18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak zdobyć pozwolenie na broń

kipax • 2013-12-01, 20:36
Zapraszamy na prezentację wideo, jak uzyskać pozwolenie na broń. W filmach podzielonych na trzy części adwokat Pan Andrzej Turczyn przybliży nam wszystkim zasady związane z wydawaniem pozwoleń na broń palną.

Trochę prawniczego gadania ale bez podstaw nie da rady dla bardziej zainteresowanych odsyłam TU oraz TU







Dla chętnych podyskutować zapraszam TU

Pozdrawiam

Hrodgar

2013-12-01, 21:17
Co z tego że dostanę pozwolenia na broń, ba, że ją kupie i będę legalnie mógł ją nosić przy sobie, jak za zastrzelenie złodzieja, którego złapie w środku nocy we własnym domu dostanę 25 lat.

Tak samo jak na tegorocznym marszu niepodległości, użył broni przeciwko tym ch*jom, którzy rzucali koktajle mołotowa, też bym dostał 25 lat. Wpierw trzeba zmienić, a właściwie napisać od nowa napisać kodeks karny.

kipax

2013-12-01, 22:52
Widzę że kolega traktuje broń jednoznacznie jako narzędzi do obrony a bron wydaje się jeszcze do innych celów zasadniczo większość ludzi chce mieć broń bo lubi strzelać a przy okazji podnosi ona jego bezpieczeństwo dla innego jest konieczna żeby skutecznie ubić dzika itd

Dr0mg

2013-12-02, 21:59
prawo użycia broni.. co nie zmienia faktu że nic konkretnego się nie dowiedziałem z tego filmu tylko to że policja nie może mnie olać, nie może kazać mi czekać czy też wmawiać że nie moge skoro mogę..
i co więcej hmmm nic.. sam wiem że wymagany jest wiek 21 lat, badania psychologiczne, potwierdzenie niekaralności, wywiady środowiskowe jakies pie**olone zaświadczenia i podanie niczym o prace do czego mi jest broń ok - chce mieć broń bo tak? jaką broń - za taką by mnie wsadzili.., ile tej broni -im więcej tym lepiej ja jebie.. w wojsku dostałem akms już 4 dnia pobytu i strzelałem po tygodniu.. dużo amunicji bo średnio po 50 sztuk co 2 dni i sobie strzelałem to rano to wieczorem, to w środku nocy, to jak padał śnieg deszcz czy było tak w p*zde gorąco że widziałem kilka celi.. i nikomu nie zrobiłem krzywdy i sobie też może trochę pokaleczone ręce przy konserwacji broni ale to norma ostre tłoczenia + olej mniejsza o to.. chodzi raczej o podejście państwa do obywateli RP jest chyba najbardziej spektakularnym krajem w europie no może ruscy rewolucjoniści nasz przebijają ale co tam ile było zamachów chyba jeden na prezydenta Narutowicza zabił go artysta komunista? coś koło 80 lat temu, ostatnio jakiś dziadek zastrzelił polityka ale miał pozwolenie badania wszystko cud miód i cała masa akcji konspiracyjnych zabójstw okupantów odbicia więźniów, i wiele innych.. jak by dali wszystkim broń to by zaczeli strzelać do siebie ale z kolei dając broń powinni dać kare śmierci a tej nie dadzą bo unia bo to straszna zbrodnia.. o napady bym się nie bał bo nie ma co kraść zobaczmy Kanadę tam jest mniej ludzi jak w PL 35mln z czego 70 mln sztuk broni co 2/3 rodzina posiada 3 sztuki karabinów, pistoletów, strzelb a ginie 3 osoby rocznie z tego 2 przypadkowo podczas polowań... skoro boją się o własne życie to niech zmienią stosunek do społeczności to po 1 po 2 prawo jest ostre ws broni ok ale chciał bym lepszy dostęp a nie kontrole co miesiąc czy broń w sejfie, czy nie jestem pijany czy coś tam i latanie jak pies za ogonem żeby niedostać tego pozwolenia o KUSZY nie wspominając buhahahhaha zj***ny kraj... (tej nigdy nie zarejestrujesz i nigdy nie dostaniesz na to pozwolenia) prędzej kałacha po tuningu na jednostrzałowca dostanie się.. jako broń myśliwską czy sportową??

PanMarian

2013-12-03, 18:32
Bron jest zabroniona w obawie przed spoleczenstwem a nie o nie.
Jak ktos czytal trylogie to tam swietna analogia byla, jak Jarema jechal gasic bunty, to zabieral chlopom bron a nawet ostre narzedzia, i ostro karal posiadanie takowych, czemu? Bo nie mogl sobie pozwolic, zeby spalono jego wioski, jak tylko pojedzie ratowac inne. A jak bano sie Turka a nie buntu wiesniakow, to Panowie bracia sami podsylali chlopstwu bron, i zachecali do partyzantki...
Uzbrojone spoleczenstwo, to spoleczenstwo trudne do kontrolowania, chcecie byc kontrolowani?

Pozdrawiam

Ti...........ch

2013-12-03, 19:22
komuchy po wojnie robroili społeczeństwo a teraz to sie ciagnie...