18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Indukcyjne topienie metalu

BongMan • 2012-05-10, 21:04
Nie wiem jak działa, ale fajnie wygląda. Zaczyna się od 0:35.

jeziorekpl

2012-05-11, 13:24
I już się k***a znawcy znaleźli , chodzące wikipedie , w dupe mać ...

BIOSmaster

2012-05-11, 13:53
ten efek lepszy :P

jedrzej152

2012-05-11, 15:01
CapitanAmerica napisał/a:

Ciekawsze byłoby gdyby tam palca potrzymał 90 sekund, tak jak ten kawałek żelastwa :roll:




No ja pie**ole k***a mać.... Człowieku o indukcji było chyba w gimanzjum... Jak sobie wsadzisz ten palec w dupe to bedziesz miał większe obrażenia niż po indukcji...

omicronns

2012-05-11, 15:18
@PISTOLERRO

1. "Powieżchnia"...

2. L to nie jest powierzchnia tylko długość przewodnika czynna tj. znajdująca się w strumieniu indukcji magnetycznej

3. Cały wzór jest o kant dupy rozbić bo dotyczy on przewodnika poruszającego się w polu magnetycznym, a w tym wypadku przewodnikiem jest jeden zwój zwarty czyli obrabiany kawałek metalu i nie porusza się on a jedynie jest umieszczony w solenoidzie, w zmiennym polu magnetycznym.

4. No i przede wszystkim wzór jest błędny bo wynikiem nie jest siła elektromotoryczna, a siła Lorentza, a L powinno być w pierwszej potędze.

@markop4321 Mądrze prawi.

AmcieK.

2012-05-11, 16:03
Zwykła grzałka do wody :L no może trochę mocniejsza :D

Mi...........an

2012-05-11, 19:11
omicronns napisał/a:

@PISTOLERRO

1. "Powieżchnia"...

2. L to nie jest powierzchnia tylko długość przewodnika czynna tj. znajdująca się w strumieniu indukcji magnetycznej

3. Cały wzór jest o kant dupy rozbić bo dotyczy on przewodnika poruszającego się w polu magnetycznym, a w tym wypadku przewodnikiem jest jeden zwój zwarty czyli obrabiany kawałek metalu i nie porusza się on a jedynie jest umieszczony w solenoidzie, w zmiennym polu magnetycznym.

4. No i przede wszystkim wzór jest błędny bo wynikiem nie jest siła elektromotoryczna, a siła Lorentza, a L powinno być w pierwszej potędze.

@markop4321 Mądrze prawi.


Jest tak jak mówisz ale wiesz... nie zaglądałem do wiki tylko z głowy pisałem a o piecach to się uczyłem jakieś 10 lat temu i nie sprawdzałem przed napisaniem. Ot taki zew. I ten ortograf. No wstyd mi.
A tak w ogóle to strasznie mnie wk***ia jak ktoś z wiki wstawi definicję i myśli, że jest fajny. Tam każdy może sobie sam zajrzeć jeśli temat go na tyle interesuje.

yeo1725

2012-05-11, 20:37
Jednorodne pole magnetyczne nie indukuje siły elektromotorycznej, a wręcz przeciwnie - tak jak napisał markop 4321, zmienne pole magnetyczne indukuje wirowe pole elektryczne. W tej takiej sprężynce widocznej na filmie płynie zmienny prąd, który wytwarza zmienne pole magnetyczne wewnątrz niej, które to właśnie pole powoduje przepływ prądu wewnątrz tego kawałka metalu. Prąd przepływający przez ten kawałek metalu rozgrzewa go.

@PISTOLERRO
No i właśnie dlatego jebłeś taką bzdurę, że się Faraday w grobie przewraca.
W gimnazjalnym uproszczeniu :wyindukowana siła elektromotoryczna jest równa szybkości zmian strumienia pola magnetycznego.

Mi...........an

2012-05-11, 20:39
Wiem. A Tesla wali głową w mur. Ale mój nieudany post mający niewiele wspólnego z prawdą pokazuje, że bardzo łatwo jest przez internet pie**olić głupoty do tępego ludu. 15 piw za bzdury wypowiedziane pseudofachowym językiem. Potwornie niski poziom inteligencji ludzi można kreować samemu, wystarczy rzucić gównem i wielu od razu zaczyna wierzyć. To chyba jakaś nowa choroba cywilizacyjna.

yeo1725

2012-05-11, 20:56
Tu się muszę z tobą zgodzić. Ciemne ludy dostają galopującego pie**olca, gdy zobaczą jakieś wzory.
Gdyby ktoś, kto miał szczęście żyć, gdy nie było tej wylęgarni idiotów zwanych gimnazjami zobaczył, jaki jest teraz materiał np. z fizyki strzeliłby sobie w łeb.

A już całkiem załamuje widok obrazków na kwejku, gdzie te gimnazjalne imbecyle wklejają idiotycznie proste zadania z matematyki/fizyki komentując "Are you fuckin kidding me i przechylonym łbem" i inne "Oh God why".

Mi...........an

2012-05-11, 22:47
Mnie na szczęście gimbaza nie objęła swoją mocą. Ale fakt faktem, że poziom nauczania w Polsce nikczemnie schyla się w stronę upadku. Smutne to, bo niedługo nie będziemy mogli się pochwalić na arenie międzynarodowej wybitnymi umysłami. Sam obserwuję, że w rodzinie dalszej lub bliższej całkiem mądre dzieciaki zaczynają głupieć w wieku ok 11-12 lat. Myślałem, iż jest to efekt dorastania, pierwszego bunt ale nie. To szkoła i bezsensowne plany nauczania otępiają nam dzieci. Tak ograniczony schemat sprawia, że bardziej uzdolnione jednostki idąc za pędem reszty cały czas pozostają poniżej granicy swoich możliwości. Niestety ale uzdolnienie nie zrobi z nich klasy inteligenckiej. Do tego trzeba jeszcze pracy nad sobą A i rodzice coraz częściej nie zwracają na to uwagi. Temat rzeka. I nie wiele wspólnego ma z piecem indukcyjnym więc zakończę na tym dywagacje z mojej strony.

Ale wstyd z tym pierwszym postem, niech ktoś to usunie proszę... ;-)