18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jakby to wyglądało cz. 3

Jesse.Pinkman • 2013-05-16, 21:14
Długo nie wrzucałem tutaj niczego kosmicznego bo dawno nie widziałem tak zajebistych wizji z poza naszego Układu Słonecznego. Poniżej parę propozycji na to jak mogłyby wyglądać układy planetarne i planety pozasłoneczne (standardowo linki do większych rozmiarów):


LINK


LINK


LINK


LINK


LINK


LINK


LINK


LINK



Reszta w komentarzach. Miłego podziwiania.

Un_Nem

2013-05-16, 21:33
niektore sa z gier?

rockface123

2013-05-16, 21:42


O k***a rozj***ło mnie to :O


z czego to jest? bo wygląda na screena z jakieś gry

Moby_Dick

2013-05-16, 21:47
Normalnie kosmos k***a :D Super!

Ha...........ng

2013-05-16, 23:02
k***a ja się pytam gdzie Darwin 4, ta wizja była zajek***ista, ciekawe ilu z was pamięta to


hyperdub

2013-05-17, 00:47
łzy w oczach :cry: piękne widoki!
moj pierwszy post

kaktuz

2013-05-17, 00:48
gdyby babka miała wąsy ...

WolframowyEugeniusz

2013-05-17, 01:02
Właśnie dlatego, chciałbym się urodzić za jakieś 1000 lat (o ile się nie rozjebiemy nawzajem do tego czasu :P )

YourFuckinNightmare

2013-05-17, 03:31
A mnie zawsze zastanawiało w filmach i grach, jakim cudem planeta (większa) może być tak blisko drugiej planety (mniejszej) i się nie rozpie**olą nawzajem, k***a no... grawitacja "chyba" działa na wszystkie ciała, nawet w innej galaktyce. lol
Tym nie mniej, gdyby fizyka była wyssana z palca, to widoczki przednie ;]

Qbiini

2013-05-17, 05:41
@up nie koniecznie ;p masz przykład księżyc-ziemia przybliżają się ale bardzo powoli :) można by powiedzieć ze ich własna masa trzyma je daleko od siebie

yaneks

2013-05-17, 08:47
@YourFuckingNightmare
Chwila myślenia dłużej i byś doszedł do tego, jak to mogłoby się dziać. Chwila. To sadistic. Muszę cię obrazić. Jesteś tak tępy że nie czaisz? :P No offense man.
W komosie wszystko krąży. Cały wszechświat krąży w wielkiej próżni. W naszej inercji planety krążą wokół gwiazd, i ewentualnie wokół siebie (rzadko, ale np. bodajże Jowisz ma mimośród z jednym ze swoich księżyców). Prędkość kątowa w odniesieniu do gwiazdy jest jednak tak duża, że siła odśrodkowa niweluje wpływy wzajemnej grawitacji potencjalnych dwóch planet, dlatego nigdy się one ze sobą nie zderzą. Poza tym, one poruszają się po elipsie, gdzie w jednym momencie oddziaływanie jest silniejsze, a w drugim słabsze (grawitacja zależy od kwadratu odległości). Gdyby ciała nie krążyły, to rzeczywiście jebnięcie byłoby nieuchronne.

Lemon19

2013-05-17, 08:51
A gdzie gwiazda śmierci?