18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Izraelski system odstraszania.

markedone • 2013-01-13, 10:47
Witam wszystkich, poniższy tekst będzie o Izraelskim systemie ABC, jeżeli ktoś nie jest
zainteresowany to jechać niżej, jak nie to zapraszam do czytania. :)
Najpierw krótkie oświadczenie: nie zamierzam popełnić samobójstwa ani nie planuje wyjazdów do Izraela.
--------------------------------------------------------------------------
Ośrodki ABC Izraela:

Nie będę pisał o wszystkich, napiszę o dwóch najciekawszych moim zdaniem.

Dimona
Negev Nuclear Research Center-Nuklearne Centrum Badawcze Negew
Kirya le-Mechkar Garinii (KAMAG)


W Dimona znajduje się ciężki reaktor wodny, który jest częścią systemu do pozyskiwania materiałów do produkcji broni jądrowej. W ośrodku pracuje około 1700 naukowców, techników i pracowników administracyjnych. Ośrodek założono w latach 50'.
Około 1958 z francuską pomocą, Izrael buduje naturalnego uranowy reaktor badawczy w Dimona na pustyni Negev, około 8,5 mili od miasta o tej samej nazwie, a 25 mil od granicy jordańskiej.
Placówkę Dimona zbudowano w tajemnicy i nie jest ona pod kontrolą międzynarodowych inspekcji.
Obiekt został po raz pierwszy zauważony przez amerykański wywiad, gdy U-2 wykonywał lot szpiegowski nad Dimona w 1958 roku. Reaktor został ostatecznie zidentyfikowany dwa lata później.
Reaktor posiadał moc 26 megawatów jakkolwiek francuscy urzędnicy byli zaszokowani tym, że obiegi chłodzenia w reaktorze mają wspierać siłownię o ponad trzykrotnie większej mocy.
Koniec budowy kompleksu nastąpił w połowie lat 60'. Obecnie w reaktorze produkuje się około 40-60kg materiału rozszczepialnego. Reaktor ma prawdopodobnie możliwość produkcji około 5-10
głowic jądrowych w ciągu roku.
Dimona składa się z dziewięciu tych bloków zwanych "machons" (w języku hebrajskim zakład lub instytut).


Machon 1 – duży budynek z srebrną kopułą o wysokości prawie 20 metrów 60 stóp średnicy, jest widoczny z pobliskiej autostrady. Pręty paliwowe uranu pozostają w reaktorze na kilka miesięcy przed ich odprowadzeniem do ponownego przetworzenia. Sprawozdania z rocznej produkcji sugerują, że wytwarza się około 60-kg plutonu. Tryt może być wytwarzany przez napromieniowanie celowo litu-6 w reaktorze.
Machon 2 - Z 2.700 pracowników w Dimona, tylko 150 ma dostęp do Machon 2, który podobno rozciąga się sześć pięter pod ziemią. Zakład usuwa plutonu wytwarzany w reaktorze z zużytych prętów uranowych.
Machon 3 - Placówka obejmuje przetwarzanie naturalnego uranu do reaktora, oraz zamienianie litu 6 w ciało stałe do użytku w głowicach termojądrowych.
Machon 4 - Obiekt ten jest przeznaczony do składowania radioaktywnych odpadów. Zawiera oczyszczalnię ścieków i na magazyn na odpadki radioaktywne.
Machon 5 - Uran z Machon 3 jest pokrywany aluminium, następnie w takiej formie jest przesyłany do reaktora.
Machon 6 - Świadczy usługi dla reszty oddziałów, w tym dostarczanie energii elektrycznej, pary i specjalistycznych chemikaliów. Ponadto posiada awaryjne generatory elektryczne.
Machon 7 – brak danych, już nie istnieje.
Machon 8 - Duże laboratorium do badania czystości próbek z Machon 2.
Machon 9 - Zakład do rozdzielania izotopów.
Machon 10 – Zubożały uran jest przekazywany na eksport do Szwajcarii.

W 1968 roku 200 ton rudy uranu zniknęło ze statku na Morzu Śródziemnym i prawdopodobnie został on przekazany do Izraela.

Nes Ziyyona
Uważa się że Izrael posiada zdolność do produkcji chemicznych środków bojowych i prawdopodobnie ma zapasy bomb, rakiet i pocisków artyleryjskich z bronią chemiczną.
Izrael jest także prawdopodobnie gotowy do szybkiej produkcji broni biologicznej, choć nie ma żadnych publicznych sprawozdań potwierdzających tą tezę.
Podstawowym laboratorium Izraela w którym dokonuje się prac nad bronią biologiczną jest Nes Ziyyona "Noss Ziona", niedaleko Tel Awiwu. Izraelski Instytut Biotechnologii jest uważana za domem badań zarówno ofensywnych i defensywnych.
Zdjęcie zakładu z 1971 roku:



Następny tekst będzie o Iranie, o ile nic mi się nie stanie :-D
źródełka:
globalsecurity.org
google imejdż
wiki

markedone

2013-01-13, 14:46
@MojeAvi
Nie, są to nazwy obiektów mieszczących się w bazie.

1488

2013-01-13, 14:59
@anonymousm

No i po co się rzucasz anonimowo w necie?A potem będziesz się chował w niemieckich piecach i polskich piwnicach jak przystało na odważnego żyda.

anonymousm

2013-01-13, 15:04
@1488

Bo mnie rodzice wychowali na dobrego Polaka, który reaguje na każde sk***ysyństwo. Nawet anonimowe w necie.
Ty wiesz. że takimi tekstami obrażasz tylko i wyłącznie Polaków i tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wydaje ci się, że mówisz w ich imieniu? My, prawdziwi Polacy, gardzimy takimi parszywymi nazistowskimi kurewkami jak ty.

1488

2013-01-13, 15:16
@anonymousm

uwielbiam te stwierdzenia w koszernych japach..."my prawdziwi Polacy" szczególnie jak drażni cie logo NSZ.Polakiem to ty jesteś jak robisz coś złego pod fałszywa bandera a gdy chodzi o odszkodowania to wtedy stajesz się rasowym żydem plującym dziś na forum dzięki Polakom,którzy uratowali twoja parchta rodzinkę...a szkoda.

A teraz sp****j bujać w obłokach azjatycki pomiocie.

anonymousm

2013-01-13, 15:24
@1488

Jako prawdziwy Polak nie ścierpię, żeby sobie NSZ-em wycierał gębę koleś, który wychwala hitlerowskie zbrodnie.
Właśnie poprzez coś takiego karmi antypolonizm i bezcześci pamięć żołnierzy przeklętych. Chyba że oni sami chcieliby występować jako chłopcy od obciągania Adolfowi, to proszę bardzo, tylko chciałbym zobaczyć kombatantów, którzy by przyklasnęli temu komentarzowi o Brzezince, który skrytkowałem.
Ty też lepiej trzymaj się z daleka od patriotyzmu, Polski Walczącej i NSZ-u, bo to po prostu kpina, żeby taki półludzki śmieć powoływał się na tak wspaniałą tradycję.

W skrócie i na twoim poziomie:
sp***alaj.

markedone

2013-01-13, 16:43
Prosiłbym aby nie spinać dupy pod tym, a jak już macie to gtfo na priva.

Rottensparrow

2013-01-13, 16:47
Mam nadzieję że iran rozwali to żydowskie gniazdo

Suka_Blyat

2013-01-13, 17:19
anonymousm napisał/a:



Właśnie dzięki temu arsenałowi nie wróci - na pohybel takim bezsilnym żałosnym typkom jak ty z logo NSZ w awatarze i gównem w głowie.


Nie mów do mnie jak do matki

kachimas

2013-01-13, 18:00
Może Cię nie zastrzelą ale za ten artykuł pewnie mają już Twoje IP i masz po płycie głównej :D

anonymousm

2013-01-13, 19:11
Kiedy czytałem temat, myślałem, że tak być nie może.
Kiedy czytałem komentarze, myślałem, że tak być musi.

Niestety Izrael stanowi zagrożenie dla pokoju na świecie. Ale komentarze takie jak tutaj, dają Izraelowi alibi: otoczony takim morzem nienawiści, będzie dalej zachowywać się brutalnie i buńczucznie.
Słysząc takie pie**olety, jakie wygłasza prezydent Iranu na forum ONZ, czy czytając tutaj te intelektualne rzygi o "żydowskim gnieździe" czy innych "Brzezinkach", nie wierzę, że Izrael kiedykolwiek zredukuje swój arsenał atomowy.
I naprawdę nie rozumiem, w jaki sposób, będąc Polakiem, Słowianinem, Europejczykiem, nie można wypowiadać się o polityce międzynarodowej bez debilnych rasistowskich wycieczek o żydkach czy ciapatych? A jak nazwać Persów z Iranu? Aryjczykami?


~Sklej napisał/a:


Nie mów do mnie jak do matki



Trzeba być naprawdę debilem, Sklej, żeby nawet tak oklepaną odzywkę sp***olić.

1488

2013-01-13, 19:43
@anonymousm

A co powiedział Ahmadineżad?Tak się zydoswo trzęsie o liczby,ze obwarowali to prawem. Prześledź sobie kretynie jak ewaluowała ta cyfra spalonych parchów. Powiedział to ludzie myślą tylko boja się powiedzieć.Im więcej zatłuczonych żydków tym więcej forsy dla Gmin żydowskich i dalej można straszyć Holoterrorem tępych, współczujących ludzi.
Czy to byli żydzi czy Polacy?Bo jeśli żydzi to byli obcymi na naszych ziemiach i dobrze ,ze ich tu już nie ma.

A na koniec zapoznaj się ścierwo z prawem Godwina... zobacz jakim zerem intelektualnym jesteś.
Ochłoń trochę wyjedz gdzieś np jakieś wczasy agroturystyczne i ciepłe noce w stodole.... może Kielce.?

@anonymousm

A co powiedział Ahmadineżad?Tak się zydoswo trzęsie o liczby,ze obwarowali to prawem. Prześledź sobie kretynie jak ewaluowała ta cyfra spalonych parchów. Powiedział to ludzie myślą tylko boja się powiedzieć.Im więcej zatłuczonych żydków tym więcej forsy dla Gmin żydowskich i dalej można straszyć Holoterrorem tępych, współczujących ludzi.
Czy to byli żydzi czy Polacy?Bo jeśli żydzi to byli obcymi na naszych ziemiach i dobrze ,ze ich tu już nie ma.

A na koniec zapoznaj się ścierwo z prawem Godwina... zobacz jakim zerem intelektualnym jesteś.
Ochłoń trochę wyjedz gdzieś np jakieś wczasy agroturystyczne i ciepłe noce w stodole.... może Kielce.?

anonymousm

2013-01-13, 20:11
@ 1488

Autor tematu nie życzy sobie spinki i nawet taki psychopata jak ty powinien to uszanować. Napisz mi na priwie swój adres, żebym mógł wpaść po drodze do Kiec i napluć ci w twarz. W pysk, znaczy się.