18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

II Wojna Światowa i następstwa

Hauer88 • 2012-08-24, 16:52
Dr. William Luther Pierce o II Wojnie Światowej:


glistownik

2012-08-25, 15:51
ch*ja prawda. Mielibyśmy identycznie to samo co teraz. Hitler chciał socjalizmu, chciał zapewnić "bezpieczeństwo" obywatela przez kontrolę co teraz się dzieje w Polsce jaki i innych krajach ZSRE. II wś to bitwy i wydarzenia które mają odzwierciedlenie w tym co jest teraz. I w historii się nie gdyba, jest to ciąg przyczynowo-skutkowy.

_________________________________________________
ch*ja prawda dotyczyła wypowiedzi galina

Holineks

2012-08-25, 15:53
wydaje się dość ciekawe ale rozumiem trzy po trzy bo mój angielski nie jest zbyt dobry :(

Darksaider

2012-08-25, 16:13
Co za gówno przekłamane. Jakbyśmy poszli z hipsterem tzn Hitlerem w osi na Moskwę, to by nam etnicznie strukturę społeczeństwa wyklarował a my w najgorszym wypadku stalibyśmy się obywatelami II-iej kategorii, co biorąc pod uwagę co mógł osiągnąć byłoby zadowalające. Teraz mielibyśmy najbardziej rozwiniętą gospodarkę świata i wszystkimi byśmy rządzili, każdy Polak miałby w domu służącego z Rosji.

Ra...........or

2012-08-25, 16:55
Co za farmazony ten głupi ku*as z doktoratem pie**oli? Że niby szkopiska chciały odzyskać SWOJE terytoria?
Nawet nie będę wymieniał wszystkich głupot z tego filmu, bo na sadolu to raczej wszyscy uświadomieni historycznie więc szkoda czasu, lepiej go zwyzwać od głupich ch*jów na jutubie.

fhMichaelo

2012-08-25, 17:08
Raynor, z tego co się zorientowałem to właśnie Hitler NIE CHCIAŁ odzyskać swoich terytoriów, a rzeczywiście chodziło o żydów.

Galin

2012-08-25, 18:13
@marcinsud
@glistownik

Odsyłam do wypowiedzi Hitlera o Polakach. Ponadto nikt w Polsce nie mówił by po niemiecku. Hitler chciał tylko korytarza do prus wschodnich(które nigdy nie były nasze) i Gdańska(który od zawsze był bardziej gdański niż polski czy niemiecki). Ponadto na pewno ugralibyśmy jakiś dostęp do Bałtyku i być może nawet Morza Czarnego będąc w SOJUSZU z Niemcami. Nikt tu nie mówi o protektoracie, bo tego nikt na początku nie chciał. Hitler zawsze chciał prowadzić wojnę z komunizmem. Tylko że z nami operacja Barbarossa by się powiodła. I zniszczony został by bastion Syjonu. A co mamy teraz? Szczecin, Wrocław? W zamian za utratę Lwowa i Wileńszczyzny? Całych kresów wschodnich? Zróbcie sobie bilans zysków i strat. Dodam tylko że były kiedyś badania o których słyszałem. Przeprowadzał je ten sam człowiek od prognozy:"Co by było gdyby Stołypin nie został zamordowany". Wyszło mu że w latach 60 gospodarka Rosyjska równoważyła by gospodarkę reszty świata, gdyby jego reformy nie zostały zahamowane. Idąc do konkluzji, obliczył też że gdyby II wojna wybuchła w 1959 pogonilibyśmy szwabów do samego Berlina. Kto wie co by było gdybyśmy byli bogatsi o nowe terytoria zdobyte na ZSRR i kolonie w postaci Madagaskaru. Pozdrawiam cieplutko i zawsze gotów jestem do merytorycznej dyskusji.

kw...........ek

2012-08-25, 18:29
on to nawet obok doktora nie stał

miedziak

2012-08-25, 18:54
co za żałosne pie**olenie... Współczuję tym co się z tym doktorkiem zgadzają, co jest pozytywnego w eksterminacji całego narodu? Swoją drogą Stalin też rozpie**alał żydów którzy się swojej wiary nie wyparli.

glistownik

2012-08-25, 19:01
Już mówiłem nie można gdybać. Po drugie Hitler już bardziej bał się Polaków niż chciał sojuszu. Myślisz trochę w złym kierunku i do tego chyba chcesz kogoś uczyć historii. Prawda jest taka, że nie mogło być inaczej niż było. To tak jakby mówić że syrenka sport czy polonez analog miały szansę sprawić by polska motoryzacja odżyła i stała się konkurencyjna na świecie. Nie mogło tak się stać. Rzeczywistość na to nie pozwoliła. Naucz się nie gdybać nawet jeśli jesteś ode mnie starszy i mądrzejszy.

A co do kresów wschodnich, jest to ogromna strata nikt nie mówił że to co "dostaliśmy" w jakikolwiek sposób równoważy się z tym co straciliśmy. Każdy to wie i nie trzeba prowadzić na ten temat wywodu.

osobliwy nick

2012-08-25, 19:42
Czyżby autor był drugim wcieleniem Hitlera? Materiał poniżej wszelkiego poziomu, a wszelka polemika z nim uwłacza godności nie tylko mojej, ale i nas wszystkich.

rysiupijak

2012-08-25, 19:51
Jak dobrze wiem to Józek Stalin tak samo był antysemitą jak i Hitler tylko się z tym nie afiszował;p

Belzedup666

2012-08-26, 14:21
Nie należy zapominać że to żydzi zarabiają na wojnach więc wszędzie swoje macki pchają.
Polska też miała być ich krajem. Teraz zaczynają do tego doprowadzać że Polak myśli tyko o tym aby wyjechać za zarobkiem a resztę tłamsi TVN.

Galin

2012-08-26, 15:54
glistownik napisał/a:

Już mówiłem nie można gdybać.



Gdybać można a nawet trzeba, by wyciągać wnioski które pozwolą nie popełniać takich błędów w przyszłości.

glistownik napisał/a:

Po drugie Hitler już bardziej bał się Polaków niż chciał sojuszu.



Jakby się bał to do wojny by nie doszło :P

glistownik napisał/a:

i do tego chyba chcesz kogoś uczyć historii.



Uwierz że wolałbym tego nie robić.

glistownik napisał/a:


Prawda jest taka, że nie mogło być inaczej niż było.
To tak jakby mówić że syrenka sport czy polonez analog miały szansę sprawić by polska motoryzacja odżyła i stała się konkurencyjna na świecie. Nie mogło tak się stać. Rzeczywistość na to nie pozwoliła.



Nie mam pojęcie na jakiej podstawie wnosisz. Przy konkretnych założeniach można sensownie rozważać inny, alternatywny bieg wydarzeń.

glistownik napisał/a:


Naucz się nie gdybać nawet jeśli jesteś ode mnie starszy i mądrzejszy.





Aż tak stary to nie jestem :-D