18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jak sciągnąć nierobów do Europy

mateuszmatel • 2013-10-23, 18:56
Zbieranie podpisów pod wnioskiem o europejskie referendum ws. wprowadzenia bezwarunkowego minimalnego dochodu podstawowego, który otrzymywałby każdy obywatel - zapowiedziały we wtorek stowarzyszenia: Ryszarda Kalisza, Anny Grodzkiej, Piotra Ikonowicza oraz Zieloni.

Przewodniczący stowarzyszania "Dom Wszystkich Polska" Ryszard Kalisz podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki, że zbieranie podpisów pod referendum europejskim na rzecz wprowadzenia bezwarunkowego minimalnego dochodu podstawowego to wspólna inicjatywa.

- Działamy wspólnie, mamy sporo podpisów, ale chcielibyśmy, aby Polska (...) pomogła innym Europejczykom w zebraniu miliona podpisów - podkreślił poseł.

- Chcemy walczyć o takie rozwiązania polityczne (...) zarówno w Polsce, jak i w Europie - wtórowała mu posłanka Twojego Ruchu Anna Grodzka, reprezentująca stowarzyszenie "Społeczeństwo fair". Przekonywała też, że nowoczesna lewica jest potrzebna Europie jak powietrze.

Szefowa partii Zielonych Agnieszka Grzybek dodała, że o wprowadzeniu takiego rozwiązania mówi się w Niemczech czy Szwajcarii.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Zielonych oraz stowarzyszeń: "Społeczeństwo fair", "Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej" i "Dom Wszystkich Polska".

W sprawie ustanowienia bezwarunkowego dochodu podjęto Europejską Inicjatywę Obywatelską. Rozwiązanie to umożliwia mieszkańcom UE zgłaszanie propozycji legislacyjnych. Jeśli w ciągu 12 miesięcy zyskają one poparcie co najmniej miliona osób z siedmiu krajów UE, mogą zaowocować nowymi unijnymi decyzjami, strategiami lub przepisami.

Kalisz pytany na konferencji we wrześniu, ile miałby wynieść w Polsce taki dochód - gdyby został wprowadzony - odparł, że szacunkowo "musiałby być na poziomie ponad 1000 zł, pewnie między 1000 a 2000".

606

2013-10-23, 18:58
Jeśli będą mi dawać z własnej kieszeni, a nie od obywateli, to nawet od Grodzkiej wezmę te pieniądze.

mineten

2013-10-23, 21:23
I dobrze niech dają jeszcze więcej. To tylko przyśpieszy upadek tego pie**olonego systemu. Nie mogę już patrzeć na tych czerwonych sk***ieli.

Tarvil

2013-10-23, 22:18
Komuś się wydaje że mieszkamy w Szwajcarii :) . Nie ma szans na wdrożenie tego pomysłu.

Hangman108

2013-10-25, 01:21
Mimo, że jestem do pewnego stopnia socjalistą i zdecydowanie antyklerykałem, w tym momencie muszę przytoczyć pewną katolicką mądrość, z którą w pełni się zgadzam: ,,Kto nie pracuje, ten nie je". Kraje, które zbyt liberalnie udzielały zasiłków musiały to ukrócić przez kombinatorstwo różnych, leniwych sk***ysynów, a przy dochodzie podstawowym, nie dość, że będziemy zapie**alać na jakąś patologię spośród rodaków, to jeszcze wszelakiego brudu się nazjeżdża. Pisząc brud nie mam na myśli koloru skóry, tylko ludzi o podejściu roszczeniowym, którzy nie jadą gdzieś, żeby stać się częścią społeczeństwa, tylko od samego początku się opie**alają. Uważam, że każdy powinien mieć równy dostęp do wszystkich ścieżek kariery, niezależnie od swojego statusu majątkowego. Natomiast dawanie publicznych pieniędzy konkretnym ludziom prowadzi do podupadania państwa i nadmiernej reprodukcji idiotów, których dzieci (nawet jeśli trafi się jakieś mądre), powielają schemat pogardy dla edukacji i życia w biedzie, lub z działalności przestępczej.

Ti...........ch

2013-10-26, 21:38
ciekawe kto bedzie zapie**alał na ten "bezwarunkowy" dochód minimalny dla wszystkich, jak kazdy bedzie miał wyj***ne, bo rzeciez i tak ma zagwarantowane pieniądze. pie**olone, populistyczne, postkomunistyczne, spasione fleje. Kalisz, kóry nie ma roźnicy czy stoi do Ciebie bokiem czy przodem, facet który lubi damskie fatałaszki i dał sobie uciąć ku*asa oraz facet który tylko pie**oli "dla nas ciężko pracujących trzeba wiecej wiec zabierzmy wszystkim i dajmy nam", ch*j z tym że jak sie zabierze tym 10% społeczeństwa które jest bogate i rozda tym 90% biednych to nagle wszyscy bedą dalej biedni.

Co tak k***a wszystkich ciągnie do debilnych pomysłów? To że w Szwajcarii czy w Niemczech sie do tego przymierzają nie świadczy o tym że jest to dobre, ale nasze postępowe elity wychodzą z założenia że skoro miliony much siedza ciągle w gównie to nie moga sie mylić i gówno musi być zajebiscie dobre.

Odpie**olta sie od moich pieniedzy, na które sam ciężko zapie**alam.