18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Islandia: szczątki świń na placu budowy meczetu

LaChupacabra • 2013-12-01, 18:46
Myślę, że będą zainteresowani do wzięcia udziału w dyskusji:
Cytat:

Na terenie należącym do Stowarzyszenia Muzułmanów nieznani sprawcy w nocy z piątku na sobotę zakopali szczątki świń oraz zakrwawione kartki wyrwane z Koranu. Sprawę bada policja.

Profesor na Wydziale Prawa Uniwersytetu Islandzkiego, Bjorg Thorarensen, powiedziała, że to przestępstwo nienawiści na tle wyznaniowym. Natomiast Benedikt Lund z Policji w Reykjaviku przyznał, że śledztwo prawdopodobnie szybko się zakończ z powodu braku dowodów. Części zwierząt zostały uprzątnięte przez służby porządkowe miasta. Rozmówca portalu visir.is uważa, że za incydentem stoi grupa około 20 osób, w tym znani mieszkańcy stolicy tego kraju.


We wrześniu 2012 roku Rada Miasta Reykjavik formalnie zatwierdziła miejsce na budowę pierwszego meczetu w Islandii. Działka, na której on zostanie zbudowany należy do Stowarzyszenia Muzułmanów już od stycznia. Stowarzyszenie Muzułmanów planuje budowę meczetu z 9- cio metrowym minaretem. Ostateczny projekt zostanie zatwierdzony wraz z przedstawicielami władz miasta i Stowarzyszeniem Architektów Islandzkich. Obecnie w Islandii istnieją dwa takie stowarzyszenia: Muzułmańskie Stowarzyszenie w Islandii, które ma 465 członków i Muzułmańskie Centrum Kultury, która liczy ich 305.


Decyzja Rady Miasta wywołała wiele kontrowersji i dyskusji wśród mieszkańców całej Islandii.



żródło: wmeritum.pl, visir.is

PS Zdjęcia tylko poglądowo, żeby młodsi wiedzieli jak wygląda świnia, bo nie mam pewności czy pochodzą z miejsca zdarzenia.

maciasb

2013-12-01, 18:51
ciekawe czy szmatławce będą teraz tam budować

jacekmatys

2013-12-01, 18:52
No i k***a prawidłowo...j***ć yy tam kogoś....

brudny

2013-12-01, 18:53
do farby jako pigment im dolać świńską krew
kebab akbar

Marxe

2013-12-01, 18:54
aż łezka się w oku zakręciła :) a tym co to zrobili tyle wódki,że wzrokiem tego nie ogarną :D


Duentar

2013-12-01, 18:55
Tak się składa, że na Islandii największą mniejszością stanowią Polacy (w ilości 300tys.), z tego co wiem są bardzo szanowani jako mniejszość.
Mam nadzieję, że nie dopuszczą do ekspansji islamu w regionie.

pemb

2013-12-01, 19:06
Biedna świnia

kTT100

2013-12-01, 20:07
Marxe napisał/a:


Islandczycy pokazali, że mają łeb na karku - i że nie chcą go stracić...
Kto będzie następny??