18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ich ojcowie, nasze matki

metalhead1 • 2013-06-27, 18:54
Mocna grafika w mocny sposób podsumowująca sprawę emisji tego filmu. Przypomina nam dla czego nie możemy przejść obok tego zakłamania obojętnie.



Jak ktoś nie wie to dodam, że to zdjęcie po prawej zostało zrobione w 39'. Młoda polka płacze nad ciałem siostry zabitej przez nalot JU 87, podczas gdy były na wykopkach.

Ch3st3r1984

2013-06-27, 21:49
k***aaaaaaaaaaaa aż się zapowietrzyłem...

ArasxDD

2013-06-27, 22:02
Zbrzydł mi ten temat jak harlem srejk i gangam style

opson

2013-06-27, 22:06
Dobra najwyżej mnie zamkną , bo przeca anysemityzm jest zakazany.

Ludzie w tym wszystkim wcale nie ma jakeijś wielkiej ściemy. Żydostwo w PL utrzymuje , że my Polacy w czsie wojny tak ich kochaliśmy i oni tacy super byli, a niemcy to zło.
Geneze samego holokastu trzeba znać , aby się wypowiadać. To co robili partyzanci czy obywatele w PL to też możnabyło by wiedzieć , jakby nam dali to poznać.
Jestem historykiem z zamilowania i znam mase rodzinnych przekazów.
Musicie sobie uświadomić to , że jak w tym serialu jacyś AKowcy otwierają wagon i olewają żydów to nie jest jakaś wielka nieprawda. Boli w tym to , że nie wspomina się kto te wagony zapełnił.
Nie jestesmy sobie wyobrazić jaka bieda panowała w europie po 1wszej wojnie . Psedo kryzysy wywoływane przez szczególnie amerykańskich żydów, finansejry w stylu rokefelerów itp uderzały w ludzi tutaj gorzej niż za oceanem. W tamtych czasach nie pracowało się u niemca , austryjaka , polaka , czecha itp . j***ło się u niemieckiego żyda , austryjackiego żyda , polskiego żyda itp. Nie było telefonów , jako takiej elektryczności, hipotek , kredytów, tankowania samochodu. Całą wypłatę się przeżeralo, a najgorsze było to , że j***ło się po 10-12h cały miech i nie szło tej rodziny wyzywić. Wypłata 1wszego a 20tego nie mieli już nawet złocisza. Jak ojciec zdechł w robocie to umierała z głodu cała rodzina.
Stąd się wzioł antysemityzm w europie , bo wszystko było ickowe i oni dzielili kasą . Problem był taki , że nie dzielili, zatrzymywali dla siebie. jak im pracownicy zdychali to , było na ich miejsce 10 innych.
Jakbyście przez 15 lat żyli na granicy śmierci przez żyda to byście mu ratowali życie chroniąc przed hitlerowcami? No pewnie , że k***a nie . Sami mając okazję byście się mścili na psach za te lata upodlenia i tak też było. Skala naszej zemsty byłą nieporównywalna do niemieckiej i to pwoinno bolceć w tym serialu , że nie wspomina się o holokauscie , a wspomina się o polskich incydentach.
Żydki rządzące u nas oburzają się bardzo teraz i wciskają nam kit jacy to ich przodkowie byli poszkodowani i fajni wtedy (nie wspominając oczywiście , że to ich przodkowie).
To takie same kur.. jak i wtedy tylko mają mniejsze pole do popisu. Ale jak widać po nowych ustawach dążą do tego , aby powoli wrócić do niewolnictwa z tamtych lat.
Teraz nie można byc antysemitą trzeba kochać żydków , bo oni byli poszkodowani 80 lat temu. Ale jak oni dla kawałka ziemi , którą niby odzyskują wypie**alają 5 osobową polską rodzinę na bruk to tv milczy. Jak coś się zbuduje na terenie żydka i nie da się mu w ch*j kasy to media pie**olą o tym 3 meichy , ajk państwo wydymało 2 emerytów.

hogg

2013-06-27, 22:16
koolowsky napisał/a:

Niech ktoś zrobi ładnie to po angielsku, cos w stylu "German Fathers, Polish Mothers" zaspamuje sie neta



Ile masz lat?

tabun89

2013-06-27, 22:19
Gowniarz pisze że mu temat zbrzydł, jak niemcy plują nam Polakom w twarz, gdzie nasi dziadowie oddawali życie z takiego żałosnego gimbusa jak on, "...brak mi słów, takie podejście..."

sknerus_mckwacz

2013-06-27, 22:24
Rozumiem tą całą nagonkę na ten film. Też jestem zniesmaczony ale Polacy nie mają szans wywołać skandalu bo to nie jest film dokumentalny tylko fikcja filmowa(gat. dramat wojenny).

Loaloa

2013-06-27, 22:24
Że wam się, k***a, nie znudzi. Ileż można takie pierdoły wstawiać i podniecać się jakimś niemieckim serialem? JA rozumiem, że narodek polski sporo ma za uszami, ale przez namiętne zaprzeczanie faktom nie wskrzesicie tych żydów, których popaliliście w stodołach.

hogg

2013-06-27, 22:33
opson napisał/a:


Stąd się wzioł antysemityzm w europie , bo wszystko było ickowe i oni dzielili kasą . Problem był taki , że nie dzielili, zatrzymywali dla siebie. jak im pracownicy zdychali to , było na ich miejsce 10 innych.



Coś to twoje zamiłowanie do historii jest niedokładne. Antysemityzm pojawił się w Europie setki lat wcześniej i był ciągle utrwalany. A główną przyczyną wrogości wobec żydów była religia a nie ich biznes. Żyd jako niechrześcijanin był pozbawiony praw do wszystkiego, jedyne czym się mógł zajmować to handel, lichwa itp. jako "historyk" powinieneś to wiedzieć.

Żyd jako niechrześcijanin był wrogiem w ówczesnej Europie i był przez to izolowany, przecież wiadomo, że jak klecha pie**olnął z ambony kto jest zły a kto dobry to było święte. A źli żydzi przybili do krzyża dobrego żyda, który miał być światłem nowej wiary i wyznacznikiem wszystkiego. Dziś religia ma znaczenie niemalże zerowe, ale setki lat temu zacofanie Europy było mniej więcej na poziomie dzisiejszego islamu.

Przecież kretyni wysyłali przez setki lat krucjaty aby lać wszystko co wrogie, czyli niechrześcijańskie. Ciapatych musieli lać w Jerozolimie, a żydów mieli nie miejscu.

Tak się rodził antysemityzm.

Robi9n

2013-06-27, 22:36
@up Niezła prowokacja. Ale i tak za słaba.

opson

2013-06-27, 22:49
hogg napisał/a:



Coś to twoje zamiłowanie do historii jest niedokładne. Antysemityzm pojawił się w Europie setki lat wcześniej i był ciągle utrwalany. A główną przyczyną wrogości wobec żydów była religia a nie ich biznes. Żyd jako niechrześcijanin był pozbawiony praw do wszystkiego, jedyne czym się mógł zajmować to handel, lichwa itp. jako "historyk" powinieneś to wiedzieć.

Żyd jako niechrześcijanin był wrogiem w ówczesnej Europie i był przez to izolowany, przecież wiadomo, że jak klecha pie**olnął z ambony kto jest zły a kto dobry to było święte. A źli żydzi przybili do krzyża dobrego żyda, który miał być światłem nowej wiary i wyznacznikiem wszystkiego. Dziś religia ma znaczenie niemalże zerowe, ale setki lat temu zacofanie Europy było mniej więcej na poziomie dzisiejszego islamu.

Przecież kretyni wysyłali przez setki lat krucjaty aby lać wszystko co wrogie, czyli niechrześcijańskie. Ciapatych musieli lać w Jerozolimie, a żydów mieli nie miejscu.

Tak się rodził antysemityzm.



Tak antysemityzm był pielęgnowany długo ,ale..
Ale były ważniejsze sprawy, ponadto niby nie chrześcijanin , ale jednak wiara opierała się na tym samamym. Skoro żyd mógłbyc tylko śmieciem to skąd ich olbrzymie majątki porownywalne i często większe niż te watykańskie. Hitler chciał pożyczać kasę od żydów , a nie od papieża .
Jakby było jak mówisz to do 20 wieku żydków by już nie było , a w samej Polsce było ich przed 2 wojną 5 MLN. Więc coś nie dokońca twoja teoria się sprawdza.

markross

2013-06-27, 23:29
Loaloa napisał/a:

Że wam się, k***a, nie znudzi. Ileż można takie pierdoły wstawiać i podniecać się jakimś niemieckim serialem? JA rozumiem, że narodek polski sporo ma za uszami, ale przez namiętne zaprzeczanie faktom nie wskrzesicie tych żydów, których popaliliście w stodołach.

Zauważ człowieku że nie wszyscy mieli naj***ne w głowach i palili żydów jak twoja rodzina (wnioskuje z twojej wypowiedzi). Mój dziadek uratował żydówkę ukrywając ją w oborze a niemcom dawał bimber żeby go nie wiskali, wielu ludzi tak robiło ale nagłaśnia się tylko złe przykłady. Nie musisz być patriotą ale nie pie**ol głupot i wracaj na zmywak

hogg

2013-06-28, 00:28
opson napisał/a:



Tak antysemityzm był pielęgnowany długo ,ale..
Ale były ważniejsze sprawy, ponadto niby nie chrześcijanin , ale jednak wiara opierała się na tym samamym. Skoro żyd mógłbyc tylko śmieciem to skąd ich olbrzymie majątki porownywalne i często większe niż te watykańskie. Hitler chciał pożyczać kasę od żydów , a nie od papieża .
Jakby było jak mówisz to do 20 wieku żydków by już nie było , a w samej Polsce było ich przed 2 wojną 5 MLN. Więc coś nie dokońca twoja teoria się sprawdza.



To nie jest moja teoria, że żydów się nie lubi w Europie od setek lat. To fakt historyczny. A nie wiem skąd ich majątki, po za tym jak sam napisałeś, że żydów w Polsce przed wojną było 5 milionów, to chcesz mi powiedzieć, że 5 milionów było bogaczami? No nie rób jaj.

Są żydzi bogaci i są biedni. Widziałem ich z bliska w NY. Tworzą całe dzielnice syfu, slamsu, dilerów dragów w mających w dupie swoje korzenie i religię. Widziałem żydów religijnych i zwyczajnie przeciętnych, klasa średnia, w ch*j ich jest. Oczywiście, że są i bogaci żydzi, no cóż, szczerze mówiąc też mógłbym by w ch*j bogaty i miałbym centralnie w dupie to, że komuś się to nie podoba,

Tak czy srak, bogactwo żydów jest jednostkowe, Izrael to nie jest kraj milionerów, a w USA zdecydowanie większość żydów na status majątkowy jakby w Polsce na poziomie - skoda fabia i mieszkanie 2 pokojowe. Luksus jak ch*j ;)

Oczywiście znacznie wyższy niż np. Portoryki, czy przykro powiedzieć - Polacy z Green Point.

Trąbkarz

2013-06-28, 00:44
Drodzy sadole, czytam posty i komentarze o serialu i boli mnie niesamowicie że w ogóle coś takiego ma miejsce przez cholerną poprawność polityczną. Z jakiej paki w ogóle którykolwiek Polak ma się tłumaczyć odnośnie wojny wywołanej przez niemców. Za dużo pieprzenia nadaremno, za dużo tłumaczenia że nie jest się wielbłądem.

opson

2013-06-28, 06:16
hogg napisał/a:



To nie jest moja teoria, że żydów się nie lubi w Europie od setek lat. To fakt historyczny. A nie wiem skąd ich majątki, po za tym jak sam napisałeś, że żydów w Polsce przed wojną było 5 milionów, to chcesz mi powiedzieć, że 5 milionów było bogaczami? No nie rób jaj.

Są żydzi bogaci i są biedni. Widziałem ich z bliska w NY. Tworzą całe dzielnice syfu, slamsu, dilerów dragów w mających w dupie swoje korzenie i religię. Widziałem żydów religijnych i zwyczajnie przeciętnych, klasa średnia, w ch*j ich jest. Oczywiście, że są i bogaci żydzi, no cóż, szczerze mówiąc też mógłbym by w ch*j bogaty i miałbym centralnie w dupie to, że komuś się to nie podoba,

Tak czy srak, bogactwo żydów jest jednostkowe, Izrael to nie jest kraj milionerów, a w USA zdecydowanie większość żydów na status majątkowy jakby w Polsce na poziomie - skoda fabia i mieszkanie 2 pokojowe. Luksus jak ch*j ;)

Oczywiście znacznie wyższy niż np. Portoryki, czy przykro powiedzieć - Polacy z Green Point.





Tu nie chodzi o to , że żydów się nie lubi od setek lat. To jest fakt, bo przecież oni jak cyganie państwa nie mieli. Chodzi o tą różnicę która jest pomiędzy samym nie lubieniem , a tępieniem jak wcześniej napisałeś. Tępił to ich Adolf, a wcześniej mieli sie całkiem fajnie. Kościół ich tak samo nie lubił jak każdy inny odłam religijny, ale to dalekie wciąż było od linczów z czasów WWII. Zresztą jest kilka , a naweet całkiem sporo starych karykaturalnych choćby dzieł jak proboszcz z rabinem depczą chłopa itp Wcale ich tak KK nie tępił, a wręcz powiem , że całkiem fajnie sobie żyli w XIX i na początku XX wieku.
Co do dzisiejszych czasów to oczywistym jest , że nie wszyscy są bogaci , bo nawet nie każdy saudyjczyk opływa w luksusach, ale na początku XX wieku zdecydowana większość tworzyła mocną klasę średnią i jednak te miliardy w złocie i innych bogactwach skąś im niemcy zabrali. Przeciętny żyd i tak był bardziej majetny niż przeciętny polak , a nawet niemiec czy austryjak.

sandal007

2013-06-28, 14:44
Z poczatku zaznaczam, ze film ogladalem ( w odroznieniu od wielu osob komentujacych tutaj ). I potwierdzam, ze ci ( pozal sie panie boze ) filmowcy skupili sie na naszych zlych stronach ( antysemityzm itp).
Ale przestancie k***a pieprzyc jakysmy byli niepokalanie swieci.

Moja dziewczyna slyszala od dziadka , ktory ukrywal zydow podczas wojny. Byli polacy ktorzy ryzykowali zycie swoej i rodziny i pomagali zydom, byli i tacy , ktorzy sie bali i nie pomagali. Ale byli rowniez tacy, ktorzy WYDAWALI ZYDOW NIEMCOM. Z tej samem wioski co dziadek mojej mlodej koles wydal zydow niemcom, i zgarnal ich posiadlosc dzieki temu. Krazyly plotki, ze mieli oni zakopane dolary w ogrodku ale nowy wlasciciel niby przekopal ogrodek i nic nie znalazl ( oczywiscie musialby oddac niemcom ) a w niedlugim czasie kupil sobie ni z tego ni z owego 2 mieszkania w Krakowie.

AK byla najwieksza armia tego typu w europie , wiec mimo woli rozni ludzie sie tam trafiali.A skupienie sie tylko na tych ktorzy byli antysemitami, dalo autorom tego "filmu" rozglos. Tepi ludzie na zachodzie pewnie pomysla, ze wszyscy jestesmy jak ci przedstawieni w filmie. Ale normalni ludzie wiedza jaka byla prawda, i nic tego nie zmieni.

Nawet niektorzy historycy niemieccy krytycznie wypowiedzieli sie na temat tego filmu, i tego , jak zostali przedstawieni w nim zolnieze AK.