18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jacek Piekara Saga o Mordimerze Madderdinie

Mua-Swirus • 2010-01-18, 22:35
Bardzo interesująca saga o inkwizytorze jego ekscelencji Biskupa Hezhezronu, który posiada wiele nietypowych zdolności oraz bardzo nietypową kompanię. "Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań." Saga składa się z (jak na razie) V książek:
1- Sługa boży
2- Młot na Czarownice
3- Miecz aniołów
4- Łowca Dusz
5- Płomień i krzyż tom I

Jest także "Ja, inkwizytor. Wieże do nieba" niestety jeszcze nie trafiła w me ręce.
Saga jest niestety dziełem nie dokończonym, ale godnym uwagi.
Polecam :)

Nata.sza

2011-03-02, 23:35
Jacek Piekara napisał też świetną książkę Alicja, jest też jej druga część Alicja i ciemny las. Książka ponoć podpada trochę pod pedofilię, a dla mnie była cudną opowieścią. Tom drugi to już kompletna fantastyka, a mimo to zakochałam się w niej, mimo, że fantastyki nie lubię. Także skuszę się na jego inne książki, kto wie, może stanie się moim ulubionym pisarzem.

Necromessiah

2011-03-13, 13:34
Piekara się powoli "wyrabia", bo w swoich pierwszych książkach o inkwizytorze sadził srogie babole.

Mua-Swirus

2011-03-13, 18:00
Szczegół że pierwsze tomy o inkwizytorze były w ch*j ciekawsze od tego co prezentuje nam teraz. Fakt "Ja inkwizytor-Dotyk zła" Jest całkiem całkiem, ale gdzie się do k***y nędzy podział sadystyczny inkwizytor z poprzednich części?

Necromessiah

2011-03-14, 14:24
To dlatego, że od "Wież do nieba" mamy do czynienia z retrospekcjami - Madderdin nie jest jeszcze tak doświadczony jak w "późniejszym" czasie.

W

2011-03-16, 08:18
sięgnęłam w końcu po osławioną sagę, i? czytadła. lekkie, łatwe i przyjemne, jednak czegoś brakuje. takiej jakiejś "iskierki", która by sprawiła, że nie możesz sagi porzucić po pierwszym tomie czy dwóch.
może to dlatego, że wątki łączące opowiadania nie są serią zdarzeń wciągających bardziej niż główne wątki opowidań? (dajmy na to jak w house m.d.) a może takie wrażenie wywołuje we mnie monotonność opowiadań - są do siebie dość podobne.
tak czy siak, do podróży pociągiem Mordimer nadaje się wyśmienicie

Luqas95

2014-11-14, 21:41
takiego drugiego antybohatera jak mordimer ze śiwecą szukać za to go lubie

Senegha12

2014-11-22, 19:42
Mordimer jest świetny. Czytałem wszystkie części i wydaję mi się neutralnym bohaterem z naciskiem na chaotycznie neutralny. A jeśli można polecić jeszcze inną książkę z czarnym humorem to polecam Ponura Drużyna.

lukrecjo

2014-12-13, 14:34
ch*jowa książka. ledwo ją domęczyłem(Mówię o pierwszym tomie), do sięgnięcia po kolejną część nie zmusiłby mnie nawet tytułowy inkwizytor swoimi metodami (Których opis to czysta żenada)

Luqas95

2015-01-03, 01:31
@up podaj coś lepszego bądz napisz , a potem krytykuj
jak napiszesz przynajmniej kawałek opowiadania zamiesc na sadolu to popatrzymy