18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak brzmi przebijanie balona w komorze bezodbiciowej?

dofilmowy • 2017-03-18, 21:57
Filmik pokazujący różnicę w dźwięku podczas przebijania balona w komorze rewerbacyjnej (zadaniem komory jest generowanie pogłosu) oraz komorze bezodbiciowej.

ferdziu7

2017-03-18, 22:42
2 wersja przebicia balona (w komorze bezodbiciowej) kojarzy mi się z dźwiękiem trafienia wroga w Call of Duty

__...........__

2017-03-19, 02:14
Ciekaw jestem, jak wyszedłby film z pierdzeniem w każdej z tych komór. Kto pierwszy wrzuci, temu chwała i tysiąc piw.

~Velture

2017-03-19, 08:31
Niedziela, godzina 8 rano... obudziłem się skacowany i walę klina sobie...
Pierwsza moja myśl po odpaleniu kompa to, że chciałbym zobaczyć wąsatego gościa co przebija balon...

Dziękuje autorze.

stary_piernik

2017-03-19, 09:02
miałem okazje przebywać przez chwile w takiej komorze, z totalnym wytłumieniem dzwięków z zewnąrz... pewna firma w takim pomieszczeniu dokonuje pomiarów natężenia dzwięku pracujących mechanizmów wyposażenia samochodów i ustala sobie jak zużycie wpływa na zwiększenie głośności pracy powyższych. Uczucie jest dość dziwne nawet podczas rozmowy... własny głos brzmi zupełnie inaczej a do tego jak jest cisza...zaczynasz mieć wrażenie że słyszysz własne serce...

Ma...........ce

2017-03-19, 10:32
stary_piernik napisał/a:

miałem okazje przebywać przez chwile w takiej komorze, z totalnym wytłumieniem dzwięków z zewnąrz... pewna firma w takim pomieszczeniu dokonuje pomiarów natężenia dzwięku pracujących mechanizmów wyposażenia samochodów i ustala sobie jak zużycie wpływa na zwiększenie głośności pracy powyższych. Uczucie jest dość dziwne nawet podczas rozmowy... własny głos brzmi zupełnie inaczej a do tego jak jest cisza...zaczynasz mieć wrażenie że słyszysz własne serce...



Twój głos brzmi dla Ciebie dziwnie, bo nie odbity przez otoczenie nie dociera do Twoich uszu -dlatego w telefonach zawsze w głośniku słyszysz to co trafia do mikrofonu, aby polepszyć komfort użytkowania.

A w zupełnej ciszy słyszysz prace swoich organów wewnętrznych -drgania przenoszą sie przez organizm i sa odbierane przez bębenek, co odbieramy jako dźwięk. Tylko w normalnych warunkach natłok dźwięków który trafia do ucha zagłusza nasz organizm.

fantastico

2017-03-19, 13:23
Czuje się spełnionym sadystą po tym filmie. Podbudowująca ilość piw. Znaczy, że każdy ma te same odczucia.

Zeusek

2017-03-19, 18:29
Już wiem skąd wzieli dzwięk killa do coda :v

Roger_Skurwielson

2017-03-19, 21:19
Według mnie ciekawy materiał, fajnie pokazane jak to działa, zero naukowego bełkotu, piwko. P.S komora bezodbiciowa jest znana jako komora bezechowa obie nazwy są poprawne.

Xian5

2017-03-20, 10:10
Pierwsze to wystrzał broni z Battlefielda a drugi to Call of Duty