18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

I Rocznica odzyskania Niepodleglości (1919r)

kufel01 • 2012-11-10, 20:23
Witam z okazji zbliżającego się święta wrzucam nagranie z obchodów I rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Cytadela, Warszawa 1919r



Tak się powinno obchodzić święto Niepodległości!

"Cześć i Chwała Bohaterom!



:jezdziec: :jezdziec: :jezdziec: :jezdziec:

pesanserinusminor

2012-11-10, 20:27
a jutro niemieckie pedały przyjadą bić Polaków, gdyby dzisiaj żył Piłsudski to Polskie fabryki nie nadążyłyby z produkcją szubienic do wieszania zdrajców

wiesiors4

2012-11-10, 20:42
pesanserinusminor napisał/a:

a jutro niemieckie pedały przyjadą bić Polaków, gdyby dzisiaj żył Piłsudski to Polskie fabryki nie nadążyłyby z produkcją szubienic do wieszania zdrajców


Ale nie to jest najsmutniejsze. Teraz Polska jest podzielona, a patriota= katol, oszołom i faszysta (niektórzy nie widzą nawet w tym sprzeczności). Naprawdę nie wiem co się stało z tą Polską...

tds1974

2012-11-10, 21:05
wiesiors4 napisał/a:


Ale nie to jest najsmutniejsze. Teraz Polska jest podzielona, a patriota= katol, oszołom i faszysta (niektórzy nie widzą nawet w tym sprzeczności). Naprawdę nie wiem co się stało z tą Polską...



Jestem ateistą i też czuję się patriotą. Cenię innych polskich patriotów, katolików i czuję szacunek do politycznego przeciwnika. Natomiast oszołomów, faszystów i katofaszystów rzeczywiście nie trawię.

abx23

2012-11-10, 21:06
http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110304&typ=dz&id=dz04.txt



Gdy ruszył na wojenkę,
Miał siedemnaście lat,
A serce gorejące,
A lica miał jak kwiat.
Chłopięcą jeszcze duszę
I wątłe ramię miał,
Gdy w krwawej zawierusze
Szedł szukać mąk i chwał.
Lecz śmiał się śmierci w oczy,
A z trudów wszystkich kpił,
Parł naprzód, jak huragan,
I bił i bił i bił.
A chłopcy z nim na boje
Szli z pieśnią, jak na bal,
Bo z dzielnym Komendantem
I na śmierć — iść nie żal.
Nie trwożył się moskiewskich
Bagnetów, lanc, ni dział,
Docierał zawsze z wiarą
Tam, dokąd dotrzeć chciał.
Gdy szedł zaś w bój ostatni,
Miał lat dwadzieścia dwa —
A sławę bohatera,
A moc i dumę lwa.
Świsnęła mała kula
I grób wyryła mu,
Bohaterowi łoże, —
Posłanie wieczne lwu.
Rycerski pędził żywot,
Rycerski znalazł zgon;
Armaty mu dzwoniły,
A nie żałobny dzwon.
Chorągwie się skłoniły
Nad grobem, na czci znak,
A stara brać żołnierska,
Jak dzieci, łkała tak.
Sam nawet Wódz Naczelny
Łzy w dobrych oczach miał,
Ukochanemu chłopcu
Na trumnę order dał.
A wiecie wy żołnierze,
Kto miał tak piękny zgon,
Kto tak Ojczyźnie służył —
Czy wiecie, kto był On?
Otwórzcie złotą księgę,
Gdzie bohaterów spis,
Na czele w niej widnieje:
Pułkownik Kula-Lis.

maderfakermen

2012-11-10, 21:11
widzę w ostatnich dniach przyszła moda na propagowanie zadymiarskiej imprezy w stolicy. bo świętem niepodległości od minionego roku nazwać tego burdelu nie można. patrioci k***a od siedmiu boleści się znaleźli.

Prometheus_Coprophagus

2012-11-10, 21:14
Cytat:

a jutro niemieckie pedały przyjadą bić Polaków



Jutro przyjadą węgierskie ćwierćmózgi. Z Jobbiku. Żeby nie było, żem gołosłowny - link.

kufel01

2012-11-10, 21:18
Marsz jest i bedzie tylko jeden, a to że przyjeżdżają jakieś wynalazki z różnych planet żeby sie przejśc ulicami Warszawy to nie wina Święta tylko władz że pozwolą sobie na takie parady cwe*i. Jak tak dalej pójdzie to k***a jeszcze lesbijki i pokemony beda maszerować sobie tego dnia żeby promować swoją chorobe!

pesanserinusminor

2012-11-10, 21:44
Prometeus Coprophagus napisał/a:

Jutro przyjadą węgierskie ćwierćmózgi. Z Jobbiku. Żeby nie było, żem gołosłowny - link.



wracaj na stocznie klepać młotkiem i rozczulać się nad swoim życiem białostockiego pedała bez wykształcenia

Prometheus_Coprophagus

2012-11-10, 22:01
pesanserinusminor, nie umiesz w żaden sposób ustosunkować się do wypowiedzi, toteż próbujesz mnie obrazić? Gratuluję, oby tak dalej.

go...........et

2012-11-10, 22:07
Prometeus Coprophagus napisał/a:

pesanserinusminor, nie umiesz w żaden sposób ustosunkować się do wypowiedzi, toteż próbujesz mnie obrazić? Gratuluję, oby tak dalej.



Niestety, nasz patriotyczny kolega ma pewne kompleksy. Nie jest w stanie nawiązań zwykłej wymiany argumentów (lub kontrargumentów). Zapewne związane jest to z lokalnym proboszczem oraz z przerwą w dostawie Snickersów na ich głębokoprowincjonalną parafię.

generaleiroxD

2012-11-10, 22:09
pesanserinusminor,
jesteś pie**olonym żydem

jacekmatys

2012-11-10, 22:35
I tak gówno zrobimy 11-ego eh propaganda

pesanserinusminor

2012-11-10, 22:42
Prometeus Coprophagus napisał/a:

pesanserinusminor, nie umiesz w żaden sposób ustosunkować się do wypowiedzi, toteż próbujesz mnie obrazić? Gratuluję, oby tak dalej.



już jeden koleś ci wygarnął, że próbujesz tutaj się dowartościować i na chwilę zapomnieć, że jesteś białostockim kmiotem w Gdańsku to żeś się tydzień nie odzywał :lol: znowu ktoś ma ci pojechać


gordonviet napisał/a:

Niestety, nasz patriotyczny kolega ma pewne kompleksy. Nie jest w stanie nawiązań zwykłej wymiany argumentów (lub kontrargumentów). Zapewne związane jest to z lokalnym proboszczem oraz z przerwą w dostawie Snickersów na ich głębokoprowincjonalną parafię.




wracaj fedrować w tyłku ślunskiego kolegi

Qboos

2012-11-10, 22:56
Powiedzcie mi moi mili, skąd tu tyle rasizmu i nienawiści? Ale, jak powiedziała księżniczka do 40 rozbójników, "po kolei".
Kufel01 - wrzucasz jakąś patriotyczną wstawkę (bo jesteś patriotą i Ci na tym zależy lub idzie idzie święto i wypada), poniżej dajesz podpis "Cześć i Chwała Bohaterom!", a wers niżej emotikonę jeźdźca na drewnianym koniu z szabelką. Sorry, ale to wygląda na kpiny z tych bohaterów, których należy chwalić i czcić. Co mogę poradzić? Weź się oddal z tymi emotkami w dowolnym kierunku z prędkością mi nieznaną.
Prometeus Coprophagus, pesanserinusminor i generaleiroxD - nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale swoimi wypowiedziami udowadniacie, jak bardzo jesteście ograniczeni. Nienawiść do innych narodów? Hmmm.... to już chyba kiedyś było w historii. Lub też piszecie takie rzeczy, bo inni też tak mówią. Ale, brak indywidualnego toku myślenia wcale nie poprawia wizerunków waszych umysłów.

Ale mam też dobrą wiadomość. Podobno odnaleziono brakujące ogniwo między człowiekiem i małpą. Dziś w to uwierzyłem. Zgadnijcie dlaczego... ;)