18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Inhalacja DDT

Ra...........og • 2010-09-17, 13:15


wiki napisał/a:

Dichlorodifenylotrichloroetan (DDT, Azotox) Stosowany jako środek owadobójczy....
Teoretyczne objawy ostrego zatrucia DDT u ludzi: wzmożona pobudliwość, zaburzenia koordynacji ruchów, bóle głowy, wymioty i drgawki, zgon na skutek porażenia ośrodka oddechowego i obrzęku płuc. Jednoznaczne potwierdzenie DDT jako trucizny, będącej przyczyną zgonu, nie zostało odnotowane. Przeprowadzono nawet badania, w których ochotnicy spożywali 35mg DDT dziennie przez prawie 2 lata. Wyniki okazały się kontrowersyjne, ale ustalono przybliżoną dawkę 10mg/kg powodującą konwulsję. Dawka śmiertelna LD50 przekracza 50mg/kg. Długotrwała ekspozycja na DDT może zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi



winio09

2010-09-17, 19:48
Inhalacja chyba :-P

[ Komentarz dodany przez: Cthulhu: 2010-09-17, 19:58 ]
poprawione

think666

2010-09-17, 20:22
Dwuchlorodwufenylotrójchloroetan jest stosowany jako pestycyd zdaje się.

trauma

2010-09-17, 20:47
Sadistic.pl uczy, bawi i wychowuje. Dzisiejszy temat to pestycydy.

krokodyl

2010-09-17, 21:38
Ten wzór obrócony do góry nogami jak nic kobieta chora na raka cyców.

name01

2010-09-26, 22:55
dzięki za obrazek, bo nie wiedziałem o co chodzi

ozzmosiss

2010-09-26, 22:56
A ch*j mnie to obchodzi

Wa...........is

2010-09-26, 23:13
@Satrahuart rozj***łeś chemie :D

JDRK

2010-09-26, 23:17
mam podobnie jak Satrahuart tylko ja w tym wzorze widzę taką grubą babe z takimi mega guuurymi udami

jasium85

2010-09-27, 01:28
k***a autor mógł dodać parę interesujących kwestii na przykład zacytować źródło wiedzy gimnazjalistów (sciaga.pl), już nie wymagam za dużo chociaż minimum szeroko pojętego na tym portalu sadyzmu...
Cytat:

Michael Crichton w swojej powieści "State of Fear ", pisze: "Od czasu zakazania używania DDT, 2 mln ludzi ginie niepotrzebnie na malarię, głównie dzieci. Zakaz jest przyczyną ponad 50 mln. Bezsensownych zgonów. Wycofanie DDT zabiło więcej ludzi niż Hitler". Wielu cyników dodaje, że póki DDT miało służyć europejskiej i amerykańskiej walce z chorobami przenoszonymi przez insekty, nikt nie myślał o zakazie. Teraz, gdy groźba epidemii została rozwiana, nikt nie bierze pod uwagę umierającej Afryki. Paul Driessen, w książce ?Eco-Imperialism: Green Power, Black Death? podkreśla, że malaria nie tylko zabija 2 mln ludzi w Afryce, ale pozostawia drugie tyle osłabionych, niezdolnych do pracy i wrażliwych na inne infekcje ludzi, co tylko zaciska pętle nędzy w tych krajach.


Davca

2010-09-27, 14:30
ejj! o tym gazie to mówili w Battlefield Bad Company 2, pamiętam jak jeden opowiadał że ciągnik przejeżdżał przez ich wioski i rozpylał gaz, a dzieci w ten gaz wbiegały i sie bawiły w anioły, a potem miały jazde xD

Nolder

2010-09-28, 05:20
@Jasium85
DDT bylo stosowane w zwalczaniu chwastow niszczacych uprawy, a nie jak twierdzisz w celu zabijania insektow, konkretniej komarow, bo one przenosza malarie. DDT nie jest stosowane od ok 30 lat, a mimo to poprzez rosliny nadal jemy jego sladowe ilosci ktore zachowaly sie w ziemi poniewaz okres jego polowicznego rozkladu wynosi rowniez ok 30 lat ( nie chce mi sie szukac w notatkach ile dokladnie ). Prawda jest taka, ze gdyby nie zaprzestano jego stosowania znaczna czesc populacji byla by duzo bardziej podatna na choroby nowotworowe. Bezposrednich zgonow spowodowanych tym pestycydem nie odnotowano, poniewaz jego uzywanie niesie dlugofalowe skutki. Nastepuje jego biokumulacja. Wiec nie sugeruj sie glupotami napisanymi na portalu dla gimnazjalistow, chyba ze sie na tym etapie zatrzymales, jak chcesz nas o czyms uswiadomic to rzetelnie i zgodnie z prawda.
A jesli chodzi o Afryke, mam na nia wyj***ne.

jasium85

2010-09-29, 13:32
@Nolder
Na szkołę masz wyj***ne chyba!
Jeśli insektycydami da się zwalczać chwasty to gratulacje. Lepiej wypie**ol te notatki.

Cytat:

DDT (1,1,1-trichloro-2,2-bis(p-chlorophenyl)ethane) is a pesticide that was once widely used to control insects on agricultural crops and insects that carry diseases like malaria and typhus, but is now used in only a few countries to control malaria.



zródło: http://www.atsdr.cdc.gov/toxprofiles/tp35.pdf (ale to amerykańska agencja a oni są przecież tępi wiec pewnie to Ty masz racje )