18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Virens

2014-02-10, 21:05
Mądrzy to wiedzą a debili nie przekona. Perły przed wieprze, trud zmarnowany.

RockyWood

2014-02-10, 21:36
generalnie yebie mnie to - tak jak już to kiedyś tutaj pisałem - szpiegowanie mojej osoby (i inne czynności z tym związane) to wybitna strata czasu i zasobów.

Dzisiaj nikt nigdzie nie może być anonimowy - FACE IT!

niech sobie nawet maczają mój fon w swojej cipie (byle w gumie) byle tylko nie ciągnęło mi przez to za dużo baterii.

Nameless

2014-02-11, 02:48
@up
Można być anonimowym, nie masz racji ;)

Gość mówi o prywatności i masowym zbieraniu danych, a sam podaje linki przekierowane przez Google :facepalm:
Nawet sobie nie zdajecie sprawy z tego ile podajecie danych (to o czym on mówił z resztą) wchodząc gdziekolwiek przez Google'a... Z resztą on sam podał dobry przykład efektu takiego "wycieku danych" - te ceny proponowane przez biuro podróży. Niestety nie wyjaśnił, czym to mogło być spowodowane i od razu przeszedł do tematu facebooka.

Tym jednym kliknięciem można was bardzo precyzyjnie określić. Nawet pojedyncze osoby w jednym domu (z jednym adresem IP). Rozdzielczość ekranu komputera, typ urządzenia, przeglądarka i jej wersja, konto Google (i historia wyszukiwania) i tak daaalej - to są informacje, które pozwalają pojedynczej stronie (firmie - w przypadku Google) na identyfikację konkretnej osoby.

Autor filmiku w miarę dobrze gada, ale sam nie jest do końca świadomy i co gorsza popełnia takie błędy jak opisany przeze mnie wyżej...
Piwo i tak jest. Liczą się chęci i słuszna sprawa. Stoimy po tej samej stronie barykady ;)

babubabu89

2014-02-11, 04:00
sadol zapycha serwery policji abw i innych instytucji inwigilujących filmikami z wybuchającymi ciapatymi :D

Nameless

2014-02-11, 04:13
Zapomniałem dodać.

Jako alternatywę dla wyszukiwarki Google bardzo polecam DuckDuckGo (inaczej: ddg.gg).
Więcej informacji: https://duckduckgo.com/about
+ dontbubble.us
+ donttrack.us
+ fixtracking.com
+ whatisdnt.com

Polecam zapoznać się z wszystkimi powyższymi materiałami, ew. z przynajmniej z tymi pierwszymi. Naprawdę warto, prościej się chyba nie da.
Nadal w fazie rozwoju i tłumaczenia (dlatego niektóre rzeczy są ch*jowo przetłumaczone na język polski). Pomóc może każdy.

Dość prosta i ładna wyszukiwarka z całkiem zajebistymi dodatkami (polecam zainstalować wtyczkę do przeglądarki - żeby działała jako domyślna). Opcjami można sobie wyszukiwarkę dopasować pod siebie (np. do rozmiaru ekranu i itp. żeby było wygodniej i przejrzyściej - wyszukiwarka nie robi tego sama, bo po prostu tych danych nie ściąga od użytkownika. Raz ustawione działa wieki.

Oczywiście poradnik fundacji Panoptykon (wspomniane w filmiku) jest również bardzo cennym tekstem, który powinien przeczytać absolutnie KAŻDY. Link: PRYWATNOŚĆ – ZRÓB TO SAM!

by...........ki

2014-02-12, 00:11
Bez jaj bez ciasteczek nie działa wiele skryptów php przykładowo logowanie( php to tylko przykład) dodatkowo jak mi wyświetla reklamę samochodów podobnych do przeglądanych wcześniej na allegro to jest o wiele lepsze niżeli miały by się tam wyświetlać reklamy pieluchomajtek. Mapa opublikowana przez TOR jest mapą szyfrowanego połączenia, które działa tylko przez TOR - tu autor pokazuje jakim jest pajacem i w jakim stopniu jego informacje są wiarygodne, ale nie ukrywam, że bez "cebulki" może być coś w ten deseń. Jeżeli chodzi o podglądanie przez smartfony to pozostawie bez komentarza. Podglądanie przez kamerke w lapku? noł problem! odpowiedni "sofcik i po bólu" Dalej nie oglądam z nadzieją, że gość robi sobie jaja a także jego mimika i gfłos doprowadza mnie do szefskiej pasji. Propozycja z mojej strony: NAUCZCIE SIĘ BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU.
Komentarze negujące mój będę po prostu ignorował, lubie rozmawiać z ludzmi na poziomie.
No k***a jak można uważać, że ciasteczka to zło? debil czy co?

peniseusz

2014-02-12, 00:19
@up wyłączenie ciasteczek rzeczywiście jest h*jowe ale warto od czasu do czasu usunąć je wszystkie.
i wole reklamy podpasek niż czegoś co mi marketing wciśnie a nie będe tego potrzebował