18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Hiszpan

Groszek21 • 2014-02-21, 19:39
Bratu rodził się potomek. Jego przejęci teściowie zasponsorowali poród w ekskluzywnej klinice. Ponieważ wyszły pewne komplikacje matka i dziecko musiały tam spędzić kilka dni. Do brata przyjechał jego przyjaciel ze studiów, który miał zostać ojcem chrzestnym dziecka. Tak się składa że to mieszkający w Polsce rodowity Hiszpan o typowo śródziemnomorskiej urodzie, do tego bardzo elegancko się ubiera i ma nader wyszukane maniery. Akurat brat nie miał czasu więc mi przypadło w udziale zaprowadzenie gościa do matki i dziecka. Poszliśmy do tej prywatnej kliniki. Hiszpan oczywiście z wielkim bukietem kwiatów. Wchodzimy i zaczepia nas dyżurna pielęgniarka. Hiszpan odpowiada (z wyraźnym obcym akcentem): "Czy mogłaby Pani łaskawie zapowiedzieć naszą wizytę Pani (tu pada imię i nazwisko mojej bratowej)". Pielęgniarka chciała też zabłysnąć ogładą i pyta: "A kogo to mam zaanonsować?" Na to Hiszpan, dumnie się prostując wypala: "Proszę powiedzieć że Juan Francisco María de la Mata Aparício y Bahamonde Salgado Pardo" (oni mają takie strasznie rozbudowane nazwiska rodowe z przydomkami). Pielęgniarka zaskoczona popatrzyła na nas i wypaliła: "Dobra, jak będziecie już wszyscy czworo to was wpuszczę". Tak zbaraniałej miny jak u tego Hiszpana to w życiu nie widziałem. :homer:

Zaj***ne z yafud.pl

Robass1994

2014-02-21, 19:45
Jakby brat zastosował hiszpana wcześniej to ta sytuacja nie miałą by miejsca wogóle.

NieWiemZeWiem

2014-02-21, 23:39
Ale koleś musiałbyć wk***iającym bratem, że ten go nie wziął na chrzestnego

twisternh

2014-02-22, 00:22
słyszałem kiedyś podobny ch*jowy kawał

Szynkaa

2014-02-22, 00:22
kurde, kto tak jak ja myślał, że okaże się na końcu, że to Hiszpan jest ojcem? :D

rav4ever

2014-02-22, 00:23
Up@
Leciał mniej więcej tak:
-Puk puk.
-Kto tam?
-Jean Claude Van Damme
-Cała czwórka-wypie**alać

Roman393

2014-02-22, 00:59
No trzech przedstawil, a Ciebie nie? Swinia z niego...

Groszek21

2014-02-22, 01:35
Fejk czy nie fejk przecież napisane małym druczkiem skąd zaj***ne. 8-)

ogonix

2014-02-22, 01:45
Co za pie**olenie. Nazwiska w Hiszpanii ma się dwa - po obu rodzicach. Najpierw po matce, potem po ojcu. Przykładowo: Xabier Alonso Olano czy Álvaro Arbeloa Coca.

bezimienny2110

2014-02-22, 09:29
Robass1994 twa riposta przebija dowcip. Gratulacje, wygrałeś toster.

Rehen

2014-02-22, 11:45
BYło kiedyś takich dwóch panów. Jeden nazywał się Francisco Paulino Hermenegildo Teódulo Franco y Bahamonde Salgado Pardo a drugi Mariano de la Mata Aparicio. Ktoś sobie w kawale dodał jedno do drugiego.
Wielokrotnie złożone nazwiska spotykane są u rodzin szlacheckich, a przeciętni ludzie mają po dwa nazwiska jak już było wspomniane wyżej.
Warto jeszcze wspomnieć, że do użytku w życiu skracają sobie całość. I tak na przykład Francisco Paulino Hermenegildo Teódulo Franco y Bahamonde Salgado Pardo to po prostu Francisco Franco.

KaeReS

2014-02-22, 18:02
Myslalem ze sie okaze ze hiszpan jest ojcem dziecka