18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Husaria - Skrzydła Chwały

mat632 • 2013-04-27, 23:01
O potędze tej wspaniałej formacji niech świadczą słowa jednego z najbardziej cenionych wodzów w historii ludzkości, Gustawa Adolfa, króla szwedzkiego:

„O gdybym miał taką jazdę; z moją piechotą obozowałbym tego roku w Konstantynopolu"


Rumcajs_Rozpruwacz

2013-04-28, 00:10
Ej no rozumiem, że Husaria, że zajebista, że najlepsza jazda konna, ale czy zawsze jak wchodzę na dokumentalne to musi być coś o Husarii? I to zazwyczaj nic do wiedzy historycznej nie wnoszącego? Ludzie to już nie te czasy i raczej nie wrócą (choć chciałbym) i nie można żyć w świecie, który nie ma konkretnego odzwierciedlenia w obecnych czasach.

rurkowiec

2013-04-28, 11:14
Nie wiem czy to prawda ale byłem na wykładzie historyka i opowiadał on że te skrzydła to była jedna wielka ściema. Tzn że używali ale przez krótki okres czasu i nie były one tak prezentowane jak na większości filmów.

Sakerava

2013-04-28, 17:34
To nie tak, że ten kraj jest do bani... Kraj jest piękny, wywalczony krwią i poświęceniem. Do bani niestety jest władza, teraźniejsza władza.

Mett

2013-05-02, 21:58
Temat jest już dość wyeksploatowany na sadisticu. Ale widać, że się napracowałeś więc piwko leci.

Rafik12

2013-05-23, 22:14
@Rumcajs_Rozpruwacz

nie musisz oglądać jak sie nie podoba