18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kibole kolejny raz pomagają fundacji charytatywej

MareKSG • 2012-08-26, 03:10
Z pewnością nie byłoby teraz tego tematu, gdyby nie fakt, że środowisko kibicowskie w Polsce jest przedstawiane w mediach jedynie ze złej strony.

Cytat:

Koszulki Łukasza Piszczka z Borussii Dortmund, „Prezesa” Nakoulmy z reprezentacji Burkina Faso, czy Tomasza Wałdocha z Schalke Gelsenkirchen – to tylko niektóre z fantów, które możecie znaleźć na charytatywnych aukcjach kibiców Górnika Zabrze. Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze po raz kolejny rusza z pomocą Fundacji Rodzin Górniczych organizując akcję „Gramy o marzenia”.

- Pomysłodawcą akcji było Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze. W tym roku wybór padł na Fundację Rodzin Górniczych. Zdarzało się, że na kopalni ginęli nasi kibice, w ten sposób chcemy pokazać, że nie zapominamy o ich rodzinach- komentuje SKSGZ.

Akcja będzie podzielona na dwa etapy – pierwszy to zbieranie funduszy poprzez szereg aukcji internetowych. Link do wszystkich w TYM MIEJSCU . Naprawdę warto zajrzeć, bo można trafić prawdziwe rarytasy, jak choćby wspomniane t-shirty Wałdocha, Piszczka i Nakoulmy, ale również Wasilewskiego (z Anderlechtu), Jelenia (Lille i Wisły Płock), Bembena (Vfl Bochum), czy Peszki (z Kolonii).
– Nad organizacją imprezy pracujemy od początku roku. Pierwszą koszulkę otrzymaliśmy na karczmie kibiców Górnika Zabrze w grudniu 2011, od dyrektora Krzysztofa Maja i była to właśnie koszulka Schalke, którą przekazał do klubu Tomasz Wałdoch. Z Irkiem Jeleniem sprawa była prostsza, jako że mieszka w Cieszynie i tam też prężnie działa nasz FC. Nasi kibice spotkali się z Irkiem a on bez problemu zostawił koszulkę z podpisami całej drużyny. W zebraniu tak potężnej liczy koszulek pomagali również dziennikarze, kibice oraz byli i obecni piłkarze Górnika – mówią w rozmowie z nami kibice odpowiedzialni za organizację akcji.
Druga część inicjatywy „Gramy o marzenia” to wielka górnicza impreza zapowiadana na 8. września. - W meczu rozpoczynającym imprezę pierwsza drużyna Górnika Zabrze zmierzy się z naszymi przyjaciółmi z Wisłoki Dębica – zapowiada SKSGZ. Po meczu odbędzie się festyn z zabawami dla najmłodszych oraz występami – m.in. Pauli Marciniak i Verby. Po wszystkim zabrzańscy kibice zapraszają na after-party do Planet Clubu.

- Całość zebranych pieniędzy przekażemy na konto Fundacji Rodzin Górniczych. Celem zbiórki jest zorganizowanie warsztatów w górach bądź nad morzem dla podopiecznych fundacji. Podobnie jak w roku poprzednim w pomoc przy organizacji włączył się klub oraz zaprzyjaźnieni z kibicami sponsorzy. - Liczymy na to iż każda koszulka wystawiona na naszych aukcjach znajdzie swojego nabywcę za jak najwyższą cenę, a pieniądze z licytacji i zbiórek na imprezie, sprawią iż na twarzach dzieciaków pojawi się uśmiech – mówią kibice Górnika Zabrze, a nam nie pozostaje nic innego jak zachęcić do udziału w ich akcji. Warto!




źródło: weszlo.com



Komu pomagamy:

Sebastian i Patryk uczniowie I klasy Gimnazjum. Są bliźniakami. Chorują na dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem kończyn dolnych i górnych. Poruszają się na wózkach inwalidzkich, wymagają więc stałej opieki i rehabilitacji.

Kacper, uczeń III klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi. Chłopiec ze względu na chorobę – dystrofię mięśniową (zanik mięśni) porusza się na wózku inwalidzkim. Jedynym ratunkiem w walce z postępującą chorobą jest codzienna rehabilitacja.


Dawid, lat 26. Jest osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Choruje z powodu epilepsji i głębokiego upośledzenia umysłowego, nie mówi, nie chodzi. Wymaga specjalistycznej rehabilitacji i stałej całodobowej opieki, którą zapewnia mu matka.

Dawid, lat 15. Jest chory na nocną napadową hemoglobinurię, po przebytej zakrzepicy żyły głównej dolnej i żył wątrobowych. W przełyku stwierdzono obecność żylaków. Wymaga specjalistycznego leczenia.

Mateusz, lat 9. Chłopiec urodził się w ciężkiej zamartwicy i przeszedł sepsę. Nie chodzi. Mateusz jest już po pierwszej operacji uwalniającej przykurcze metodą Ulzibata. Konieczne są kolejne operacje, które mogą umożliwić mu samodzielne poruszanie się.

Kamil, lat 13. Kamil urodził się z bardzo rzadką wadą genetyczną oraz Zespołem Wad Wrodzonych: wada serca, słuchu, wzroku, deformacja klatki piersiowej i żeber, słabo mówi. Chłopiec wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Został zakwalifikowany do delfinoterapii, która pozwoli Kamilowi na lepsze komunikowanie się z otoczeniem, wyeliminuje nadpobudliwość, lęk i zaburzenia równowagi.

Aleksander, lat 14. Chłopiec ma niedowład prawostronny, upośledzenie umysłowe, astygmatyzm, skoliozę i poważną wadę zgryzu utrudniającą oddychanie. Niezbędna jest stała rehabilitacja. Chłopiec uczęszcza na specjalistyczną rehabilitację hippiczną, która przynosi widoczne postępy w leczeniu.


Moje pytanie jest takie: czy tvn widzi tylko zadymy? Takich akcji organizowanych przez "bandytów, bydło" bardzo dużo. Niestety nikt o tym nie wie, bo to temat, który się nie sprzedaje. Lepiej poczekać na następną zadymę i wtedy robić z tego aferę na cały świat.

Te...........ed

2012-08-27, 00:34
Odróżniajmy kibiców, dla których jakiś tam sport jest pasją, od napakowanych debili, którzy jedyne o czym myślą to jak rozpiździć komisariat policji...

gi...........on

2012-08-27, 09:28
Ja proponuję żebyście sobie znaleźli pracę i wtedy się pochwalili, że nie żyjecie już z podatków normalnych ludzi, zamiast pisać takie bzdety, które nie są żadnym usprawiedliwieniem - jedynie śmiać się chce po przeczytaniu.

Beblas

2012-08-27, 10:25
@up
Nawet nie wiesz ilu kiboli jest bardziej wykształconych od Ciebie i na jakis stanowiskach są. Przez trybuny przewija się całe społeczeństwo i nie da się tego uniknąć. Od typowej patologii po lekarzy, prawników, dyrektorów itp. Najlepiej to wyznawać zasadę "w dupie byłem, gówno widziałem, ale się wypowiem, bo przecież Szechterowska szmata zwana GW oraz ITI pokazują mi jak to jest".
Szkoda tylko, że u nas za rzucanie k***ami na meczu i za piro robi się z większości dobrych chłopaków bandytów, którym grozi więcej lat więzienia(do 5) za odpalenie piro niż gwałcicielowi. A co do ustawek to jak ktoś chce się lać to idzie w las, kto nie chce to nie. Nie ma czegoś takiego, że musisz. A pozatym wszyscy pie**olą jak to w Polsce jest źle na trybunach, a poza kilkoma incydentami, które można zliczyć na palcach jednej dłonii na przestrzeni ostatnich kilku lat nic większego się nie wydarzyło. Dobra zaraz powiecie Bydgoszcz, szkoda tylko, że w tym samym mniej więcej czasie były zagranicą 2 inne finały krajowych pucharów w Austrii i na Słowenii gdzie doszło do regularnych walk na płycie boiska i mecz był przerywany.
W Turcji co mecz z trybun lecą krzesełka, buty, zapalniczki, monety i co tylko jest pod ręką. Ale co tam, ch*j z tym ważne, że w Polsce ktoś odpalił racę na stadionie i krzyknął "k***a"... Prawda jest taka, że w Polsce niby wszyscy chcą rodzin na trybunach, a jak się wejdzie na pierwszą lepszą stronę klubu i da fotorelacje to widać pełno rodzin. Czasem poprostu wystarczy samemu iść na mecz i przekonać się jak to jest.
Pozatym jestem ciekaw ilu z Was poszłoby bronić kraju wrazie wojny. Większość to pewnie wzięłaby się odrazu za naukę nowego języka. Natomiast pewne jest to, że na lini frontu stali by kibole ginąc za kochaną Ojczyznę. Skąd to wiem? Bo sam bym Jej bronił do ostatniej kropli krwi.

P.S.
Jeszcze kwestia używania przez media i przez wszystkich słowa kibol. Jestem ciekaw, który z Was zna (uwaga trudne słowo) etymologie -pierwotne znaczenie i pochodzenie, słowa kibol. Już wam wyjaśniam skąd ono się wzieło. Kibol w Poznaniu i okolicach to określenie niemal od początku kojarzone z kibicem Kolejorza.Przez lata wyraz nieużywany, z czasem zapomniany. Podobnie jak wiele innych określeń gwarowych, skazane na publiczny niebyt przez komunistyczną cenzurę.

P.S.2
Zaraz mi tu pewnie wyskoczycie z Litarem, tylko szkoda, że nie mówi się o tym, że ten opluty przez niego koleś na meczu sparingowym Lech - BvB, został wyrzucony z trybun przez ochronę gdyż w trakcie meczu wypił dwusetke wódki i badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi. Tak więc nie wiem czy to prawda, ale wielce prawdopodobne jest to, że na meczu reprezentacji również był pod wpływem alkoholu.

gi...........on

2012-08-27, 11:00
Beblas napisał/a:

@up
Nawet nie wiesz ilu kiboli jest bardziej wykształconych od Ciebie i na jakis stanowiskach są. [...]



A skąd Ty niby wiesz jakie ja mam wykształcenie i jakie stanowisko zajmuję? Gówno wiesz, a myślisz, że masz argument.

Nie wydaje mi się, żeby było to tak łatwe do odczytania, jak łatwe jest domyślenie się, że hołota wyzywająca się i napie**alająca na stadionach jest patologią, a wyjątki od tej reguły tylko ją potwierdzają, a nie stawiają w lepszym świetle.

Normalni, dorośli ludzie mają w życiu wyższe priorytety i większe problemy, niż zabawy w "miłość do klubu i walkę o niego" na poziomie podstawówki.

Poza tym... "bardziej wykształconych". No tak...

rz...........ch

2012-08-27, 12:36
Cytat:

Moje pytanie jest takie: czy tvn widzi tylko zadymy? Takich akcji organizowanych przez "bandytów, bydło" bardzo dużo. Niestety nikt o tym nie wie, bo to temat, który się nie sprzedaje. Lepiej poczekać na następną zadymę i wtedy robić z tego aferę na cały świat.



Idąc dalej za rozumowaniem proponuję takie zestawienie:

potencjalny komentarz w TVN24:
-Dzisiaj kibole dokonali rozpie**olu na stadionie i połowie dzielnicy.
-Ale to tylko żart.
-Haha (śmiech prezentera).
-Drodzy widzowie na prawdę to był tylko flash mob
-Flash mob kiboli miał na celu uświadomienie i promocję działalności charytatywnej.
-Koszt akcji 500tyś. kwota zebrana 10tyś.
-Wiara kibolska dziękuje:
Wszystkim dobrowolnym i mimowolnym darczyńcom za pokrycie kosztów akcji.
Szczególnie podziękowania ZTM i MPK i PKP itp. za nieodpłatne użyczenie taborów dla widowiskowej dewastacji.

:snajper2: ...k***a.

PanKupa

2012-08-27, 12:58
Beblas napisał/a:

@up
Nawet nie wiesz ilu kiboli jest bardziej wykształconych od Ciebie i na jakis stanowiskach są.




Mówisz ? Kilka przykładów :





Więc mi tu nie pie**ol głupot, kibol to kibol - pochodzące z patologicznej rodziny warzywo, które żyje tylko i wyłącznie z wypłaty ojca, a jak już znajdzie robotę to na budowie bądź inną, która wymaga skupienia się mózgu na pracy mięśni. Co innego kibic, ale nie będę się wypowiadać na ten temat.

MareKSG

2012-08-27, 15:21
Patrzcie tylko na to, że na 10tys kibiców przypada około 50 kiboli. To, że ktoś ma zainteresowania, chodzi na mecze swojej drużyny nie znaczy, że jest kibolem. To tak choćby mówić o was, że jesteście mordercami, bo na waszym osiedlu ktoś, kogoś zabił. Kibice nie są niańkami, mamusiami kiboli, żeby ich pilnować. Jeżeli chcą iść się napie**alać do lasu to czemu niby im przeszkadzać? Jeden z drugim obiją sobie mordy, może akurat zmądrzeją.

gi...........on

2012-08-27, 15:35
MareKSG napisał/a:

Patrzcie tylko na to, że na 10tys kibiców przypada około 50 kiboli. [...]



To dlaczego w temacie widnieje słowo "kibole", a nie "kibice"? Chyba, że ja czegoś tutaj nie zrozumiałem...

Moje wcześniejsze wypowiedzi dotyczą właśnie kiboli, a nie kibiców, bo wiadomo, że można mieć takie hobby i się przy tym świetnie i kulturalnie bawić.

Beblas

2012-08-27, 21:06
Na temat Kiboli i Kibiców już raz pisałem, ale poprę to jeszcze jednym artykułem:
Wywiad z Głosu Wielkopolskiego

A tak pozatym to polecam posłuchać:

MareKSG

2012-08-27, 22:30
gipson napisał/a:



To dlaczego w temacie widnieje słowo "kibole", a nie "kibice"? Chyba, że ja czegoś tutaj nie zrozumiałem...

Moje wcześniejsze wypowiedzi dotyczą właśnie kiboli, a nie kibiców, bo wiadomo, że można mieć takie hobby i się przy tym świetnie i kulturalnie bawić.



Niestety nie wszyscy odróżniają kibiców od kiboli i pakuje się wszystkich do jednego wora.

lucyfer888

2012-09-01, 00:50
gipson napisał/a:

Beblas napisał/a:

@up
Nawet nie wiesz ilu kiboli jest bardziej wykształconych od Ciebie i na jakis stanowiskach są. [...]


A skąd Ty niby wiesz jakie ja mam wykształcenie i jakie stanowisko zajmuję? Gówno wiesz, a myślisz, że masz argument.

Nie wydaje mi się, żeby było to tak łatwe do odczytania, jak łatwe jest domyślenie się, że hołota wyzywająca się i napie**alająca na stadionach jest patologią, a wyjątki od tej reguły tylko ją potwierdzają, a nie stawiają w lepszym świetle.

Normalni, dorośli ludzie mają w życiu wyższe priorytety i większe problemy, niż zabawy w "miłość do klubu i walkę o niego" na poziomie podstawówki.

Poza tym... "bardziej wykształconych". No tak...



Prawda jest taka: Jaki kraj taki patriota... tu prosty przyklad wypowiedz w stylu ''co by bylo gdybym byl po studiach, i zajmowal gowno warte stanowisko zalatwione i przez kolege mojego taty'' wszystko juz traci wartosc, tak sie dzieje ze kupic mozna juz wszystko i mozesz sie ksztalcic na kogo chcesz, i tak wiedza sie liczy a nie papier... Jezeli juz cos wiesz to dalej mozesz byc nikim wyznajac te korupcyjne wartosci a kim bedziesz? Tak naprawde dowiesz sie jak ci zycia zabraknie, wtedy zdasz sobie sprawe ze byles nikim, zwyklym robakiem w tym gownie zwanym polska.

Typowy polak z forum internetowego... wszystko mu sie wydaje ze wie najlepiej. Nie mieszkam w polsce i powiem jedno, ilekroc widze pokalow tak coraz bardziej utwierdzam sie z tym ze trzeba im cos wbic do glowy sila bo bez tego to kazdy jest profesorem. A dajcie im wodki to juz maja super moce.... Pozdrowienia dla obiektywnych i h*J w d*pe subiektywista wszech wiedzacych k*rwa filozofom. Jak juz kolega wspominal to na wojnie byscie uciekali a walczyli by ''kibole''