18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kilka słów o rolnikach w czasie komuny

_B...........r_ • 2016-05-23, 12:26
Kto chciał obalić komunę?
Rolnikom pomagało wojsko jednostki pancerne i okoliczne zakłady pracy!
Ludzie nie mieli paliwa podczas żniw bo powstały nowe duże komabjny.

Jestem GayLord co mnie zaciekawiło, jak ktoś by nie chciał pomagać to trafia za kratki


SzaraStronaMocy

2016-05-23, 12:30
3 lata miałam wtedy a już wiedziałam że to komuniści :)

_B...........r_

2016-05-23, 12:32
SzaraStronaMocy napisał/a:

3 lata miałam wtedy a już wiedziałam że to komuniści :)



to musisz być teraz niezłą samicą

pokaż cycki

SzaraStronaMocy

2016-05-23, 12:36
@BronuśKopruch
Mogę ci pokazać sowę :) ci pokazać

pi...........ja

2016-05-23, 12:56
O, kolejny młody bez pojęcia chwali ustrój komunistyczny przez pryzmat korzyści swoich ustawionych wtedy rodziców czy dziadków.

ja...........ax

2016-05-23, 13:09
@up wtedy wszyscy byli jako tako ustawieni, wiele o komunie można powiedzieć złego, ale pamiętać trzeba, że wyciągnęli z gnoju wielki procent Polaków

Radysh

2016-05-23, 13:39
Jeszcze na przełomie lat 80/90-tych jeździliśmy z podstawówki na wsie do pomocy. Na "pyrkozbiory".

PS W naszym kraju nie było ustroju komunistycznego. Był to Realny socjalizm.

nerusss

2016-05-23, 13:43
@Radysh hm jesteś chyba najstarszym użytkownikiem, chciałbyś żeby kraj wyglądał tak jak wtedy, czy teraz jest o niebo lepiej?

_B...........r_

2016-05-23, 13:44
pietras_ja napisał/a:

O, kolejny młody bez pojęcia chwali ustrój komunistyczny przez pryzmat korzyści swoich ustawionych wtedy rodziców czy dziadków.



kocie, jestem starszy jak śmiesz mnie nazywać młodym? sikucie 3 lata różnicy

Radysh

2016-05-23, 14:09
nerusss napisał/a:

@Radysh hm jesteś chyba najstarszym użytkownikiem, chciałbyś żeby kraj wyglądał tak jak wtedy, czy teraz jest o niebo lepiej?



Nie. Z pewnością jest lepiej. Choć w temacie poprzedniego ustroju nie mnie się wypowiadać. Bo co ja mogę pamiętać?

Nie było teleranka pewnej niedzieli.
Wszędzie kolejki.
Fluoryzacja paszczęki i dentysta w szkole
oraz obowiązkowe szczepionki.
Komputer Meritum kosztował 200 000 zł.
a o ZX Spectrum malutcy nawet nie marzyli.


Itd., itp.

cholonek

2016-05-23, 14:24
A za Hitlera były niższe podatki i zajebiste autostrady. Można było szybko z Generalnego Gubernatorstwa do pracy dojechać.

GoldenArrow

2016-05-23, 14:35
Ustrój ustrojem a ja bym chciał by tych gadów z wiezień za bety i do roboty za free zmuszać z poprawczaków też i bezrobotnych aby i Ci fachu nabyli jakiegoś, nie pie**olcie, że pracy nie ma.

disturbed666

2016-05-23, 16:11
bronek wstawiłbys coś popie**olonego a nie jakies badziewie

gregor40

2016-05-23, 16:44
Dość ciekawa jest historia rolnictwa w ZSRR. Stalin znacjonalizował rolnictwo (kolektwyizacja) czym spowodował hlodomor na ukrainie. Zmarło 6 mln ludzi. Powstały wielkie kombinaty rolne, w których pracowali dotychczasowi rolnicy, którym pozwolono na zachowanie jedynie przydomowych ogródków. Niedługo później pozwololono rolnikom sprzedawać płody rolne z tych przydomowych ogródków.

Statystyki pokazały, że 5% powierzchni przydomowych ogródków odpowiadało za 90% produkcji rolnej w ZSRR. Kołchozy były potwornie niewydajne, do tego stopnia, że ZSRR musiało kupować (za złoto) ziarno pszenicy w USA. Czyj dziadek albo ojciec pracował w PGRe wie, jakie złodziejstwo i nieróbstwo tam odchodziło.

Komuno wróć?