18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kierownik właśnie sobie przypomniał...

Halman • 2023-07-24, 21:15

że zapomniał hamulców z bazy...

turor

2023-07-24, 21:18
Halman, zrobisz kiedyś prawo jazdy, skończysz ze dwa fakultety parkingowe, zrobisz habilitację barową i się dowiesz czemu ciężarówka nie hamuje....

Geraldinio

2023-07-24, 21:22
Ale nie rozumiem, w sensie że co, wyskoczył, żeby po te hamulce wrócić? :roll:

jjzz26

2023-07-24, 21:23
Trzeba być ch*jem do potęgi żeby zamiast próbować wyhamować o elementy infrastruktury wyskakuje i pozwala takiej masie lecieć w losowym kierunku.

Halman

2023-07-24, 21:25
turor napisał/a:

się dowiesz czemu ciężarówka nie hamuje....



już się dowiedziałem; wynajęty sicario poprzecinał przewody hamulcowe w ciężarówce don alfonco na zlecenie zazdrosnego męża boskiej fridy

turor

2023-07-24, 21:30
Halman napisał/a:

już się dowiedziałem; wynajęty sicario poprzecinał przewody hamulcowe w ciężarówce don alfonco na zlecenie zazdrosnego męża boskiej fridy



Jak by poprzecinał, to by z miejsca nie ruszyła :)

Halman

2023-07-24, 21:39
turor napisał/a:

Jak by poprzecinał, to by z miejsca nie ruszyła



a to mnie okłamali w tej telenoweli...

psotna_cipka

2023-07-24, 21:58
sp***olił jak kapitan Schettino z Costa Concordii

martika

2023-07-25, 07:36
Już wolałabym się rozp***zielić o najbliższe drzewo, niż mieć przez całe życie na sumieniu niewinnych ludzi którzy zginęli przez takie tchórzostwo O_O

T-800

2023-07-25, 10:02
Hamulce to on miał, ale mu spłynęły podczas nieumiejętnego hamowania podczas zjazdu ze sporego wzniesienia.

darek1234

2023-07-25, 12:41
No tak, skrzyni biegów też nie miał, albo nie wiedział, że ma...

Chlebzwykły

2023-07-25, 15:00
jjzz26 napisał/a:

Trzeba być ch*jem do potęgi żeby zamiast próbować wyhamować o elementy infrastruktury wyskakuje i pozwala takiej masie lecieć w losowym kierunku.



Oco tobie chodzi przecież chciał wskoczyć pod koła żeby wyhamować ale nie trafił idealne pod nie

turor

2023-07-25, 19:03
darek1234 napisał/a:

No tak, skrzyni biegów też nie miał, albo nie wiedział, że ma...



Może to będzie dla Ciebie szok, ale ciężarówki też mają automatyczne skrzynie biegów, nie chce podważać twoich kompetencji bo widać , że nie raz łańcuch nakładałeś jak ci spadł ....

Bul_od_bytu

2023-07-25, 19:42
Kierowca to chyba jakiś kuzyn naszych uberowych brudasów. Opuścił pojazd i miejsce wypadku jeszcze przed wypadkiem, nie ma ch*ja, że coś mu przybiją :D

mazga50

2023-07-25, 19:49
@Halman że zapomniał hamulców z bazy...

Hamulce mogą się też przegrzać, np. na stromym zjeździe. Wtedy działają bardzo słabo lub w ogóle.
Dlatego w ciężkim sprzęcie, ciężarówkach, autobusach, pociągach itp., montuje się tzw. retardery, czyli hamulce dynamiczne albo "hamulec górski" (hydrokinetyczne lub elektromagnetyczne). Nie mają one elementów ciernych, a czynnikiem powodującym hamowanie jest olej (zasada działania podobna jak w automatycznej skrzyni biegów, tylko odwrotnie), albo pole magnetyczne (silniki indukcyjne ale też odwrotnie). W pierwszym przypadku olej jest chłodzony w chłodnicy oleju, w drugim przypadku najczęściej powietrzem). Retarder ma za zadanie wywołać opór mechaniczny, aby zmniejszyć prędkość obrotową w układzie napędowym (są montowane na sztywno pomiędzy skrzynią biegów, a wałem napędowym. Nie zaleca się jego stosowania na śliskiej nawierzchni, gdyż działa tylko na ciągnik (na koła napędowe) i może to doprowadzić do złożenia się (złamania) zestawu z naczepę/przyczepą.
Retarder nie może zastąpić tradycyjnych hamulców tarczowych/bębnowych, bo praktycznie nie działa przy bardzo małych prędkościach.