18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Już niedługo

Hauer88 • 2013-01-14, 20:36
Ponad pięć tysięcy Polaków przybyło do Budapesztu, aby podczas węgierskiego święta narodowego, wyrazić solidarność dla zmian, jakich dokonuje prawicowy rząd Victora Orbana. Nasze wsparcie zbiegło się w czasie z falą szykan i gróźb ze strony polityków Unii Europejskiej oraz międzynarodowych instytucji finansowych, przeciwnych śmiałym, węgierskim reformom. Film „Już niedługo" jest zapisem chwil spędzonych w Budapeszcie, gdzie niemal każdy uczestnik „Wielkiego wyjazdu na Węgry", doświadczył niezwykłej serdeczności i wielu gestów przyjaźni ze strony naszych Braci Węgrów. Twórcy filmu starali się oddać atmosferę święta wolności, jakim cieszyli się w tamtych dniach Węgrzy. Dlatego tytuł filmu jest wyrazem nadziei, że wkrótce także Polacy doświadczą podobnych przemian w swojej ojczyźnie.

autorzy: Krzysztof Siuciak Piotr Bugajewski




Jako że przy wgrywaniu ucięło filmik, podaję link na YT:

/watch?v=wOU34hcL6n4

W ramach błędu wewnętrznego Polecam przyjemną nutkę


Mimo wszystkich pozytywów rządów Orbana na Węgrzech jest też sporo niedociągnięć to tak jak by było z rządami PiSu w Polsce. Dlatego główne nadzieję z narodem węgierskim wiąże z Jobbikiem.

http://narodowcy.net/orban-z-podziekowaniami-od-glownego-rabina-izraela/2012/10/16/

fun88

2013-01-14, 21:12
jada k***a w ch*j gdzies a u nas nikt na ulice nie wyjdzie... :!:

tds1974

2013-01-14, 21:38
Hauer88 napisał/a:

Ponad pięć tysięcy Polaków przybyło do Budapesztu, aby podczas węgierskiego święta narodowego, wyrazić solidarność dla zmian, jakich dokonuje prawicowy rząd Victora Orbana.



Hm... ciekawe. Podaję za TVP.INFO:

"Już drugiego dnia z rzędu Węgrzy wyszli na ulice Budapesztu. Aż 100 tys. osób wzięło udział w antyrządowym proteście przed gmachem opery w centrum miasta. Zorganizowała go lewicowa opozycja. Ludzie demonstrowali przeciw przyjęciu nowej konstytucji, która – ich zdaniem – ogranicza prawa człowieka i podważa zasady demokracji. Po protestach w noc sylwestrową, również w poniedziałek Węgrzy postanowili powiedzieć „nie” nowej konstytucji. Tak wielu protestujących nie było na ulicach Budapesztu od lat. Był to zarazem pierwszy antyrządowy protest, zorganizowany przez opozycję od czasu objęcia rządów przez prawicową ekipę premiera Viktora Orbana".

Więc co robi tych 5 tys. Polaków w Budapeszcie? Dołącza do policji, która pałuje protestujących? Ciekawe...

dr...........u1

2013-01-14, 21:41
Ide do roboty zaraz, nie mam czasu czytac. napisz ktos czy chodzi o pedalow bo cos mi tak zalecialo...

Hauer88

2013-01-14, 22:17
tds1974 napisał/a:



Hm... ciekawe. Podaję za TVP.INFO:

"Już drugiego dnia z rzędu Węgrzy wyszli na ulice Budapesztu. Aż 100 tys. osób wzięło udział w antyrządowym proteście przed gmachem opery w centrum miasta. Zorganizowała go lewicowa opozycja. Ludzie demonstrowali przeciw przyjęciu nowej konstytucji, która – ich zdaniem – ogranicza prawa człowieka i podważa zasady demokracji. Po protestach w noc sylwestrową, również w poniedziałek Węgrzy postanowili powiedzieć „nie” nowej konstytucji. Tak wielu protestujących nie było na ulicach Budapesztu od lat. Był to zarazem pierwszy antyrządowy protest, zorganizowany przez opozycję od czasu objęcia rządów przez prawicową ekipę premiera Viktora Orbana".

Więc co robi tych 5 tys. Polaków w Budapeszcie? Dołącza do policji, która pałuje protestujących? Ciekawe...




Podawaj więcej newsów za TVP. info a daleko zajdziemy :) Włącz podany wyżej filmik na YT i zobacz sobie tych węgierskich milicjantów wraz z gośćmi z Polski. Dodatkowo:


tds1974

2013-01-14, 22:57
Hauer88 napisał/a:

Podawaj więcej newsów za TVP. info a daleko zajdziemy :)



Jak rozumiem, tylko Twoje filmy i informacje są wiarygodne, a reszta nie. Zresztą mam to w dupie.
Zapytam tylko:

Chciałbyś, żeby ci Ruscy wyszli na ulice z marszem poparcia dla Tuska, gdy 200 tys. Polaków protestowałoby przeciwko konstytucji ograniczającej wolność obywateli? Bo ja nie.

- W ostatnich dniach w parlamencie węgierskim przegłosowano ustawy o banku centralnym, swobodach religijnych oraz funkcjonowaniu parlamentu. Ta ostatnia ustawa wyraźnie faworyzuje rządzącą partię. Ustawa o banku centralnym zwiększa wpływ rządu na politykę pieniężną. Wcześniej ograniczono uprawnienia Trybunału Konstytucyjnego.

- W prawicowych, węgierskich mediach Zsolt Bayer pisze o cudzoziemcach żyjących na Węgrzech: "zwierzęta nie zasługujące na to, by żyć jak istoty ludzkie".

- Zgodnie z wchodzącą w życie we wrześniu ustawą absolwenci publicznych uczelni będą musieli pracować w ojczyźnie przez dwukrotnie dłuższy okres niż czas trwania ich studiów. Jeśli tego nie zrobią, zapłacą połowę kosztów ich kształcenia.

I tak wymieniać można bez końca, ale Ty zapewne powiesz, że media kłamią i że tylko w Twoje wierzyć należy.

Q-BartNH

2013-01-15, 00:52
ale co tam polaczek napisze i tak że Kaczyński to ch*j i w ogóle zdrajca bo podpisał traktat lizboński

osa79

2013-01-15, 07:09
Orbana już nie ma, na taczce go wywiozą jak Kaczyńskiego ;-)

doob888

2013-01-15, 23:32
ch*ja tam wiecie o Węgrzech, to Polska sprzed 15 lat!
jak nie 20stu...

dostępny_nick

2013-01-15, 23:35
,,
Mimo wszystkich pozytywów rządów Orbana na Węgrzech jest też sporo niedociągnięć to tak jak by było z rządami PiSu w Polsce. Dlatego główne nadzieję z narodem węgierskim wiąże z Jobbikiem."
Że co k***a?
Jakich pozytywów rządów PiSu? O.o

kazzek94

2013-01-15, 23:39
Byłem kilka razy w Budapeszcie, choc większość był to czas na Hungaroringu, ale mimo to ile razy byłem w gościach u rodzinki znajomego lub znajomych znajomych, którzy są rodowitymi Węgrami (chyba tak to się odmienia... :) ) to muszę przyznać, że nasza Polska gościna jest nieco z tyłu ;D Polacy są tam tak mile widziani, że krótko mówiąc- ja pie**ole ;D Jedźcie i sprawdźcie sami :) wcale nie jest tak daleko, a miasto ładne mają ;D i z tego co zauważyłem to wyjście w środku nocy z mieszkania nawet samemu nie przyczynia o palpitację serca :) Złych wspomnień nie da się chyba wywieźć z Węgier :)

LICH0

2013-01-15, 23:39
Polecam filmy na YT red. Michalkiewicza, Pan redaktor też dużo mówi o Orbanie, Unii i o sytuacji w Polsce.

/results?search_query=stanisław+michalkiewicz&page=&utm_source=opensearch prelekcje trwają nieraz po 3 godziny ale na prawdę słuch się go z przyjemnością.

oc...........an

2013-01-15, 23:40
j***ć te wasze prawice i lewice. Szkoda, że jesteśmy zbyt liczni i nie możemy działać na zasadzie konsensusu - np takie modyfikowanie jakiejś ustawy, aby pasowała WSZYSTKIM. Tak działa polityka w Islandii bo ich jest tylko 300 tysięcy. Finansjera okradła Islandię i wpędziła ją w kryzys za przyzwoleniem rządu? Wymienili rząd i od nowa napisali konstytucję. Islandic style! Teraz mówi się o cudzie gospodarczym w Islandii, ale nikt nie wspomina, że osiągnięto go za pomocą narodowego powstania...

wsamookno

2013-01-15, 23:42
jak mozna popierac Orbana, przeciez to jest jakis oszolom !?
mieli Wegrzy katastrofe zwiazana z wyciekiem toksycznym
to on znacjonalizowal hute aluminium ktora go spowodowala!

nie wymogl szybkich konsekwencji finansowych tylko ich poprostu wywlaszczyl w cholere
jak moze normlana gospodarka funkcjonowac w takich warunkach ...

q800

2013-01-15, 23:46
Bębniarze zamietli system.