18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

II Wojna Światowa w obiektywie cz.4

DarkBolo • 2014-02-07, 16:00
Witajcie! Zapraszam na kolejną dawkę historii.

Paradoks, amerykańscy żołnierze prowadzą rannego sanitariusza, Ardeny grudzień 1944



Martwy Niemiec w Berlinie, 1945



Zestrzelony amerykański bombowiec, prawdopodobnie B-17



Inspekcja obozu zagłady w Dachau



Widok na plażę Omaha z amerykańskiego transportera wodnego



Gdy brakuje sprzętu trzeba improwizować. Radzieccy żołnierze strzelają z karabinów Mosin Nagant do niemieckich samolotów



Niemiecki żołnierz na Wawelu



Bombardowanie Berlina, 1945



Jak zwykle zachęcam do komentowania.

Linki do poprzednich tematów:

Część 1, Część 2, Część 3

pm...........mn

2014-02-07, 16:32
piwko leci,
ładne tematy :D

ofens14

2014-02-07, 16:43
na 6 zdjęciu przedstawione jest szkolenia w prowadzeniu ognia do samolotów przez strzelców wyborowych ( na wszystkich mosinach masz zamontowana celownik optyczny )

mc418a

2014-02-08, 16:12
fota z martwym niemcem na tle bramy - unikat. Zwykle na tle bramy widać krasnoarmiejców.

johnnybgoode

2014-02-08, 16:23
zawsze mnie zastanawia czy ktoś dostał przez przypadek pociskiem; każdy wystrzelony pocisk musi przecież spaść.

bloodwar

2014-02-08, 19:55
@johnnybgoode - nie wiem czy jesteś świadomy tego, jak idealnie prosto pionowo należałoby wymierzyć karabin, żeby wystrzelona z niego kula przeleciała te 800-1000 metrów w górę, obróciła się i trafiła dokładnie w to samo miejsce z którego została wystrzelona (lub choćby w jego okolice pi razy oko 20-30 cm), zaś w przypadku choćby minimalnego odychylenia lufy od pionu kula poleci po paraboli której punkt końcowy leżeć będzie co najmniej kilkanaście metrów dalej (dodatkowo zakrzywionej przez wiatr). Poza tym kula spadająca w doł siłą grawitacji to nie to samo co kula której nadano pędu przy wybuchu amunicji, w Mythbusters pokazano dobitnie, że taka kula nie stanowi praktycznie żadnego zagrożenia dla człowieka (podobnie jak w innej miejskiej legendzie - o spadającej z Empire State Building monecie która przebija czaszkę).

Edit: Łap filma http://www.youtube.com/watch?v=TDB838Vi6hw