18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historię piszą zwycięzcy

Butter • 2012-12-30, 15:18
Cytat:

II Wojna Światowa to jak dotąd najokrutniejsza wojna w historii Świata. Czarne charaktery są ogólnie znane. Zbrodniarze to przede wszystkim Niemcy, Rosjanie, Japończycy... Ale czy tylko żołnierze tych państw dokonywali zbrodni wojennych?





Vlog ten został zablokowany przez YT dwukrotnie (i nadal jest) pod zarzutem propagowania nazizmu... Ponadto ze strony FB Chmiela można dowiedzieć się iż film "został zgłoszony przez Społeczność YouTube jako nieodpowiedni" oraz "Po zapoznaniu się z poniższymi filmami stwierdziliśmy, że zawierają one treści naruszające nasze wytyczne".

Taką mamy dzisiaj wolność słowa...

qbamatus

2012-12-31, 02:54
Dobry filmik na bezsenność, tak nużąco pod tym nosem gada, że oczy same się zamykają :D

Jakoś mi nie żal tych faszystowskich skurczysynów :)

podgor5

2012-12-31, 03:01
Moreq napisał/a:

bo jakiś "wujek na rybach" robi vlogi o wszystkim żeby tylko kasę zarobić (o czym sam wspominał parę razy).




hahahha dobra jesteś typie :D
Koleżka robi vlogi od paru lat gdzie porusza ciekawe tematy, wstawia swoje przemyślenie, dyskutuje z innymi vlogerami itp itd.
Ale nie! on to robi dla kasy! na bank, widziałem!

otóż wspomniał o tym rzeczywiscie, że za określoną ilość wyświetleń dostał od youtuba kilkaset zł za które kupił bodajże książki historyczne. tak, na pewno zrobił to dla kasy, żeby mieć na książki bo inaczej by go nie było na nie stać :plzdie:

Massdeath

2012-12-31, 03:37
Co w tym dziwnego, że spadochroniarze nie brali jeńców ? Jaka w ty logika ? Zrzuca się 6 żołnierzy za linią wroga ... Za linią wroga. Normalne że trzeba zlikwidować bez brania jeńców, za duże ryzyko.

stahkh

2012-12-31, 03:58
Pewnie to, o czym mówi do jakiegoś stopnia miało miejsce. Nie wierzcie w wyidealizowane postawy alianckich żołnierzy. Tak mogli się k***ić na Niemca i chcieli mu jebnąć w twarz. A że użyć pistoletu, który był pod ręką było łatwiej i skuteczniej to i tak pewnie robili.

Nie widzę propagowania nazizmu tutaj. Gość zwraca uwagę na niechlubną lecz prawdopodobną stronę wojny. Nie wiem komu to przeszkadza, ale pod sufitem równo nie ma.

Debile chcą wierzyć że był Bóg, Honor, Ojczyzna i nic poza tym. Że mundury były zawsze wyprasowane, a w okopach ogoleni, wyperfumowani żołnierze z szacunkiem wyrażali się o przeciwniku. Powodzenia.

ellsworth

2012-12-31, 09:25
Kto sieje wiatr ten zbiera burze. Jak na to co Niemcy zasiali to i tak zebrali ledwie łagodny wiaterek. Jak pomyśleć, że samo tylko ZSRR straciło na tej wojnie ponad 23 mln ludzi to i tak mieli GIGANTYCZNĄ dawkę humanitaryzmu, że nie pozabijali w Rzeszy wszystkiego co się ruszało i nawijało po niemiecku.

LICH0

2012-12-31, 10:51
Moreq napisał/a:

Idź w p*zdu z tym uber soldierem. Oczywiście polaczki (nie Polacy) już muszą sobie ideologię doj***ć, że to ilumanaci, z czerwonymi khmerami blokują YT bo im inflacja w Zimbabwe spada. Wszystko opłaca Tusk, bo jakiś "wujek na rybach" robi vlogi o wszystkim żeby tylko kasę zarobić (o czym sam wspominał parę razy).




A na drzewach zamiast liści winni wisieć komuniści (:

chomikhkm

2012-12-31, 11:51
Pan Chmiel zapomnial nadmienic o tym ze pierwsza rzecza jaka byla sprawdzana przez polskich zolnierzy na zachodnim froncie u niemieckich jencow - byla ksiazeczka wojskowa. Wpis z kampanii wrzesniowej rownal sie czapie. Poza tym nasi rzolnieze dobrze wiedzieli co niemiaszki robia na terenach polskich - wcale im sie wiec nie dziwie, a tym bardziej nie potepiam.

Druga kwestia jest sprawa jencow rozstrzelanych przez amerykanskich spadochroniarzy ( ktora Pan Chmiel tutaj poruszyl) - konwencja genewska dopuszcza rozstrzelanie jencow, jesli nie ma innego wyjscia (brak mozliwosci odstawienia do obozu, lub niebezpieczenstwo dla jednostki obciazonej taborem jenieckim).

W kazdej wojnie jency byli zabijani ( i pewnie w kazdej beda) - jest to skladowa okrycienstwa wojny.

Pozdrawiam.

LICH0

2012-12-31, 11:54
Cytat:

Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej.


Józef Stalin

narvik

2012-12-31, 15:20
Jest O.K, Masz piwko,do siego roku, oby bez wojny.

Buczu

2012-12-31, 15:21
@Moreq A nawet gdyby zarabiał 50000 to co? Boli cie dupcia?

Adam1394

2012-12-31, 16:22
Co do tego, że ZSRR nie podpisało konwencji i można ich było rozpie**alać to kłamstwo.

Sygnatariusz musi jej dotrzymywać, nawet jak przeciwnikiem jest strona która tego nie podpisała.

Ne...........es

2012-12-31, 20:45
tez bym blokowal takie filmiki. wojna sie skonczyla, przestancie pie**olic o tym

Mr Dan

2012-12-31, 21:27
Szczerze, to sam kiedyś słyszałem kilka historii o różnych planach zwłaszcza o Szczecinie i okolicach, jako, że "dostaliśmy" te tereny od Niemców.

Kiedyś ponoć Hitler planował w Policach postawić budynek do jakiś badań i nic żaden historyk nie wie o tym budynku. Jest jak widmo, słyszałem od ludzi tam mieszkających, że staruszkowie z Niemiec, którzy mogli uczestniczyć zaczynają o nim rozmawiać i w pewnym momencie rozmowa się urywa i zapada milczenie, zupełnie, jakby przypomniała im się przysięga złożona Hitlerowi.

Do tego słyszałem ciekawą historię i wiosce między Szczecinem, a Policami. Legenda głosi, że została ona wymazana z pamięci, a w lesie są dziury, które na własne oczy widziałem. Te dziury, to właśnie tamta wioska, co jeszcze ciekawsze legenda głosi, że to nie Niemcy, a Amerykanie zrównali ją z ziemią w odwecie za 1 spadochroniarza. Samolot został zestrzelony, a spadochroniarz się uratował, a jak zleciał na ziemię, to przerażeni mieszkańcy zadźgali go widłami. Amerykanie wzięli sobie jako punkt honoru zrównać tę wioskę z ziemią i tak zrobili. Kiedy lecieli bombardować Niemców każdy samolot zabrał 1 dodatkową i nieprzypisaną bombę, którą zrzucili na wioskę.

Co do wojny, to jako, że nie żyłem w tamtych czasach mało wiem, ale z opowiadań słyszałem, że i Niemcy i Amerykanie i Rosjanie, wszyscy byli dla Polaków ch*jami, tylko, że już nie ma kto opowiedzieć prawdę. Często w -obozach pracy ludzi pracowali przy piecach po 12 godzin aż nie padli, temperatury tam były takie, że ludzi zaczynali się smażyć za życia, a podczas budowy i wylewania betonu, jak ktoś wpadł w dziurę, to był zalewany betonem, dlatego budynki mogły tak szybko powstać. Nikogo nie obchodziła śmierć i nawet ty możesz mieszkać w budynku zbudowanym na jakimś trupie (chodzi oczywiście o te stare budynki i fundamenty)

Co prawda "W dupie byłem, gówno widziałem" poza efektami, ale wg. mnie staruszek, który uczestniczył w wojnie i opowiada o tym raczej by nie kłamał już na temat Niemców, Rosjan, czy Amerykanów.

PS. Co do tego, że zwycięzcy tworzą historię dopiszę, że każdy kraj ma osobną historię, której się trzyma. Jako, że mieszkam teraz w UK miałem okazję rozmawiać o IIWŚ i duża liczba Anglików twierdzi, że to oni zatrzymali, a nawet zabili Hitlera. Że to oni uratowali Polskę, większość nie słyszała o Dywizjonie 303, itp.

Wu...........yk

2013-01-02, 12:22
problem z internetowymi wojującymi lewakami jest taki, że znajdą faszyzm nawet w lodówce

Te...........ed

2013-01-10, 23:11
W ogóle się nie dziwię. To co robiły te hitlerowskie sukinsyny zasługiwało na zemstę. Przykro mi to mówić, ale taka jest prawda.