18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Human -Yann Arthus-Bertrand

kminek • 2015-09-17, 14:09
Przez trzy lata zrobił 2000 wywiadów, by odpowiedzieć na pytanie – Co czyni nas ludźmi?
Dokument jest efektem trzyletniej podróży Yann'a Arthus’a Bertrand’a. Podczas niej odwiedził 60 krajów i przeprowadził wywiady z ponad 2000 ludźmi. Premiera odbyła się podczas 72 Festiwalu Filmowego w Wenecji.






HO...........OR

2015-09-17, 16:16
Moja odpowiedz to: Bycie białym.

ynzinier

2015-09-17, 16:49
Oczywiście to omówienie tego, co widać na miniaturkach.

Vol. 1. murzynka w stroju nie specjalnie rzucającym się w oczy krzykliwością,
Vol. 3. azjatka z włosami ułożonymi schludnie, bez krzykliwości,
... zostało Vol. 2. ... tiaaaa ... biały (?) człowiek (?) ...

przedstawienie kontrowersyjne, biały ma tutaj wyglądać na odmieńca, farbowane włosy na kolor nie występujący w naturze ma w kontekście pozostałych wyróżniać się i świadczyć o "wyjątkowości", gdzie ta wyjątkowość (nie chcę zapędzać się w teorie spiskowe) ...
Kolczyk w uchu, różowa bluza (kulturowo chłopcy od dziecka przypisywani są do niebieskiego), pedał postępowiec pełną gębą.

Nie, nie oglądałem, bo poświęcenie 3x1,5 godziny na czyjeś "dzieło" to dla mnie za dużo dodając do tego czas oczekiwania na naładowanie z prędkością Aero2. Z resztą i tak bym nie poświęcił minuty nawet mając na dysku.

szogunek

2015-09-18, 22:23
@up gwoli jasnosci kolor niebieski dla "samcow" przypisywany u nas jest dopiero od okresu II wojny swiatowej, wczesniej niestety musze cie zmartwic byl to rozowy, tak w okresie chociazby miedzywojennym w polsce rozowy kolor np koszuli czy krawatu byl oznaka meskosci, tak rozowy garnitur caly czas oznacza pedalstwo