18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Janowicz nie chciał kariery za islam

Nathaniel_Demerest • 2013-07-04, 13:39
Wielki szacunek dla Janowicza. Mimo ciężkiej sytuacji finansowej, nie sprzedał swoich przekonań za wygodne życie.
Jeszcze raz wielki szacunek



Cytat:

Katarczycy zaoferowali Polakowi fantastyczne możliwości rozwoju. Warunkiem było jednak, żeby przyjął obywatelstwo Kataru i... przeszedł na islam. Jerzy Janowicz, jako gorliwy katolik, zdecydowanie odmówił. - Nie zastanawiałem się nawet przez chwilę - wspomina polski tenisista - informuje Wirtualnapolska.pl

"The Daily Telegraph" przybliża swoim czytelnikom sylwetkę Polaka i jego trudną drogę na szczyt. Wspomina m.in. o niecodziennej ofercie, która wiązałaby się w przejściem na islam.


Droga łodzianina do ćwierćfinału była jednak bardzo trudna. "Daily Telegraph" przypomina, że jeszcze 18 miesięcy temu Janowicza nie stać było na bilety lotnicze, by pojechać na Australian Open. Polakowi w znalezieniu sponsorów nie pomagał fakt, że miał za sobą grę w finałach wielkoszlemowych turniejów juniorskich w Paryżu i Nowym Jorku. Tylko dzięki poświęceniu rodziców, którzy zdecydowali się sprzedać sieć sklepów sportowych, by znaleźć środki na rozwój kariery syna, mógł wystąpić w Sydney.

Kłopoty finansowe tenisisty próbowali wykorzystać Katarczycy. Zaoferowali oni Polakowi fantastyczne możliwości rozwoju. Warunkiem było jednak, żeby przyjął obywatelstwo Kataru i... przeszedł na islam. Janowicz, jako gorliwy katolik, zdecydowanie odmówił. - Nie zastanawiałem się nawet przez chwilę - wspomina.

Łodzianin zapowiadał się, jako junior na świetnego tenisistę, ale w pewnym momencie jego kariera mocno wyhamowała. Aby piąć się w rankingu musiał brać udział w kolejnych turniejach, na co zwyczajnie brakowało mu pieniędzy. Dlatego zdarzało się, że sypiał w samochodzie, a plotka głosi, że kiedy występował w US Open, amerykańska Polonia kupiła mu buty.

Przełom nastąpił pod koniec ubiegłego roku, kiedy Janowicz fantastycznie pokazał się w turnieju Masters w Paryżu, gdzie wyeliminował pięciu zawodników z czołowej "dwudziestki" rankingu ATP.


Źródło: http://niezalezna.pl/43184-janowicz-nie-chcial-kariery-za-islam


zerodwadwa

2013-07-04, 16:03
huhuhu napisał/a:






Właścicieli sieci sklepów sportowych nie stać było wydać kilku stówek na bilety? Z noclegem w jakimś Dubaju czy innych cudach (gdzie oni te WTA robią?) byłoby to kilka tysięcy. Doliczając do tego sprzęt (który wcześniej musiał już przecież mieć) i podobne, ile to niby kosztowało? Miliard dolców?

Tak się uczepiono tutaj TVN (słusznie) ale niezalezna.pl tez zaczyna swoje propagandowe pier***enie..



Kolego nie chciałbym tu teraz niczego przekręcić, ale jakiś czas temu czytałem wywiad z Janowiczem. Przyznał wtedy, że jego kariera od samego początku (treningi, wyjazdy, sprzęt + wszystko co się dodatkowo wiąże z tenisem) pochłonęła już przeszło milion złotych (może i więcej, nie pamiętam). Teraz weź pod uwagę, że nie miał sponsorów i jego rodzina sama wykładała taką kasę.
Mieli sieć sklepów ale co z tego? Może gdyby to były sklepy typu Go Sport, to spoko. Ale to były pewnie jakieś małe sklepiki, które nie przynosiły dużych zysków.


Nawiązując do tematu. Szacunek dla niego, że się nie sprzedał.

KTU

2013-07-04, 16:21
@zerodwadwa, no i teraz jeden dobry turniej i się wszystko zwróciło i to z nawiązką.

Swoją drogą nie rozumiem takich propozycji. O ile jeszcze tu trochę tak bo ciapaci że chcą nawrócić na islam to nikogo nie zaskakuje (dziś pieniędzmi, jutro maczetą) ale mimo wszystko nie kumam jaką później mogą dać satysfakcję sukcesy takiego "rodaka".

Pysio0

2013-07-04, 16:36
Teraz k***a dajcie jeszcze tylko Pazurę jak wychodzi z dworca!
W końcu o Łodzi poniekąd mowa ;]

Fa...........um

2013-07-04, 16:59
A ja proponuję przyhamować jaranie się Janowiczem, bo ... gość niczego jeszcze nie wygrał, a poziom zajarania jest porównywalny z ogólnonarodową masturbacją.

Prescot

2013-07-04, 17:14
j***ny faszysta, ksenofob i antyislamista

Zl...........ny

2013-07-04, 17:29
tranzystor napisał/a:

"niezalezna.pl", czy może z Naszego Dziennika tą pełną heroizmu historię wziałeś? Bo źródła tak samo chore.



A co ci parchu konkretnie przeszkadza w materiałach z niezależnej? To, że nie przeinaczają faktów i piętnują dziadostwo w tym kraju? Wracaj czytać gówno wyborcze lewacka szumowino ;)

Szron

2013-07-04, 19:22
A trollowe krety kopią już po rodzinnym "ogródku"
j***ne k***y które z zazdrości, bądź dla wyrobienia limitu postów.
Żeby zasłużyć na pensję, oplują każdego, wszędzie i zawsze.

j***ć was k***y, bez mózgu, czci i szacunku.
j***ć was aż miło będzie!
Dzikie trolle, pól-kretyni, sprzedajni/ne popłuczyny!

luxik1988

2013-07-04, 19:25
huhuhu napisał/a:






Właścicieli sieci sklepów sportowych nie stać było wydać kilku stówek na bilety? Z noclegem w jakimś Dubaju czy innych cudach (gdzie oni te WTA robią?) byłoby to kilka tysięcy. Doliczając do tego sprzęt (który wcześniej musiał już przecież mieć) i podobne, ile to niby kosztowało? Miliard dolców?

Tak się uczepiono tutaj TVN (słusznie) ale niezalezna.pl tez zaczyna swoje propagandowe pier***enie..



Po pierwsze to mężczyźni występują w ATP, a nie w WTA jak raczyłeś ignorancie napisać. Rakieta Babolat Aero np. kosztuje w katalogu około 700-750 złotych. Profesjonalny gracz musi mieć takich rakiet co najmniej 5-6 na turniej. Koszty podróży po Europie są niewielkie to fakt, ale np. wyjazdy do Australii, ZEA lub USA wiążą się z bardzo dużymi kosztami. PZT nie daje nic lub niewiele młodym zawodnikom. A cały sezon to bodajże 69 turniejów. Oczywiście wiadomo, że nie dasz rady wystąpić we wszystkich, ale tych 40 spokojnie zaliczysz. Koszty gry w tenisa na zawodowym poziome są niebotyczne, a jeśli myślisz, że jest inaczej to najwidoczniej ch*ja wiesz o tenisie.

pi73rmaster

2013-07-04, 22:36
Cytat:

Właścicieli sieci sklepów sportowych nie stać było wydać kilku stówek na bilety? Z noclegem w jakimś Dubaju czy innych cudach (gdzie oni te WTA robią?) byłoby to kilka tysięcy. Doliczając do tego sprzęt (który wcześniej musiał już przecież mieć) i podobne, ile to niby kosztowało? Miliard dolców?


kilka stówek na bilety? Przecież już sam przelot to z 5k by poszło. a trenerzy i inne pierdoły też za darmo nie chodzą

ymy323

2013-07-04, 22:59
Z tą biedą tenisistów to gruba przesada, PZT daje stypendia na turnieje i to nie są małe pieniądze Janowicz rok temu miał kilkadziesiąt tysi na sezon. Tak samo kiedyś czytałem że Radwańskie miały taką biede a z samego PZT dostawały ok 300k stypendium (na hotele,treningi,samoloty itp) na sezon (kiedyś było lepiej bo był sponsor). Do tego trzeba pamiętać że oni za te turnieje też dostają kase przykładowo rok temu Janowicz za triumf w Poznań Open zgarną 5k euro.

yggdragsil

2013-07-04, 23:02
Milion piw dla tego Pana...

tranzystor

2013-07-04, 23:36
Zly_wrecz_okropny napisał/a:

A co ci parchu konkretnie przeszkadza w materiałach z niezależnej? To, że nie przeinaczają faktów i piętnują dziadostwo w tym kraju? Wracaj czytać gówno wyborcze lewacka szumowino



Nic mi nie przeszkadza oszołomie, mam jedynie ubaw z takich kretynów jak Ty, którzy bezkrytycznie dają się pompować debilizmom. Nie czytam Wyborczej i nie jestem zorientowany na lewo, ale i tak tego nie zrozumiesz, ciulu.

ksyz4488

2013-07-05, 00:28
A przecież Janowicz jest z tej wstrętnej i paskudnej Łodzi, z której tak chętnie się wszyscy śmieją ;]

w...........da

2013-07-05, 01:38
że co :-) ??? ciężkiej sytuacji finansowej błu hahaha, rozpieszczony bogacz laluś

Riva

2013-07-05, 02:58
To ciapate lumpy


ksyz4488

No właśnie,a tak właściwie to z Łodzi pochodzi bardzo dużo znanych osób w Polsce- aktorów, prezenterów telewizyjnych, piosenkarzy, zespołów