18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak powstaje nóż

MagellanGM • 2015-05-10, 23:17
Film przedstawia montaż noża EDC na zamówienie, oraz kilka innych dodatków. Warto zobaczyć.

chudy179

2015-05-11, 00:57
Spoko.
U Nas by nie przeszło - nie można nosić klamki za paskiem

grudzin7

2015-05-11, 14:26
Podoba mi się ten amerykański system kształcenia. Wszyscy są debilami w 99% dziedzin nauki, ale każdy ma jedną rzecz na której się zna zarabiając przy tym co najmniej wystarczająco aby wyżywić siebie i rodzinę (czarne wyjątki pomijamy bo przecież złodziejstwo ani pobieranie zasiłków to nie są zawody). No i przynajmniej zamawiając specjalistę do czegoś wiesz, że nie trafisz na takiego "Janusza" czy "Włodka", który zna się na wszystkim, pieniądze bierze za wszystko i sp***olić potrafi wszystko

Unluckys

2015-05-12, 07:56
Piękny automat z damastu... Tylko cena troche odstrasza. (Taki advisor chodzi po ~2500 $

Dzieki wielkie nie znałem tego faceta, a to co robi naprawde powinno każdemu facetowi rozbudzić wyobraźnie!

crankshaft

2015-05-12, 08:48
Nie ma czegoś takiego jak "damast". Do tej pory nikt nie wie, na czym polega pojęcie stali damasceńskiej. Bo to taki dziwny mit, którego nawet współczesna nauka nie potrafi wyjaśnić.

Ja tam wolę noże Trolskiego. Nasze, bez zbędnych upiększeń. No i na bank nie gorsze od tych hamburgerowych popierdółek.

Gołyniemiec

2015-05-12, 09:29
Ludzie u góry? nie można nosić klamki ale nóż to nie klamka i można nosić nóż za paskiem pod warunkiem że nie ma większej klingi niż 29 centymetrów długości i trzech czterech centymetrów grubości.

Tco

2015-05-12, 09:32
Jw. na dzien dzisiejszy nikt nie wie jak robiono "damast". Proces produkcji tej stali to jedna wielka zagadka, twierdzenie ze jakis tam scyzoryk jest wykonany z "damastu" to pie**olenie glupoti nic wiecej.

kueza

2015-05-12, 09:39
niemcu, knifemaker nosi klame za paskiem, zobacz gdzieś w okolicach jak szlifierke pokazuje.

poza tym dobre widełko, zajebista pasja i świetna fucha. Piwo leci.

TraumaDzieciństwa

2015-05-12, 10:17
Pracowałem w Naszym rodzimym przemyśle filmowym w trakcie studiowania. Wszyscy znają firmę na 100% bo robi bajki do dziś. Wszystko ręcznie pilniczkami detale ślicznie wykonane, rzeźbione, klejone itd., ręczna robota. Niestety utrzymać się na rynku słabo, a zaniżone ceny... bo naprawdę klient dostawał za 1000 zł coś na światowym poziomie. Jednak kilkoro pracowników, artystów nie jest wstanie utrzymać prezesa i biura jakie sobie wymyślono. Firma funkcjonuje, sprzedana i wyjałowiona.... Pracownicy nie dostawali kasy przez rok... Jednak pracowali chętnie, to jest Pasja- dlatego tylko ta firma istnieje do dziś. Gdyby nie mieszkanie, prąd gaz etc. pracował bym dalej. To jest piękne zrobić coś co jest wielkim kawałkiem dzieciństwa nas wszystkich. Mam w dupie korpo wole robić nawet za 1750 ale coś ciekawego. Rozważam produkcje noży, technik mechanik/ artysta plastyk, ręcznie robionych może jako praca ale minimum jako hobby.
Pozdrawiam sadoli z pasją twórczą, animujesz, malujesz, piszesz, hakujesz, cokolwiek to jest, jest zajebiste bo nie do kupienia i coś wnosi.

Oglądanie meczy z piwem w łapie to nie pasja. Gejofstfa nie pozdrawiam

eMCeONe

2015-05-12, 12:33
srEDC, kiedyś jak szedłeś do lasu brałeś scyzoryk, zapalarkę, dobry humor i butelkę wody a teraz idziesz obj***ny jak terminator z myślą, że utkniesz w lesie na jakieś 5 lat... k***a to jest jakaś pie**olona ciotowata paranoja. Idziesz na spacer z dziewczyną do lasu to bardziej Ci się przydadzą gumki a nie żyłka na ryby, piłka do drewna, krzesiwo, baterie AAA, gumki spadochronowe, filtry do uzdatniania wody i reszta śmieci, która nie służy do dymania...

RockowaRoszpunka

2015-05-12, 13:50
Yhm kiedyś pragnęłam mieć EDC dla własnej nauki cięcia cienkiego drewna czy poprawek w rzeźbach, ale szlag trafił pasje a Sanrenmu jednak nie stało się moje :-)

an...........ad

2015-05-12, 17:08
Kamerzysta tak się podnieca, że prawie już pod stół właził żeby siwemu klamota opędzlować. :mrgreen:

razi

2015-05-12, 18:14
No taki film pokazujacy prace nozomistrza

olesnik

2015-05-12, 18:36
k***a ja bym po minucie zgubił wszystkie te śrubki ...

tristandefevre

2015-05-12, 19:33
Co do damastu to podobno jakaś amerykańska firma odtworzyła w ponad 90% recepturę wyrobu stali damasceńskiej.