18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kawał dla Ślązoków

karol_n1 • 2011-06-13, 14:53
Rzecz się dzieje na tzw. Czarnym śląsku.

Na budowie majster krzyczy do pracownika (gorla)
-Te! Młody! Skocz no po halbe!
-Panie majster, a co to jest halba?
-Jaa młody, mosz recht! Weź dwie!

avalanch

2011-06-13, 22:54
śląski dobry "język" przynajmniej z goroli można sie ponabijać jak nie wiedzą o czym godka

RadzioN

2011-06-13, 23:24
garczarek napisał/a:

Na budowie majster krzyczy do pracownika:

-Te! Młody! Skocz po flaszkę!
-Panie majster, a co to jest flaszka?
-Ta młody, masz racje! Weź dwie!


(Flaszka we dwóch jest dobra jak jeden nie pije ;) )

Nie wiem po jakiego c*uja jest im potrzebna ta gwara ? Jak się ich słucha to bardziej to przypomina jakby byli niedorozwinięci aniżeli gadali jakąś gwarą... Jak buraki na wsi ...



Nieporozumienie z gorolem jest podstawa dowcipu ineligencie :homer: To tak samo jakbys przetłumaczył na "polski" dowcip z grypsowaniem...

krzychon

2011-06-14, 01:40
pie**ola was j***ne gorole !


kamil66

2011-06-14, 08:45
Śląski to niemiecki tylko j***ne hałdziarze w szkole się opie**alali i mieszają teraz z polskim.

KillQ8

2011-06-14, 10:34
Grzecznie was proszę. Odpie**olcie się od Ślązaków. Nie dość, że jesteśmy najbogatszym województwem to od nas najwięcej kasy ciągniecie. I jeszcze się przypie**alacie do nas.

j***ne warszawiaki.

R/Roman

2011-06-14, 12:05
a Jaki jest najlepszy łobiod ??
Kapusta z pola i łeb od gorola

Mocho

2011-06-14, 12:26
Śląsk to najbogatsze województwo. Najbardziej zaludniony. Oraz, jak już pisano wcześniej, zainfekowany gorolami. Za Gierka przyjeżdżał tu każdy zewsząd, bo praca była. A wszędzie bida, jak i teraz. Przykładem tego, że pełno goroli na ziemi śląskiej są, jak ktoś pisał, Żory. Specjalnie pełno bloków było stawianych dla tumoków co na własnej ziemi nie potrafili nic zrobić.
A i tak jak ktoś pisał, Śląski to język z rodziny słowiańskich. Z racji częstego bycia pod sztandarem polskim bądź czeskim, jak i niemieckim, ma wiele naleciałości stamtąd. Ale wciąż to osobny język, ba, nawet naród.
Skoro Śląsk jest taki zły, dlaczego wciąż się o nas bito? :)

A kawał dobry! Piwo leci!

spirito

2011-06-14, 13:01
to ja wam k***a powiem brutalna prawde :)
debilem jestes Ty, i kazdy nastepny ktory powie by gadac tu po polsku.
albo wypie**alaj cwe*u i hipokryto ze swoim angielskim z polskiej strony..


pozdrowienia z katowic k***a

Patryk19

2011-06-14, 13:10
My Ślązacy nie przyjechaliśmy tu zza Buga, jako że jesteśmy rdzennymi mieszkańcami tego regionu, a Śląsk stał się polski dopiero po 1945 roku, chciałbym wszystkim plującym się gorolom powiedzieć, że my was tutaj nie chcieliśmy, więc czujcie się jak turasy w Niemczech !

KillQ8

2011-06-14, 14:29
@up i up

Pozdrawiam kolegę z Katowic i drugiego kolege ze Śląska;p
Dołączam się również do słów powyżej.

Żal dupę ściska, że nie jesteś ze Śląska to się odpie**ol.

SilesianHunter

2011-06-14, 15:02
kamil66 napisał/a:

Śląski to niemiecki tylko j***ne hałdziarze w szkole się opie**alali i mieszają teraz z polskim.



Lizej mój katowicki bebech. :fuck-off:

Wic stary i znam go przynajmniej w 2 wersjach. :P A Śląsk jest zajebisty. :D

mi...........sz

2011-06-14, 18:52
dobra, plonna gadka, bedzie stu i pieciu napinaczy, ktorzy albo to wlasnie skonczyli gimnazjum albo nasluchali sie w telewizji o ras-u i opcji niemieckiej, bo przedtem wiedzieli o slasku tyle, ze jest wegiel i smog.


a recht miol ten chop kiery pedziol, ze to je fest szpas pozaglondac na goroli jak sie ciepiom choby sagi w pokrziwach jak sie o nich pogodac trocha po slunsku

kroto

2011-06-17, 15:03
Ehh... Pora chyba skończyć ze stawianiem slązoków na równi z brudasami. I z drugiej strony wyśmiewania goroli. Albo idźmy za ciosem, autonomia dla śląska, dla tatr (w końcu gwara góralska też dla polski centralnej trudna do zrozumienia, dla wioski Przyłęk i każdego kto zechce.
P.S. w tej wiosce mają ciekawą gwarę, jeden tubylec powiedział mi raz: "Pocz, bober tujot pinka." A drugi się chwalił "Matula bigosu zgotowali to z resztków kapuśniok bedzie"