18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Igraszki z kataną

Kudłaty Ogur • 2012-10-06, 13:29
Zniesmaczony wstawką, gdzie Hamburgerykańce porównywały możliwości katany z możliwościami langschwerta, wrzucam krótki filmik, mający na celu pokazanie poprawnego cięcia kataną. Taka mała informacja dla osób niezorientowanych w sztukach walki bronią białą: mata tatami omote, którą tnie ten pan, ma mniej więcej konsystencję ludzkiego ciała.


inferno82

2012-10-06, 13:32
z kością czy bez?

Kudłaty Ogur

2012-10-06, 13:34
up: Niekiedy wkłada się do środka pręt bambusowy, mający imitować kość. W tym konkretnym przypadku raczej go w środku nie ma. Szkoda, bo mój szacun do gościa byłby jeszcze większy ;) Sam potrafię podołać jedynie dwóm takim matom, bez bambusa w środku, ale podejrzewam, że facet trenuję dłużej, a i katanę ma lepszej jakości.

Ty...........ta

2012-10-06, 13:46
@up
Jeśli się nie mylę to polskie prawo zabrania posiadania naostrzonych mieczy i innych tego typu rzeczy ;)
Szykuj się na wizytę.

Kudłaty Ogur

2012-10-06, 13:49
up@
Idąc tym tropem, wszystkie sekcje trenujące walkę bronią białą w Polsce, mają dokumentnie przechędożone. Numer tego paragrafu proszę :P

Rodzyn

2012-10-06, 14:16
Taki to mógłby w rzeźni pracować :swinia:

vatherland

2012-10-06, 16:34
Poprawne cięcie kataną aka Sztuka ataku - uwielbiam to słyszeć, w ferworze walki zapewne nie robisz fikuśnych cięć tylko napie**alasz jak popadnie bo zanim machniesz to Ciebie rozplastrują. Tak było kiedyś a ty wielce zniesmaczony pokazujesz ceremonialne uderzenia, gdy tamci hamerykanie uderzali tak jak w zwykłej bitwie przystało w końcu o tym był program co lepsze w bitwie a nie w Tańcu z katanami, więc domorosły mistrzu ostrza, następnym razem oglądaj uważniej program lub w końcu naucz się angielskiego - to nie boli.

Kudłaty Ogur

2012-10-06, 16:44
Realna bitwa nie wyklucza poprawnych pozycji przy cięciu. Te wszystkie traktaty szermiercze, zarówno europejskie, jak i japońskie, nie powstały bynajmniej po to, by później się jeden z drugim napieprzali mieczami jak cepami. Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o fechtunku przyzna mi w tym momencie rację. Cięcia wrzuconym przeze mnie filmiku nie nazywałbym też fikuśnym, ot, podstawowe kesa kiri, a następnie kiri age. Jedynie nieco wydłużone, przez wzgląd na wielkość ciętego celu. Notabene, osoba cięcia wykonująca, zachowuje bardzo ładne dome.

bezimienny90

2012-10-06, 17:01
A ja słyszałem że można mieć broń białą przy sobie i nie jest to zabronione, chyba że ma się ją wyciągniętą i gotową do użycia

Browar bo broń biała od zawsze mnie jara.

Ork.Fajny

2012-10-06, 20:41
Kudłaty Ogur napisał/a:

Zniesmaczony wstawką, gdzie Hamburgerykańce porównywały możliwości katany z możliwościami langschwerta[...]


A my się czujemy zniesmaczeni że jest tu ktoś kto lubi broń należąca do "wojownika" który głównie słynie z tego w jaki fikuśny sposób się zabija i z tego że chodzi ubrany w szlafrok...

spiepszaj_dzbanie

2012-10-06, 22:57
RaScad napisał/a:

zawsze mam przy sobie swoje tanto.
http://www.sulit.com.ph/index.php/view+classifieds/id/4842603/MTech+Sentry+Tanto+Point+Trench+Knife+(Class+A)


To możesz mieć problem, bo w razie kontroli mogą co najwyżej pooglądać moje Stiletto, ale za Twój wynalazek Cię zamkną.
Ten nóż to nie jest Tanto i z uwagi na rękojeść (jest to kastet) Ustawa o broni i amunicji zabrania posiadania czegoś takiego

@Kudłaty Ogur
Również zniesmaczony owym porównaniem chciałbym dodać że nie ma ono najmniejszego sensu, ponieważ Wojownicy władający tymi dwiema różnymi brońmi nigdy nie mogli się spotkać. Style walki w Europie i Japonii były zupełnie inne (co już na pewno wiesz, ale napiszę dla reszty debili).

Suka_Blyat

2012-10-07, 12:03
I tak w porównaniu z szablą husarską katana to kijaszek...

Chleb razowy

2012-10-07, 12:17
Ustawa o broni i amunicji w art. 4 stanowi:
Cytat:

1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i
sygnałową;
2) broń pneumatyczną;
3) miotacze gazu obezwładniającego;
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
– ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
– kastetów i nunczaków,
– pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału
lub zawierających wkładki z takiego materiału,
– pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego
materiału, imitujących kij bejsbolowy,
b) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii
elektrycznej


Zatem o żadnych nożach, ani mieczach nie ma nawet mowy w ustawie - można je posiadać, chyba, że są zaliczane do grupy "ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni" albo są połączone z innymi zabronionymi narzędziami (np. kastet).

Zarentha

2012-10-07, 12:38
@up a można takowe legalne przedmioty wnosić do budynków publicznych? :D