Kuba ma swój niepowtarzalny klimat . Dla mnie jedno z najbardziej egzotycznych i przyjemnych miejsc na świecie. Nie jest przesiąknięte komercją . Miejscami, czas jakby się zatrzymał. Fantastyczni ludzie . Reżim Castro zrujnował to państwo gospodarczo ale jednocześnie, o ironio, uchronił przed chorobami, które trawią państwa tego regionu . Nie ma tam takiej przestępczości, ludzie bardzo mili , wykształceni . Przypomina to trochę PRL . Z jednej strony życzę im pełni wolności , a z drugiej chciało by się to miejsce zatrzymać takim jak jest. Byłem tam ostatni raz 12 lat temu i już wtedy mówiłem, kto moze niech tam jedzie, póki tam jeszcze nie dotarł kapitalizm i nie zmieniły się rządy . Nie wiem jak jest w tej chwili , ale chyba dużo się nie zmieniło chociaż komercjalizacja postępuje.

mierzeja

2019-01-30, 19:53
Brałbym jak dziewuchy z awuefu

~mg_schutze

2019-01-31, 05:48
Jednak większość tyk oldtimerów ma silniki z Łady niestety.

greony12

2019-01-31, 07:17
Maras76 napisał/a:

jak ktoś ruszy głową to zbije na nich majątek



mylisz się az 99% jest zaklepywanych a wywóz "złomu" jest zakazany wiec nic z biznesu

ag...........th

2019-02-09, 16:21
Maras76 napisał/a:

jak ktoś ruszy głową to zbije na nich majątek

Brytole już ruszyli, bo pod warsztatem stoja klasyki na kubańskich blachach.