18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

John Lennon idol, damski bokser, hipokryta

Al-Bundy • 2013-12-08, 22:10
John Lennon - słynny Beatles którego nie trzeba przedstawiać muzycznie poza talentem miał sporo brudu pod paznokciami.

Trudno w to uwierzyć ale twórca Imagine był w życiu prywatnym zaprzeczeniem mitu.

Kilka czarnych faktów z życia JL o których zwłaszcza fan powinien wiedzieć:
- śpiewak pokojowych pieśni był poza sceną niezrównożonym psychicznie stręczycielem swojej rodziny - pierwszej żony Cynthi oraz syna Julianna. Znęcał się nad rodziną emocjonalnie i psychicznie jednocześnie pisząc piosenki o miłości. w zamian za milczenie za skandal który mogli wywołać wypłacił 240 tys dolarów na "edukację dziecka"

- miał ambicję by być liderem Beatles ale nigdy to się nie stało

- uprawiał damski boks i to niejednokrotnie Yoko Ono pomimo, ze mu wybaczyła chciała odejść od Lenona po tym jak została dotkliwie przez niego pobita

- patologiczny kłamca z przerostem własnego często był zaprzeczeniem tym jak był postrzegany przez fanów

- polityczny hipokryta z jednej strony hipis nawołujący do pokoju z drugiej strony wspierał ugrupowania takie jak Czarne Pantery (czarni nacjonaliści) stosujące przemoc i inne nielegalne środki perswazji swoich haseł

- z jednej strony w mediach i przed publiką wyzwolony naturalny i altruistyczny hipis z drugiej strony wyrachowany muzyk pławiący się aż do swojej śmierci w luksusie. Drogi fryzjer, wiecznie modne ubrania, kolorowy Rolls, grube czeki które wystawiał i również płacił

- to Lennon jako pierwszy nie jak poszła kłamliwa fama o McCartneyu (można się spodziewać od kogo) odszedł z Beatlesów jednocześnie przypieczętowując rozpad grupy
- jednym z zarzutów jest beztalencie Lennona który po rozpadzie grupy i niezbyt udanej płycie wolał potrzymać mit o sobie udzielając się prospołecznie

- bezmózgowy komformista - Lennon przechodził ewoucję od młodzieńca pod krawatem, przez gwiazdę pop w skorzanej kurtce po hipisa aż wreszcie pod koniec życia zostać kimś kogo dziś nazywamy hipsterem. wszystko po to aby dopasować się do jak najszerszej publiczności zmieniających się nurtów ideologiczno-społecznych z jednoczesnym brakiem definicji własnego ja


źródła - googlarka i hasła:
dark side of John Lennon
unpleasant facts John Lennon
cynthia lennon

źródła oryg wymagają angielskiego powyżej poziomu cebuli

oc...........an

2013-12-09, 00:06
A to ciekawe. Dzięki za materiał i wytłumaczenie paru faktów. Zawsze myślałem, że Beatles grali sobie radośnie i nagle Lennon zginął i przestali grać, a tu się okazuje, że rozpadli się o wiele wcześniej...

kaktuz

2013-12-09, 02:51
to wszystko mogłeś wyrazić jednym słowem



ciota

BongMan

2013-12-09, 17:54
Ło jezu, takich bzdur dawno nie czytałem. Obaliłbym większość tych pierdół, ale mi się nie chce... Taką tylko wam wskazówkę dam - te "fakty" zostały napisane przez kobietę, którą Lennon kopnął w dupę dla innej. Niewiele jest bardziej upokarzających rzeczy dla kobiety, niż bycie zostawioną dla innej. Niewiele jest też bardziej mściwych stworzeń niż kobiety. Teraz pomyślcie - na ile wiarygodne mogą być te "fakty"?