18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Karmienie węża

BIORESWOJE • 2013-06-27, 20:59
Film mój więc nie było ;) wąż kumpla natomiast
przy koncowce macie zwolnione tempo ale polecam całość, calej myszy nie wpie**ala telefon mi padł, no cóż. Następnym razem obiecuje całość :)



i dwie foty od kumpla jeszcze

Tytus1986

2013-06-28, 22:15
A ch*j, też się wtrącę.
Na spacer to sobie można psa zabrać, albo papugę,(ważne, żeby stałocieplne to było), jak ktoś chce być oryginalny, to może swojego ptaka na świeże powietrze wypuścić i do sklepu z nim pójść...
Karmienie pytona żywym i przytomnym pokarmem jest zawsze znacznie lepsze choćby dla jego kondycji psychicznej (to jest drapieżnik, a nie tylko padlinożerca), aniżeli mrożonkami, czy choćby ogłuszonymi gryzoniami. Ja swojego karmiłem myszami, czy szczurami, nigdy nic mu się nie stało.
Wyciągania węża na karmienie z terrarium nie polecam, niepotrzebny stres może spowodować wymioty, w najgorszym razie, jak ma to miejsce po dwóch dniach, to wali trupem w całym domu, a jak ktoś ma pecha, to wonsz może się udusić (taka mała ironia).
Dziękuje za uwagę :)



P.S. wąż nadal ma się bardzo dobrze, chociaż nie jest już pod moją opieką.

kaktuz

2013-06-28, 22:55
autor błazni się jak ch*j mnie to bawi heheh

KwusheR

2013-06-28, 23:02
I ten rap w podkładzie ;d banda debili, nic więcej.

Black Snake

2013-06-28, 23:44
@Basco, powiedz proszę że nic nie hodujesz... Ja hoduję Regiusa od dobrych kilku lat i od dwóch weterynarzy zajmujących się tylko gadami i płazami dostałem zalecenie by nie karmić go w terrarium tylko poza nim bo (przynajmniej mój) debil wpie**ala mysz z torfem i później nim sra. Kilku znajomych, którzy chodzili do innych weterynarzy dostało to samo zalecenie. Czasem nie je pół roku i więcej, ale to normalne (tym bardziej, że ten gatunek niestety wybredny jest) i nic sobie z tego nie robię. Zje to zje, nie to nie.

kopuczini

2013-06-28, 23:51
Gratulacje idiotyzmu, i co po karmieniu wziąłeś ot tak rega na rękę i przeniosłeś do terra? Kur*a on po nakarmieniu ma sam sp***olić do norki, leżeć w ciepełku i go strawić, węża po karmieniu nie rusza się min 2 tyg, w zależności od wielkości posiłku i od gada. Ja pie**ole, ile razy czyta się na forach "Reg nie chce jeść 3 miesiąc", k***a dziwne, że nie chce. A i co do karmówki to regi są bardzo przyjazne w zmianach i polecam zamienienie żywych myszy, a z czasem szczurów na mrożonki, dwa lata temu był przypadek, że szczur zeżarł dosłownie skórę z grzbietu rega,który po 4 dniach męczarni padł.

karol-bania

2013-06-29, 01:09
Pomachaj tak nad nim swoim ku*asem to wzrośnie Ci oglądalność.

Trimeresurus

2013-06-29, 01:12
@Tytus... bullshit? Trupy też jedzą w naturze i to częściej niż myślisz. I ch*jowo argumentujesz podawanie żywca, naprawdę. Ogłuszoną i to koniecznie. Mysz to tam nawet kij, ale jak Ci się szczur do węża odwinie to masz przesrane (np. jak sobie gadzina trafi nie w łeb, a w brzuch) i pytanie... jak karmisz? czy trzymasz gryzonia za ogon łbem w dół, czy rzucasz i niech sobie pyton samopas upoluje? Bo to, że u Ciebie nie było problemu, nie znaczy, że go nie będzie nigdy.

A karmić można żywymi jak się samemu ma hodowlę i wie się, czym się je karmi, to wtedy można świeżo ubite/żywe ogłuszone podawać, bo argumenty typu ,,wąż to drapieżnik a nie padlinożerca" są zwyczajnie ch*jowe. Atakuj ,,trupka" identycznie jak żywego, nie widać naprawdę różnicy. Z rzadka się trafiają okazy, co trupy od razu konsumują, bez ataku, ale to zazwyczaj są nieśmiałe bestie, co na noc im trzeba zostawiać karmówki.

Jeśli gad wyciągany był często z terra, to na czas karmienia tez stresu nie dostanie. A jeśli jest terrarium biotopowe i podłoże to np. chips kokosowy ( a nie ascetycznie ręczniki papierowe podłożone, bo właściciel to wygodna pała) to lepiej poza karmić, bo jak w karmówke się zaplącze takie ustrojstwo to potem może być ,,drobny" problem.

bobberman

2013-06-29, 01:38
I właśnie tacy j***ni znawcy z terrarystyki.pl powstrzymują mnie przed wrzuceniem nagrania(3 kamery) z polowania mojego Imperatora. Więc pyton wam w dupę wielcy znawcy, którzy hodują swoje spasione dupska przed komputerami.
Fala hejtu 3.....2.....1....Start

chrabciok

2013-06-29, 02:06
Bardzo porządne, naturalna rzecz, że sobie wpier**la żywą mysz, jak bym miał węża to też karmiłbym go tylko w podobny sposób, przynajmniej jest na co popatrzeć, choć tyle frajdy z niego. Nie rozumiem tych sprzeciwów, wielka mi rzecz wąż zjadł myszke. Tylko na krzywdę ludzką to nie zwracacie uwagi tępe chu*je a szkoda gadać. Dobranoc

Ba...........co

2013-06-29, 13:21
Nie chodzi o nie karmienie żywymi gryzoniami, czy karmienie poza terrarium, tylko o podniecenie autora i jego szczeniackie podejście do tematu.

Trimeresurus

2013-06-29, 14:33
A mi to bardziej chodzi jak już o bezpieczeństwo gada, który nie jest jak pająk, jeśli go karmówka oślepi to permanentnie i tyle. Żywymi trzeba umieć też karmić, tyle w temacie. Wrzuciłem nawet temat jak się może skończyć karmienie żywymi bez odpowiedniego podejścia (i stanie obok terra jak gad szuka myszy/szczura to nie jest pilnowanie, bo ch*ja zareagujecie).

rusofil

2013-06-29, 17:14
Oby tak was wj***li do klatki z tygrysami. Jestem za karmieniem tego co normalnie żre mięso, mięsem, ale nie tak. W naturze ofiara ma jakąś szansę, bo może spieprzyć, a tu? Do dupy. W takim przypadku daje się zabite gryzonie. To jest znęcanie się i oby was to spotkało. Już lepiej by było puścić gada i ofiarę na trawnik. Rozumiem znęcanie się nad ludźmi, którzy na to zasłużyli, ale za znęcanie się nad zwierzętami wielki murzyński ch*j wam w dupę.

PS. ch*jowy podkład muzyczny. Następnym razem daj coś, co od razu nie wypie**oli mi bębenków.

Trimeresurus

2013-06-29, 22:28
Jak zazwyczaj z rusofilem sobie jedziemy (tematy typu aborcja :D ) to tutaj się zgadzam. Tak samo argument ,,ja chcę żeby miał jak w naturze" idzie się j***ć, bo gad zamknięty w terrarium. Na wolności jak nie jest głodny to sam spieprza gdzieś dalej, a tutaj się tylko stresuje gryzoniami na adrenalinie.

No i fakt, nieco to podchodzi pod znęcanie się, ale to by trzeba nieco jeszcze podrasować argumenty.

Powtórzę: Jak chcesz karmić żywymi to dwie sprawy. Pierwsza to jakoś uzasadnij wybór KONKRETNIE, nie hasłem ,,ma mieć naturalnie", ,,wąż to nie ma być p*zda", bez pie**olenia, konkrety proszę. Dwa: wiedz jak podawać żywca.

Jak ani jedno ani drugie nie potrafisz, a karmisz żywcem, to w dupie masz zdrowie gada, i chcesz sobie pooglądać jak zabija, proste. Ergo? ch*j, nie terrarysta.