18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jezus vs Odyn

drakkarrudy • 2012-05-22, 17:48
Wypowiedź pewnego użytkownika Jutjuba.
Ciekawe podejście do sprawy. ;)

Sl...........nx

2012-05-22, 18:10
Dobre. Naprawdę niezłe.
Jak już ktoś chce wyśmiewać religie, niech czyni to z klasą i na poziomie, tak jak w tym wypadku. Jestem katolikiem i szczerze się uśmiałem.

petru23

2012-05-22, 19:29
Slonx napisał/a:

Dobre. Naprawdę niezłe.
Jak już ktoś chce wyśmiewać religie, niech czyni to z klasą i na poziomie, tak jak w tym wypadku. Jestem katolikiem i szczerze się uśmiałem.



Ale przyznaj się, sąsiadowi córkę zerżnąć chciałeś, żony zazdrościłeś i o kurew zwyzywałeś a jemu samemu najgorszego życzyłeś...
Wszakże polski katolik jesteś :amused:

pastor1988

2012-05-22, 19:36
chciałem zniszczyć kaca w niedziele trzymał mnie jeszcze dwa tygodnie

Sl...........nx

2012-05-23, 02:36
petru23 napisał/a:



Ale przyznaj się, sąsiadowi córkę zerżnąć chciałeś, żony zazdrościłeś i o kurew zwyzywałeś a jemu samemu najgorszego życzyłeś...
Wszakże polski katolik jesteś :amused:


Nie córkę, a syna i nie chciałem, a to zrobiłem 8-)
Od słów do czynów :-P

ptak

2012-05-23, 08:40


Taaa ..... jutub i oryginalność

Tumislav

2012-05-23, 19:11
BongMan, za to Odyn został zjedzony przez wilka. dziękuję, dobranoc.

golip

2012-05-23, 19:21
@Up
Już idziesz spać? Wcześnie dość...

Sevelis

2012-05-23, 19:24
Tumislav - nie został. Owy wilk, Fenrir, ma zjeść cały świat świat, ale dopiero w dniu sądu ostatecznego.

Siedem

2012-05-23, 19:29
Taa.. jeszcze wklejania komentarzy z youtube tutaj brakowało, dobra robota :ok:

Tumislav

2012-05-23, 19:37
Sevelis napisał/a:

Tumislav - nie został. Owy wilk, Fenrir, ma zjeść cały świat świat, ale dopiero w dniu sądu ostatecznego.


masz racje. napisałem, że ZOSTAŁ a pownienem był napisać, że ZOSTANIE - mój błąd. tak czy inaczej w mitologii nordyckiej jest jasno napisane, że właśnie gdy nadejdzie Ragnarok, Odyn zostanie pokonany przez Fenrira i przez to nie można porównywać obu wierzeń tak, jak to zrobił BongMan i to mnie strasznie razi w oczy.

specodhec341

2012-05-23, 20:56
Eksperyment myślowy:
Porównajcie lodowe giganty do złych ludzi - jeśli widzisz lodowego giganta (teoretycznie), to wiesz, że to lodowy gigant. Jeśli patrzysz na człowieka, to od razu wiesz, czy jest on zły, czy nie?
Mitologia nordycka - Lodowe giganty to plemię żyjące zanim powstałą ludzkość. Z ciał pierwszego Odyn zbudował Ziemię.
Ludzie: nie są jednolici - są dobrzy w niektórych sytuacjach, a w niektórych nie. Skąd wiesz, czy ten człowiek robi więcej dobrego czy więcej złego? A może kiedyś się zmieni? Kto wie, czy za godzinę nie uświadomi sobie, że robi coś źle?
Wniosek: nie można wybić złych ludzi, gdyż nie odróżnisz ich od dobrych, a jeśli już, to nawet ci najgorsi robią czasem coś dobrego.

"Ludzie są z natury dobrzy" (Anne Frank - warto się zapoznać z historią tej postaci)

Poza tym Jezus nie mówił o tym, że wytępi złych ludzi. Przynajmniej nie od razu.

Pater patriae

2012-05-23, 21:06
Cytat:

Eksperyment myślowy:
Porównajcie lodowe giganty do złych ludzi - jeśli widzisz lodowego giganta (teoretycznie), to wiesz, że to lodowy gigant. Jeśli patrzysz na człowieka, to od razu wiesz, czy jest on zły, czy nie?
Mitologia nordycka - Lodowe giganty to plemię żyjące zanim powstałą ludzkość. Z ciał pierwszego Odyn zbudował Ziemię.
Ludzie: nie są jednolici - są dobrzy w niektórych sytuacjach, a w niektórych nie. Skąd wiesz, czy ten człowiek robi więcej dobrego czy więcej złego? A może kiedyś się zmieni? Kto wie, czy za godzinę nie uświadomi sobie, że robi coś źle?
Wniosek: nie można wybić złych ludzi, gdyż nie odróżnisz ich od dobrych, a jeśli już, to nawet ci najgorsi robią czasem coś dobrego.



Pomyliłeś strony, http://www.filozofia.fora.pl/