18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kazanie

BongMan • 2013-07-04, 20:01
Autentyk z kazania pewnego pomysłowego księdza:
Niektórzy widzą w trzech królach pierwowzór komunistów: przybyli ze wschodu, podążali za gwiazdą i pchali się do żłobu.

viwaldo

2013-07-05, 00:14
Kuźwa dlaczego poza możliwością dania piwa nie ma możliwości np. wylania piwa?
Wtedy suchary jełopa by lądowały w koszu

Tomczyk1669

2013-07-05, 00:17
@viwaldo

Bo piwa się nie wylewa... Jełopie.

oc...........an

2013-07-05, 00:23
W pewnych kręgach uważa się Jezusa Chrystusa za pierwszego komunistę - chrześcijanie żyli w komunach, nie było pieniądza, był swobodny przepływ dóbr z naciskiem od najbogatszego do najbiedniejszego, wszyscy pracowali na wspólne dobro, wszyscy wyznawali tą samą ideologię i tok myślenia, wszyscy byli szczęśliwi...

Następnym razem jak was ktoś zapyta "Kto był największym komunistą świata" pamiętajcie o Jezusie ;)

dokz

2013-07-05, 00:26
wylać piwo chciał, matko boska częstochowska

A co do suchara, to kurcze felek popatrz na nick i uświadom sobie, że Pan BongMan jest ministrem do spraw sucharów w naszym wielkim sadystycznym społeczeństwie.

tomiknn

2013-07-05, 00:31
@DUST DEVIL Mam inne zdanie na ten temat. Np. przypowieść o talentach wydaje się czysto kapitalistyczna.

oc...........an

2013-07-05, 01:13
tomiknn napisał/a:

@DUST DEVIL Mam inne zdanie na ten temat. Np. przypowieść o talentach wydaje się czysto kapitalistyczna.



Jak mówiłem, w pewnych kręgach ;)

BTW; wielu naukowców uważa Jezusa za pierwszego dietetyka, ponieważ propagował jedzenie chleba, ryby i umiarkowane picie wina ;)

major222

2013-07-05, 07:35
Kiedyś byłem na imprezie i jednym z jej elementów była msza, prowadzona przez jakiegoś tam biskupa.
i kazanie do dziś zapamiętałem, opowiadał o jakimś tam obrazie na którym był koń i hasło:

"dla czego ten koń płacze?? nie dla tego że jest sprzedawany. płacze dla tego że jest sprzedawany do żyda..."