18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

King Tiger w skali 1:6

Mizantrop • 2012-09-28, 16:51
Model czołgu King Tiger w skali 1:6

Weight without battery - 78 kg
Length - 1.71 m
Width - 0.62 m
Height - 0.51 m
Two electric motors - 12-24 V , 350 W
Speed - 6-10 km/h



Kilka fotek.









Jak temat się przyjmie to wrzucę jeszcze parę innych modeli.

T34v2

2012-09-28, 20:52
szwabskie szwabskimi, ale hamerykanskie projekty supertankow np T28/T95 są naprawde ekstra :)

(daje link do jutube, bo 'występuje błąd' przy wrzucaniu na sadolplejera)
watch?v=-kO5IsVHlTo

polecam miesiecznik "Nowa Technika Wojskowa", dawniej, gdy bylem gowniarzem nazywalo się to "Technika Wojskowa". Były tam różne ciekawe artykuły na temat czołgów.

Suka_Blyat

2012-09-28, 21:03
Donald_Tusk napisał/a:

Zaraz wleci tu pełno graczy WoT'a ;)


No to tak, to jest Tiger II z działem 88mm kwk 43 L/71, górna płyta jest spoko poza kilkoma weakspotami, dolna płyta jest słaba, do tego wizjer dowódcy. Potem można zamontować działo 105mm i takie tam... E-75 w ch*j lepsze :-P

T34v2 napisał/a:

daje link do jutube, bo 'występuje błąd' przy wrzucaniu na sadolplejera)
watch?v=-kO5IsVHlTo


http://www.youtube.com/

krysteq

2012-09-28, 21:15
Piszcie po polsku czyli Tygrys a nie Tiger ludzie.

ZimnySkurwiel

2012-09-28, 21:26
Za te pie**olone strzały za 0 już nigdy nie kupię premium od sk***ysynów z WG

Constantinus

2012-09-28, 21:44
Cholera ;/ szybszy niż moje działo samobieżne w WOT ;/

stery_srh

2012-09-28, 22:03
ch*jowy, ale bojowy. ;-)

wj...........44

2012-09-28, 22:04
I sru po nowych panelach gąsienicami !
Za moich czasów takich zabawek nie było :/

mr_9mm

2012-09-28, 22:32
Ten koleś co "pilotuje" KT to Richard „The Challenger” Cutland.
"Richard „The Challenger” Cutland- służył przez prawie 30 lat w Królewskim Regimencie Pancernym Armii Brytyjskiej jako działonowy, ładowniczy i dowódca. Był załogantem m.in. w czołgach Chieftain, Scorpion oraz Challenger 1 i 2. Brał udział w wielu misjach i współpracował z siłami zbrojnymi z całego świata. Po zakończeniu służby pracował przez dwa lata jako instruktor dla działonowych, szkoląc nowych dowódców i studentów zagranicznych zarówno w teorii, jak i w praktyce – na poligonach, z użyciem prawdziwej amunicji."

bl...........tb

2012-09-28, 22:36
no a mi ch*je zablokowali konto bo kupilem 21,5 nielegit golda na allegro :/ akurat jak wszedlem na IX tier..

sinjids

2012-09-29, 00:05
Brüste napisał/a:



Dokładnie to Königstiger ale przyjęło się King Tiger. Ktoś źle usłyszał nazwę podał dalej i tak zostało do dziś.



Königstiger to nazwa w języku niemieckim. King Tiger to po angielsku. Tygrys Królewski to po polsku. Przyjęło się King Tiger pewnie dlatego, że właśnie przeciwko hamerykanom je rzucono do walki. Nie mniej jednak słaby był to czołg.

SmaczniaK

2012-09-29, 11:06
Tygrys II zwany również królewskim
niemiecka maszynka do zabijania niszczenia i przedzieranie się przez linie wroga pod mocnym nawet ostrzałem. Czołg budził postrach w alianckich szeregach w Afryce, praktycznie niszczył wszystko na swojej drodze, ale żeby nie było tak pięknie, niemcy woleli Tygrysa I generacji. Dlaczego? Prototypowa wręcz konstrukcja i nowe nie do końca przetestowane rozwiązania sprawiały że czołg ten był zawodny i wymagał całego korpusu inżynierów do napraw i przeglądów. Jednostka była tak wolna że podczas odwrotu Afrika Korps większość (jeżeli nie wszystkie) zostały porzucone. Był to czołg słynnego Michael'a Wittmann'a który pod Villers-Bocage dostał wielokrotnie co skutkowało raptem zadrapaniu lakieru na jego czołgu.

diter1

2012-09-29, 13:37
sinjids napisał/a:

Königstiger to nazwa w języku niemieckim. King Tiger to po angielsku. Tygrys Królewski to po polsku. Przyjęło się King Tiger pewnie dlatego, że właśnie przeciwko hamerykanom je rzucono do walki. Nie mniej jednak słaby był to czołg.



Gówno prawda, Niemcy nazwali swój czołg Königstiger czyli Tygrys Bengalski a nie Królewski. To całe "królewski" przykleili mu tępi amerykanie nieznający języka na zasadzie: "O! słówko podobne do naszego czyli pewnie znaczy to samo!". A polaczki, amerykańskie w dupę brajce jak zwykle powtarzają po swoich analnych panach.

A czołg choć piękny to słaby tu się zgadzam, słaby silnik, pancerz ze słabej jakości stali, wady projektowe. Jedyne atuty to płyta przednia i działo. Nie, nie gram w WoT.

Mizantrop

2012-09-29, 19:25
King Tiger był słabym czołgiem? Proszę mi w takim razie powiedzieć dlaczego amerykańskie shermany miały zakaz walki z nimi na dystansie poniżej 100m?

ZimnySkurwiel

2012-09-29, 21:17
Brüste napisał/a:

King Tiger był słabym czołgiem? Proszę mi w takim razie powiedzieć dlaczego amerykańskie shermany miały zakaz walki z nimi na dystansie poniżej 100m?



Jak już trafił to rozpie**olił, tylko że więcej tygrysów królewskich zostało rozj***nych przez własne załogi, kiedy czołg się zepsuł, niż przez aliantów i właśnie dlatego był słaby

Mizantrop

2012-09-29, 21:41
alekPL0 napisał/a:



Jak już trafił to rozpie**olił, tylko że więcej tygrysów królewskich zostało rozj***nych przez własne załogi, kiedy czołg się zepsuł, niż przez aliantów i właśnie dlatego był słaby



Jak to mówią:
"Za Tigerami szła druga armia mechaników"