18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hotel w Songjiang pod Szanghajem

stk • 2014-01-26, 16:54
Chiny nie przestają zadziwiać. Grupa hotelowa InterContinental chce zbudować w opuszczonym kamieniołomie w Songjiang pod Szanghajem niezwykły hotel. Pięciogwiazdkowy InterContinental Shimao stanie wewnątrz głębokiego na 100 metrów kamieniołomu, w połowie rozdzieli go wodospad, a dwa piętra zostaną zlokalizowane pod wodą.
Dach ma być pokryty ekologiczną trawą, a ciepło geotermalne ma być wykorzystywane do ogrzewania obiektu, którego położenie umożliwi gościom korzystanie z rozrywek, takich jak wspinaczka, bungee czy sporty wodne.Dwa z 19 pięter hotelu będą zlokalizowane pod wodą. W obiekcie nie zabraknie oczywiście restauracji, SPA, fitness czy basenów.
InterContinental Shimao zostanie otwarty najwcześniej pod koniec 2014 roku. Ceny pokoi będą rozpoczynać się od ok. 1000 zł.

Projekt hotelu wykonała brytyjska firma Atkins.

O to kilka zdjęć



Źródło

feranos

2014-01-26, 20:05
"ekologiczna trawa" i ch*j, ja mam nieekologiczną.

Izmael

2014-01-26, 20:21
Widziałem to jakieś 2 lata temu na interii. Jako ciekawostkę powiem, że Chiny budują już 900 drapaczy chmur rocznie.

ellsworth

2014-01-26, 20:49
Dobrodziejj napisał/a:

Znajomy mojego ojca, tego lata był w Chinach z żoną na rocznicę ślubu. I porównując mu wiele znanych znanych miast Europy z Pekinem, podsumował jednym zdaniem "Europa potrzebuję co najmniej 20 lat aby ich dogonić" Infrastruktura, wbrew pozorom porządek, nowoczesne technologie i wiele rzeczy których na co dzień "internetowy podróżnik" zobaczyć nie może , nawet przez Google Street View. Jedyne , żeby sie o tym przekonać.... pojechać .


Patrzyć na Chiny przez pryzmat Pekinu, to tak jak widzieć dostatek Rosji z perspektywy Moskwy. Jest tych Chinoli więcej niż ludzi w całej Europie i USA razem wziętych to mogą sobie odstrzelić kilka miast na wybrzeżu, ale na prowincji ludzie nawet elektryczności nie mają. Ot dobrobyt.

Ol...........up

2014-01-26, 20:54
@ellworth no i? Czyli co, lepiej żeby rząd Chiński zabrał bogatym i dał biedocie? Przecież to nie wina zaradniejszych Chińczyków z miast, że na wsiach ludzie żyją w takich warunkach. Tam każdy jest kowalem swojego losu.

whoever85

2014-01-26, 21:07
nalezaloby rowniez dodac, ze dwa pietra beda zlokalizowane pod woda;)

!Timon

2014-01-26, 22:56
@ellsworth

W jednym z największych Polskich miast, w śródmieściu, 5 lat temu koleżance chciała starsza pani wynająć mieszkanie w kamienicy. Opalane węglem, bez łazienki tylko zlew w kuchni. Sracz na podwórku, myć się miała niby w misce.
W nieco mniejszym mieście ale też jednym z tych większych bliska mi osoba mieszkała w kamienicy gdzie łazienki miała tylko część mieszkańców (jak sobie wybudowała - tak jak ona). Sracz na podwórku i część mieszkańców z niego korzystała. Lokatorzy opuścili kamienicę ok 2002 roku. Kamienica stała w ŚCISŁYM CENTRUM.
To się dzieje w polskich miastach. Na "prowincji" zjedź czasem z głównej drogi i przejedź się po wsiach to zobaczysz w jakim syfie ludzie mieszkają. W Polsce!

Krytykowanie Chin przez Polaków jest naprawdę śmieszne.

Cembrowina

2014-01-27, 00:17
wszystko eko, zielona trawka, wodospadzik, geoch*jowe źródła i srutututu.
Tylko że zbudowane ze radioaktywnej stali i napromieniowanego betonu. Jak chińskie lizaki i porcelana i noże. Zrobione z ch*j wie czego i z ch*j wie skąd.
I jeszcze z plastiku co czuć z 5 metrów że jest. Jak chińskie uszka w chińskich garnkach.

gigaherc

2014-01-27, 00:34
Nie zapomnij dodać, że 2 piętra będą pod wodą.

czakistar

2014-01-27, 11:21
stk napisał/a:


Dach ma być pokryty ekologiczną trawą...[/URL]



Kto mi powie jak wygląda nieekologiczna trawa?