18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Inteligentne lusterka dla motocyklisty

jk...........21 • 2014-09-02, 16:36
Ten temat może się wydawać trochę odmienny, gdyż na dobrą sprawę pozwoli ograniczyć ilość materiałów wrzucanych na sadola, ale myślę, że motocyklistom stanie pała gdy to zobaczą.
Na pomysł smart mirrors wpadł mój bardzo dobry ziomek ze szkoły (na filmiku) i potrzebuje rozgłosu oraz zainteresowania jego projektem. Lusterka są już opatentowane, także nie zajebiecie mu pomysłu :D Jest jednym z laureatów konkursu Explory 2014 i innych konkursów technologicznych.



Oto parę artykułów o nim:

http://poznan.gazeta.pl/poznan/56,36001,16479431,Patent_od_18_latka_z_Poznania__ruchome_lusterka_motocyklowe.html#LokPozTxt

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3551575,zdolni-mlodzi-wielkopolanie-uczen-technikum-rozkreca-biznes-zdjecia,id,t.html

http://www.pryzmat.pwr.edu.pl/wiadomosci/824

Na dniach (albo nawet dzisiaj, nie oglądałem) powinien się pojawić w Dzień Dobry TVN.

Także motocykliści i wszyscy zgromadzeni tutaj - piwkujcie, by ten temat trafił do szerszego grona osób, bo pomysł jest naprawdę zajebisty. Kto wie, może stanie się w przyszłości potentatem na skalę światową, gdyż na ten pomysł nie wpadł jeszcze nikt.

Polak też potrafi!


Tylko my jak te zjeby nadal siedzimy sadolu, zamiast wziąć się za coś porządniejszego i twórczego. :amused:

Kaskaderdx10

2014-09-02, 16:42
świetny angielski jak na młodego wizjonera przystało...

chlop

2014-09-02, 16:54
angielski na poziomie Tuska

menelreoot

2014-09-02, 16:55
Pomysł całkiem dobry, szczególnie jak ktoś nie ma owiewek.

jk...........21

2014-09-02, 17:08
k***a, wymyślcie coś takiego, później się czepiajcie angielskiego polaczki cebulaczki.

wytrzeszcz5

2014-09-02, 17:15
najlepsze że dało by to radę bez bólu zaimplementować również w samochodach :)

mejsidz

2014-09-02, 17:16
Pomysł niezły, oby to udało się wdrożyć, to od angielskiego będzie miał pracowników.

szefooo

2014-09-02, 17:17
@up tylko mogło by byc mniejsze od owego samochodu. Już pomijam kolor aut spod remizy (w trakcie imprez).

wytrzeszcz5

2014-09-02, 17:20
@up to wersja DEV wiec duża i brzydka :) zwróć uwagę że system poruszania elektrycznie lusterkami znajduje się w każdym samochodzie i chyba w wielu motorach wiec zamiast nakładki można użyć w już gotowym rozwiązaniu.

voidinfinity

2014-09-02, 17:57
wytrzeszcz5 napisał/a:

najlepsze że dało by to radę bez bólu zaimplementować również w samochodach :)



Jakbyś sobie czujnik na czoło przyj***ł to jasne.

NieWiemZeWiem

2014-09-02, 18:43
k***a na kickstarter tym miliony brać a nie k***a sadistic. Po drugie daj mi kontakt do niego bo musze na uczelnie z ochrony intelektualnej donieść prace - jakiś wywiad z kolesiem który coś opatentował. W sumie sam jestem ciekawy gdzie co i jak zgłosił żeby mieć patent. Mówię serio, odezwij się w prive. Mogę pomóc w prowadzeniu projektu i tak na prawdę w startupie oraz przy kontakcie z inwestorami, bo znam ludzi z różnych funduszy inwestycyjnych. Jestem "współtwórcą" studia filmowego w sensie filmy promocyjne/teledyski, zdjęcia,grafika promocyjna itp. Promo na kickstarter, można zrobić tanio a będzie wyglądało jakby było za milion $.Wszystka da się zrobić. Mówię całkiem poważnie. To ma taki potencjał, że hej. Można walczy o to aby to było standardem w motocyklach.

Widze właśnie, że chłopak wpadł już w środowisko sturupowe. Życzę powodzenia ale serio, uważaj. Nie jeden stracił przez to dużo kasy bądź udziałów. W Polsce inwestorzy niemyślną tak jak na zachodzie. Biorą od razu 30/40/50 % udziałów a potem masz się ich słuchać.... Jak rozmawiałem z inwestorem ze Szwecji to powiedział, że polski inwestor był jego najgorszym wspólnikiem i teraz jak inwestuje w Polskie wynalazki to błaga wynalazców aby nie brali kasy od polskich inwestorów(są wyjątki)

PS. Wiem w sumie ja sam moge sie do Ciebie odezwać

Analkonda

2014-09-02, 18:57
COŚ mądrego musi być przy motocyklach, w tym wypadku można liczyć wyłącznie na lusterka :D

wrobel51

2014-09-02, 19:19
Pomysł mistrz! Sam jeżdżę i wk***ia mnie ten problem. Ale angielski to rzeczywiście "haj lewel" !

fc...........ol

2014-09-02, 19:21
jezyk zabija system , pomysl z lusterkammi ciekawy zobaczymy czy sie przyjmie.

ma...........pa

2014-09-02, 19:27
Wymowa angielska może i na poziomie Tuska ale przynajmniej chłopak się stara i nie kradnie.