18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Katedra Tomka Baginskiego

czochu • 2013-01-02, 21:56
Jest to animacja Tomasza Baginskiego , za którą dostał nominacje do oskara. Niestety nagrodę za najlepszy film zgarnął jakiś hamerykanin :-/ , który zrobił (moim zdaniem) gorszą animacje.

Dodam jeszcze że chłopak robił tą prezentacje sam w domu , w pracy i trwało to 6 lat. Nie miał żadnego specjalistycznego sprzętu. :shock:

androgenius

2013-01-02, 22:18
Warto dodać,że produkcja ma już ponad 10 lat i wówczas nie było jeszcze żadnego platige image a i same silniki renderujące były dość liche.

Scenariusz na podstawie opowiadania Dukaja (polecam jego "Lód" oraz "Perfekcyjną niedoskonałość", nie dla imbecyli, więc w sumie nie wiem czemu akurat tutaj polecam ).

MojeAvi

2013-01-02, 23:01
Ok, rendering i bryly poziomu Diablo 2: LOD. Napewno czasochlonne, ale 10 lat temu musial mieć kompa niz ja mam teraz lepszego.

LisekChytrusek

2013-01-02, 23:07
kolega pamiętam za czasów technkium wyświetlił ten film na WOKU, w sumie to nikt za bardzo nie słuchał go i każdy przez ten czas miał go delikatnie mówiąc w dupie no ale mi on utkwił. No to tyle aha pifko ci dam bo przynajmniej przypomniało mi się o tych czasach - lepszejszych :roll:

TPaury

2013-01-02, 23:15
Ten filmik zawsze robił na mnie ogromne wrażenie. Może dlatego że nasz, ojczysty czy coś tam.

JcS

2013-01-02, 23:50
O jaaa! Kiedy to zrobił! Nie widziałem tego jeszcze! Dzięki za wstawkę! Possssrałem się!

Endiegs

2013-01-02, 23:59
Ogarnijcie jego inną animację. "Sztuka spadania", zajebista z przekazem, a i na sadistica się nadaje.

Haters gonna hate.

2013-01-03, 00:02
k***a aż sie zdziwilem jak poszukałem po tagach i nie znalazłem...

Animacje Baginskiego rozk***iaja system, była jeszcze jakas animacja z historią Polski.

3m

2013-01-03, 00:06
Aż dziwne, że tego tu nie było. Sztuka spadania, Undo, trailer pierwszej gry Wiedźmin, ww. Katedra i jeszcze trochę do zobaczenia z twórczości Bagińskiego na YT (:

sidian

2013-01-03, 00:07
Generalnie ta animacja jest średnia. Gdyby nie fakt, że gość siedział sam i to tworzył w domu, to nie zrobiłoby to na mnie wrażenia. Jednakowoż jak się to weźmie pod uwagę... Szacun.

Skowroniasty

2013-01-03, 00:13
Bagiński tworzyl to przez dobry kawał czasu i piwo dla niego. A jak ktoś chce się pozachwycać jego twórczością, to jw czyli 'Sztuka spadania' (Fallen art?)

I polecam obejrzenie tego w lepszej jakości, ściągając na dysk ;)

d1abol

2013-01-03, 00:31
Szkoda to ogladac w jakosci pikseolza.. lepiej obejrzyjcie w HD na YT

masabitumiczna

2013-01-03, 00:41
androgenius napisał/a:

nie dla imbecyli, więc w sumie nie wiem czemu akurat tutaj polecam ).


nie mierz wszystkich swoją miarą...

Revelict

2013-01-03, 00:43
czochu napisał/a:


Dodam jeszcze że chłopak robił tą prezentacje sam w domu , w pracy i trwało to 6 lat. Nie miał żadnego specjalistycznego sprzętu. :shock:



Nie 6 a 3 lata;) i jeżeli komputer z myszką nie jest specjalistycznym sprzętem to co niem jest? comodore?

androgenius napisał/a:

Warto dodać,że produkcja ma już ponad 10 lat i wówczas nie było jeszcze żadnego platige image a i same silniki renderujące były dość liche.



Nie pisz głupot bo platige image ma już 15 lat, a autor filmu jest w nim od małego.

Rendering pisze się samemu jak jest potrzeba, a jak nie to korzysta się z gotowych .

Komputer z lepszej półki to miał w biurze wiec miało co renderować i może szybkość tego nie była jakaś wielka ale mega komputera od nasa do tego nie trzeba było :)

A co do samej firmy platige to jak na produkcje które robili( reklamy serca i rozumu, żubra , intro do wieska 2, bitwy pod grunwaldem czy scen do Popiełuszki, albo miasto gruzów(śmierci) to siedziby jakiejś zajebistej nie mają, zobaczcie sobie na google SW w jakich bunkrach pracują. Chociaż firmowe kino 3d mają zajebiste;)

howereq

2013-01-03, 01:33
kurde jak widziałem to wieki temu to zapamiętałem to jako dorównujące jakością normalnym filmom ipełen fotorealizm, teraz widać jak byle gra wcale-nie-z-kosmicznym-budżetem ma jakośćią (obrazu, animacji) lepsze intra, czy inne renderowane scenki.